Majci troje dece plata iz budzeta

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Majci troje dece plata iz budzeta


Gost

#76

2016-02-24 23:54

Napokon neko treba da misli na zene I decu u ovoj drzavi! A ne na pedere, lezbejke, cigane I migrante!

Gost

#77

2016-02-25 00:00

Zato sto sam samohrana majka troje dece koja primaju porodicnu penziju od samo 11 800 dinara za svo troje ukupno , ne po clanu ,mesecno , i nemaju prava na decji dodatak zato sto sam ja zaposlena i imam ,, veliku ,, platu .....

Gost

#78

2016-02-25 00:07

potpisala sam jer moje sestre i komsinice imaju po troje dece samohrane majke i svakoj majci treba da se da jer daju na neke gluposti i svima se pomaze a kod nas vlada bela kuga jer majke nece da radjaju posto im drzava neda nista bas smo bedni

Gost

#79

2016-02-25 00:17

Majka sam troje dece i potpuno se slazem sa ovim. Ne moze se i raditi i cuvati deca,posebno ne jos ako je majka samohrani roditelj. Nije mi jasno zasto to nikom nije palo napamet ranije.
Roditi troje dece danas je hrabrost...posebno u vreme abortusa za 50e i potpune nesavesnosti o tome sta abortus zapravo znaci.
...i da ne pominjemo situacije kada otac nema posla ili nece da radi pa je sve nazalost na ledjima te majke.
I da nemam decu dala bih potpis jer ovo je vise nego logicno.
A jos i da pomenem ovu nelogicnost,ako drzava placa hraniteljima da cuvaju tudju decu,zasto ne bi placala majkama platu za svoje troje dece da ih prehrani da ne bi i ta deca zavrsila u tudjoj porodici kako bi se prehranila jer roditelji ili majka ''nisu sposobni da ih odgoje''....

Gost

#80

2016-02-25 00:20

Podrzavam predlog uz opasku da treba biti razradjen i prikazan javnosti radi bolje obavestenosti.....onda ce biti i vece sanse da se tako nesto i ostvari u praksi...
Psihijatar

#81 Re: Zasto?

2016-02-25 00:24

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

Razmisli zbog čega???? Zbog čega je roditeljski dodatak duplo veći za treće, nego za drugo. Zbog čega je porodiljsko odsustvo 2 godine??? Razmisli, ako imaš čime!!!

Ljiljana

#82 Re: Zasto?

2016-02-25 00:41

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Pre svega,rodila sam troje dece,a i vise bih,da sam mogla,zdravstveno...zelela sam ih i nista nisam trazila od drzave...no deca jesu i novi clanovi drustva i pripadnici nacije...definitivno podrzavam da drzava treba da ohrabri i podrzi radjanje svog naroda!


Gost

#83

2016-02-25 02:20

Zato sto je potrebna pomoc majkama.deci mnogo treba a drzava malo daje.

Gost

#84

2016-02-25 04:21

Jedini način da zemlja ponovo bude živa.
дада

#85

2016-02-25 04:27

Зашто некористите српско писмо. И зашко немогу да напишем име државе како треба ЋИРИЛИЦОМ. ЖИВЕЛЕ СВЕ МАЈКЕ


Gost

#86

2016-02-25 04:27

Zato sto sam majka petoro dece i valjda cemo i mi imati pravo

Gost

#87

2016-02-25 04:29

Zato sto smatram da je to neophodno majkama . Ako zelimo natalitet , moramo necim stimulisati zene da radjaju decu. Najveca prepreka za radjanje veceg broja dece jeste upravo losa finansijska situacija.

Gost

#88

2016-02-25 05:19

Ja sam majka troje dece.Potpisala sam ovu peticiju zbog moje dece.Zelim da im pruzim bolju buducnost sansu da se u zivotu ostvare.U ovim vremenima kada je zena kao majka na svakom koraku diskriminisana(to sto smo majke uopste nam nije plus pri trazenju posla) Mislim da bi ovakav potez bio prava stvar

Gost

#89

2016-02-25 05:49

Najzad plata i nama koje brinemo za svoju decu!Nisu sva deca planirana ...al su nasa i brinemo o njima u svakom smislu te reci nismo ih ostavili u bolnici da ih usvoje ili pored kontejera nego ih volimo!

Gost

#90

2016-02-25 06:07

Ja sam majka sa troje maloletne dece.

