Predaja dece majci po pravosnažnom rešenju

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Predaja dece majci po pravosnažnom rešenju


Gost

#1

2016-07-03 10:08

Zbog pravde...

Gost

#2

2016-07-03 11:47

Decu nisu donele rode, nego ih radjaju majke!

Gost

#3 Majka je najbolji roditelj

2016-07-03 13:15

Ni po jednom osnovu majci se ne mogu oduzeti deca jer majke za svoju decu ginu bore se lece ih uce ih da razlikuju dobro od lošeg. Svakoj majci se srce slomi ako joj je dete povređeno a kamoli kada joj otmu rođeno dete koje samo majke znaju koliko se zrtvuje za njih koliko brine koliko pati 


Gost

#4

2016-07-03 13:29

Deca treba da su pored svoje majke... Zalosno je sto drzava uopste i dozvoli da do ovoga dodje! Sramota!

Gost

#5

2016-07-03 14:01

Zato sto mi je dosta BEZZAKONJA u ovoj nazovi drzavi i ,,nemogucnosti'' sprovodjenja pravde kada je obican narod u pitanju koji nema novac da mitom dodje do iste!

Gost

#6

2016-07-03 14:10

Bila sam u istoj situaciji i znam kroz sta prolazi i kako se oseca.Na ovaj nacin zelim da joj pruzim podrsku da se bori i neodustane jer niko nema pravo da odvoji dete od majke.

Gost

#7

2016-07-03 18:42

Nemam reči za pojedine muškarce, misle da su mnogo jaki, pa čak idu do te mere da ubijaju nedužne žene!!!

Gost

#8 I OTAC JE RODITELJ!

2016-07-03 19:59

Zar stvarno mislite da postoji zakon, makar i u ovoj ozloglasenoj Srbiji, koji dozvoljava "samovolju" oca i zadrzavanje dece protiv njihove volje?! Ova zena se ne bori ZA svoju decu vec PROTIV svog muza. Umesto da pise ovakve peticije i glumi jadnu napacenu majku, bolje da poradi na svom odnosu sa decom i zapita se zasto deca ne zele ni da je cuju a kamoli vide. Ova deca su srecna pored svog oca, ali na zalost imaju majku koja se vise bavi medijskom paznjom nego njima samima...

LOLA

#9 Re:

2016-07-03 20:17

#1: -  

 Slazem se.... Decu radjaju majke. Ali sam maceha detetu, koje je zbog zanemarivanja zdravlja od obicne astme, fasovala opstruktivnu bolest pluca. Na zalost, Zakon i Centar za socijalni rad i dalje ne cine nista. Kao ni sama majka. Tako, da ni svaka majka, nije majka. Postoje mnogo bolji ocevi, nego pojedine majke. Ne treba generalizovati stvari. Za dete, je potrebno dvoje, zar ne? 


Gost

#10 Re: I OTAC JE RODITELJ!

2016-07-03 20:19

#8: - I OTAC JE RODITELJ! 

 Taj "divni" otac ćerki nije dozvolio 3 nedelje da ide u školu samo da ne bi susrela majku.. Taj "savršeni" otac je OTEO četvorogodišnje dete od majke na sred ulice uz primenu sile.. Taj "OTAC" manipulacijom je decu okrenuo od majke!!! On je jedini koji se bori protiv majke preko dece! Taj "čovek" je sramota za nekog ko nosi titulu "otac".


Gost

#11 Re: Majka je najbolji roditelj

2016-07-03 20:21

#3: - Majka je najbolji roditelj  

 O kakvoj vi otmici dece pisete?Deca jednostavno zele da budu sa ocem.A zasto deca nece da budu kod majke,pitanje je!


Gost

#12 Re: Re: Majka je najbolji roditelj

2016-07-03 20:31

#11: - Re: Majka je najbolji roditelj  

 Zato što je taj bedni izgovor za oca uspeo decu toliko da izmanipuliše i okrene od majke otkako ih je preoteo od nje..


Gost

#13 Re: Re: Majka je najbolji roditelj

2016-07-03 20:33

#11: - Re: Majka je najbolji roditelj  

 Ah da, zaboravljam da su svi koji su videli taj njegov čin u stvari ljudi koji su navodno protiv njega.. I one scene što je pravio u vrtiću, i to svi ti ljudi lažu, jel da? A on je divan čovek, krasan pa iz silne brige za decu ne dozvoljava im da vide majku.


Gost

#14 Re: Re: I OTAC JE RODITELJ!

2016-07-03 20:34

#10: - Re: I OTAC JE RODITELJ! 

 Jel moze dete da izostane iz skole 3 nedelje a da ne bude izbaceno iz skole?Mislim da dete zna kod koga mu je bolje i kod koga se oseca sigurnije!Ne treba niko manipulisati sa njima.Da li su deca trazila da idu sa majkom?Morali su se nekome pozaliti da im nije lepo sa divnim ocem kojeg tako nazivate.


