Radnik nije rob niti roba

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Radnik nije rob niti roba


Anonymous

#1

2016-02-13 20:50

Radnik nije rob niti roba!

Gost

#2

2016-02-13 20:50

Država nije robovlasnik!

Gost

#3

2016-02-13 21:41

Osetila sam sve to na sopstvenoj koži

Gost

#4

2016-02-13 21:48

Zato sto svakodnevno gledam krsenje i nepostovanje propisa od strane drzavnih organa ....krajnje je vreme da se tome stane na put.!!!

Gost

#5

2016-02-13 21:55

Peticiju sam potpisala zato sto mi je muka od svih poslodavaca,to su pravi dzelati.Devedesetih sam godinama radila bez prijave,zadnjih dvanaest godina sam radila na odredjeno vreme ostala bez posla ni otpremnina niti ijedan dinar na ulicu i crkni.
Jovica Živanović

#6 Re:

2016-02-13 21:59

#3: -  

 Osetili su svi, ili makar znaju nekog ko jeste. To je postalo pravilo.

Jovica Živanović

#7 Re:

2016-02-13 22:00

#5: -  

 Najviše nam je muka od tog prećutnog, umreženog dogovora o kršenju zakona između poslodavca i inspekcije rada, tj. države.


Gost

#8

2016-02-13 22:06

Radila sam u privatnom sektoru, u renomiranom beogradskom restoranu iznad ZOO vrta. Da su poslodavci bili posteni koliko je restoran renomiran, ja bih 2011. godine otisla u penziju sa punim radnim stazom. Umesto zasluzene penzije dobila sam otkaz, sa 54 godine postala tehnoloski visak, i sada cekam...sta god da docekam. Ako ovim tempom nastave da odmicu penziju od mene, 2017 cu moci da podnesem dokumenta. Zbog ovog sramnog cina prema meni, podrzacu svaku akciju koja znaci kraj njihovoj osionosti i bezobrazluku.
Jovica Živanović

#9

2016-02-13 22:08

Radnici potpisuju fiktivne ugovore koji se aktiviraju jedino ako inspekcija zatekne radnika na radnom mestu. Sprega poslodavca i agencije za zapošljavanje, u kojoj oni trljaju ruke dok radnik ostaje bez radnog staža a država bez poreza.

Zaza
Gost

#10

2016-02-13 22:24

Juče smo počeli skupljati potpise građana koje ćemo kao peticiju poslati Ministarstvu rada i soc politike, inspektoratu za rad, kojom želimo ukazati na katastrofalno stanje radnika u privatnom sektoru, za čija se zakonom zagarantovana prava niko ne brine i ne bori.
To su za institucije ove zemlje nevidljivi ljudi, bez adekvatne prijave, samim tim i bez radnog staža i socijalnog osiguranja, bez zakonom zagarantovanog minimuma zarade, bez plaćenog godišnjeg odmora, bez osmočasovnog radnog vremena, bez toplog obroka... Gastarbajteri u rođenom gradu.
Nadležne inspekcije rada ili ne mogu, ili ne smeju, ili ne žele svemu ovome stati na put. Ta se praksa mora promeniti, radnik je radnik, gde god radio.
Zahvaljujemo se građanima, sindikatu Sloga, liderima i članovima političkih partija u Požarevcu koji su se odazvali našoj ideji i dali podršku svojim sugrađanima, radnicima koji očekuju pomoć u rešavanju njihovog lošeg statusa.
Ovom prilikom pokrećemo i online peticiju, jer je stanje u svim gradovima u ovoj zemlji isto, zato vas molim da je potpišete i pomognete svojim sugrađanima, možda ste i vi deo ove priče.
Hvala.
Pozarevac na fb.

Jovica Živanović

#11

2016-02-13 22:55







Žene su tek pogođene prećutnim odobravanjem kršenja zakona od strane države. Pitanjima da li imaju porodici i da li planiraju da je prošire pri svakom razgovoru za posao do otkaza zbog trudničkog bolovanja.








Da ne govorimo o tome da je za dobijanje posla važniji izgled od znanja.


Gost

#12

2016-02-13 22:59

Zato sto se ovo ne desava samo u Pozarevcu,nego i kod nas u Krusevcu...

Gost

#13

2016-02-13 23:07

Bolje da ropstvo bude ukinuto,
nego da ga radnici sami ukidaju !

Gost

#14

2016-02-14 07:41

Napokon se pored korumpiranih sindikata pojavio i jedan koji bar pokusava da se bori za radnike.
Organizujte potpisivanje peticije po svim gradovima imace uspeha.
Hvala vam ljudi.

Gost

#15

2016-02-14 14:45

Peticija mora da se odnosi i na državna preduzeča, ustanove jer se i tamo drastično krše radnička prava i ljudska prava!... Radnicima se zakida na zaradi po raznim osnovama dok se rukovodstvu...upravi, isplaćuju razni dodaci tipa stimulacija i na odgovornost, suprotno zakonu....neosnovano. Lično sam ranije podneo prijavu inspektoratu i policiji ali nisam primetio da je neko snosio posledice zbog toga....čak sam bio tužen od strane direktora....kasnije je tužba povučena. Što se tiče inspektorata za rad u Požarevcu, najblaže rečeno, nemam poverenje....naprotiv.

Gost

#16

2016-02-16 09:13

Zalosno je da se zmuri pred problemima.Licno verujem da talasanje dovodi do velikog talasa .

Gost

#17

2016-02-19 11:07

Što više ovakvih peticija i što se više ljudi angažuje, to će se pre nešto promeniti na bolje. Čist primer moj jučerašnji odlazak kod lekara(državna ustanova). Svima zakazan pregled u isto vreme a svi ćute. Ja sam se pobunila i odmah sam bila primljena.

Gost

#18

2016-02-20 15:44

Tato što inspekcija rada ne radi svoj posao,ne štiti radnika i njegova prava žašta primaju platu.Već uzimaju mito-pare i radnik je prepušten namilost svog gazde.Zato što mi je muka više od njih-inspekcije,voze službena auta,uzimaju pare i reketiraju vlasnike,i za to sve još i platu primaju.DOSTA!!!!!!!!