Gost

#91

2016-02-25 06:14

Imam troje dece i volela bi da mogu više vremena i pažnje da im posvetim a to je ponekad nemoguće kad dođem umorna sa posla

Gost

#92

2016-02-25 06:25

Zasto.Pa ko ima studenta i dva djaka svatice koliko treba za njhovo skolovanje .A da pri tom ne izostavim da se oko ovog zakona najvise trude oni sa minimalnim ili nikakvim primanjima .Zarad dece se i nadam da nece odugovlaciti.!

Gost

#93

2016-02-25 06:28

U ovim teskim vremenima svaka pomoc roditeljima je dobrodosla! Sve majke zasluzuju da dobiju ovakav dodatak jer podizanje deteta sa jednom prosecnom platom je jako tesko. Majka sam troje dece, trudimo se i suprug i ja da ih izvedemo na prav put i da im sve obezbedimo ali to nije uvek lako jer je jako tesko naci posao, raditi i ziveti od svog rada. Mišljenja sam da bi ova plata pomogla svim roditeljima a posebno nasim malisanima koji zaista zasluzuju lepse detinjstvo!

Gost

#94

2016-02-25 06:29

Zato što sam ja majka četvoro dece i zato što sam 2006 imala prevremeni porođaj i rodila devojčicu koja je umrla posle dve godine. Tj ja sam rodila petoro,. Ona je druga po redosledu rodjenje posle nje troje. Kada sam se porodila sa petom detetom rekli su mi da nemam prava nikakav nadoknade neprijatelja ni dečiji za peto tj četvrto dete. Strasno skoro su mi se smejali u specijalnom kada sam otišla. A gde ja da radim? Moju ecu nema ko da čuva kafa su bolesna,... Jad valda će neko nesto uraditi po ovom pitanju ista prica već dvadeset godina

Gost

#95

2016-02-25 06:29

Zato sto podrzavam ovaj zakon ili bilo koji drugi vezan za decu i majke.Majka sam dvoje dece zelim i trece.Zelim da se borim za prava nase dece u Srbiji jel imaju ta prava kao i sva deca u svetu.
3 sina

#96

2016-02-25 06:30

Zasto.Pa ko ima studenta i dva djaka shvatice koliko treba za njhovo skolovanje .A da pri tom ne izostavim da se oko ovog zakona najvise trude oni sa minimalnim ili nikakvim primanjima .Zarad dece se i nadam da nece odugovlaciti.!


Gost

#97

2016-02-25 06:31

Red je da ova Zemlja uradi nesto za decu preko majki...

Gost

#98

2016-02-25 06:40

Odlicna ideja samo da se usvoji sto pre. Da ne bi mnoga deca napunila tu osamnaestu godinu i da izgubimo opet na pravo. A da usput postavim pitanje. Sta je sa majkama koje imaju vise od troje napr. sestoro dece?Ovo trugo troje se znaci u ovoj drzavi ne racuna ta deca ne postoje. Kada ce se usvojiti neki zakon da svaka zena koja se u ovoj drzavi odluci da radja decu dobijati neki stimulans il neku nagradu za taj trud. Decu naravno radjamo sebi ne drugima ali ono ali uvek postoji treba tu decu u ovoj situaciji uzvesti na put.Mislim da smo kao majke i zene zasluzile neku pomoc od drzave da ta deca ostanu u ovoj drzavi i da sva postanu akademski gradjani sa kojima ce se i mi roditelji i ova drzava ponositi jednog dana.

Gost

#99

2016-02-25 06:42

zato sto treba majke sa 3 dece da imaju neka primanja i sto vise treba da se radjaju deca u srbiji
Samo mama

#100 Treba!

2016-02-25 07:00

 Naravno da treba... Deca su nam emotivno slabo razvijena,socijalizacija je sledeca tema... Roditelji moraju da rade da bi decu izveli na put. A kada majka dvoje ili vise dece potrazi posao i kaze da ima decu odmah je dozivljavaju kao elementrnu nepogodu...  Treba stimulans za porast nataliteta kao i zakon koji ce promeniti sistem radnog vremena,jer prosto je nemoguce raditi i kvalitetno gajiti decu..Moju decu cuvam i ne radim,spremam,kuvam,cuvam,vozim i po zanimanju sam MAMA i to ponosno kazem. Al znate vecina ljudi ne shvata kako se samo time zadovoljavam!?!?!?! Sreca moja ne moram da radim... Al podrzavam sve mame za bolji polozaj i pomoc bilo koje vrste.