Gost

#15 Re: Re: Re: Majka je najbolji roditelj

2016-07-03 20:39

#13: - Re: Re: Majka je najbolji roditelj  

 Verovatno brine o njima dok su sa njim.Da li su deca mozda trazila da idu kod majke?


Gost

#16 Re: Re: Re: I OTAC JE RODITELJ!

2016-07-03 20:39

#14: - Re: Re: I OTAC JE RODITELJ! 

 Iz osnovne škole može. Ali eto, Vi ste verovatno jedan od ljudi koji je sa strane dečije psihologije veoma kompetentan da komentariše da li je neko dobra majka detetu ili ne. Da je ona loša majka, CZSR bi joj oduzeo decu u startu, sud joj ni u kom slučaju ne bi dodelio niti privremeno starateljstvo. A što se tiče manipulacije, vrlo je lako izmanipulisati tinejdžerku od 12 godina, a četvorogodišnjaka još lakše. I još nešto, ako je toliko divan otac, koji su razlozi da ne dozvoljava majci niti da vidi decu? To zakonom nema pravo. Ali eto, on je pedagog i psiholog pa zna najbolje.


Gost

#17 Re: Majka je najbolji roditelj

2016-07-03 20:41

#3: - Majka je najbolji roditelj  

 I otac ima pravo na svoju decu i on je roditelj.


Gost

#18 Re: Re: Majka je najbolji roditelj

2016-07-03 20:42

#17: - Re: Majka je najbolji roditelj  

 Naravno da ima, to mu niko ne spori. Oba roditelja su jednako važna u životu deteta. Ali ne na ovakav način, takvim ponašanjem i postupcima samo škodi emocionalnom razvoju sopstvene dece.


Gost

#19

2016-07-03 20:42

Ako su deca toliko izmanipulisana da ne zele da vide majku, sta cete vi onda sa njima kada ih na silu budete doveli kod vas? Drzacete ih protiv njihove volje??? A kako ce se to odraziti na deciju psihu-zdravlje? Pa mi onda recite da se borite za decu, a ne protiv muza.....


Gost

#20 Re: Re: Re: Majka je najbolji roditelj

2016-07-03 20:44

#13: - Re: Re: Majka je najbolji roditelj  

 o kakvim vi scenama u vticu pricate, ja sam cesto vidjala coveka kako dolazi po svog sina u vrtic, raspolozen i nasmejan, kako takav covek moze biti opasan za svoju decu


Gost

#21 Re: Re: Re: Re: I OTAC JE RODITELJ!

2016-07-03 20:46

#16: - Re: Re: Re: Ib OTAC JE RODITELJ! 

 Ko zna koji je CZSR u pitanju.Mozda su deca nesto lose dozivela sa majkom,jer je nemoguce da kako kazete devojcica od 12 god.ne izrazi zelju bilo kome da zeli ziveti sa majkom.


Gost

#22

2016-07-03 20:50

Cula sam da je sin bio kod majke zatvoren mesecima , i nije video svetlost dana, a ni svoju sestru i oca za kojih je vezan, cerka je bila ucenjivana od strane majke, a od majke mama je pricala cerki lose stvari o ocu


Gost

#23 Re:

2016-07-03 20:50

#19: -  

 Žao mi je, ali se pogrešnoj osobi obraćate. Ja sam samo neko ko poznaje oboje i slučajni svedok otimanju mlađeg deteta. A što se sile tiče, da ne zaboravimo da je prvi otac koji vrši silu jer je nezadovoljan time što je ostavljen. Pri tom, sa pedagoške i psihološke strane, u trenutnoj situaciji je deci najbolje uz majku. Da je taj isti bedni izgovor za oca stvarno mislio najbolje za svoju decu, našao bi način da deca ne ostaju bez majke. Ovake je uskratio prava, ne samo majci, nego i sopstvenoj deci. A da ne spominjemo to što ne poštuje zakon. Ne, on svojim postupcima ne radi zarad dobra svoje dece nego iz čiste mržnje prema njihovoj majci. Sa psihološke tačke gledišta, dijagnoza bi mu bila narcisoidni poremećaj ličnosti.


Gost

#24 Re:

2016-07-03 20:52

#19: -  

 Naravno da i to utice na deciju psihu!


Gost

#25 Re: Re: Re: Re: Re: I OTAC JE RODITELJ!

2016-07-03 20:55

#21: - Re: Re: Re: Re: I OTAC JE RODITELJ! 

 Moguće je. U svom radu sa decom susretala sam se sa takvim slučajevima. Najlakše je izmanipulisati ucenama, pretnjama i laganjem o drugom roditelju decu do 14 godina. Mlađe dete uvek kopira ono starije te ga je još lakše izmanipulisati. Nažalost, naš pravosudni sistem je veoma spor i dok se sve završi kako bi bilo najbolje za decu, ona iz toga izlaze emotivno oštećena. U ovom slučaju, na Vašu žallost, nije majka kriva.