Borba za očuvanje dvorca i parka oko dvorca Dunđerskog

Ogorcena

#1

2012-01-31 12:11

Da li je ova peticija dovoljna da se bilo sta pokrene u pozitivnom pravcu? I na koji nacin moze da se deluje preko ove peticije? Cini mi se da je sve to duvanje u prazno. Oni koji su u mogucnosti da pomognu preko donacije-nisu zainteresovani, tako da si izabrala pogresan nacin delovanja. Treba da se prvo i prvo uclanis u pravodobnu stranku-zna se koju, pa tek onda mozes da sanjas da ce neko da te saslusa. NAZALOST! Iako podrzavam sve ljude dobre volje i akcije koje iz nje proizilaze, ne vidim perspektivu u ovoj akciju, jer je vreme pravog voluntarizma daleka proslost. Sada se pod tim pojmom skriva cisto koristoljublje! Ali imas moj potpis.

Gost

#2 Re:

2012-01-31 12:25

#1: Ogorcena -

Kao prvo zahvaljujem za podrsku. Kao drugo mozda ova peticija ne uspe , ali nastojacu na tome  i dalje jos uvek cekam odgovor  iz Zavoda za kulturu  a sto se tice stranaka znam na sta ciljas  i znam da se sve  sto se napise ili trazi mora preko toga , ipak ja sam pozitivna osoba i sacekacu da vidim  kako ce se stvar dalje  odvijati.


Gost

#3

2012-02-02 21:29

slazem se da se treba boriti za ocuvanje kulturne bastine U KULPINU
Elena Andrevska
Autor peticije

#4 Re: hvala za podrsku

2012-02-02 21:33

Dana

#5

2012-02-02 21:44

Bola by som rada ked by tato peticia aj pomohla aby sa to doriešilo lebo nam je park aj dakujuc ludskej nedbanlivosti naozaj zapusteny, a čo je najhoršie ludi to baš nezaujima.
Elena Andrevska
Autor peticije

#6 Re:

2012-02-02 21:49

#5: Dana -

Ja sa okolo toho bavim uz dost dlho lenze tedy som nebola plnoleta tak som nemohla nist . Teraz sa s tym aktivne budem zaoberat, ale nacim mi pomoc  tak peticia je zato to. Co viac Kulpincanov tym lepsie

Dana
Gost

#7 Re: Re:

2012-02-02 22:13

#6: Elena Andrevska - Re:

Maš moju podporu, ak možem volako pomost, daj vediet. :)

Elena Andrevska
Autor peticije

#8 Re: Re: Re:

2012-02-02 22:14

#7: - Re: Re:

dakujem :) bude mi nacim pomoc pri zbierani peticii medzi starsima   to sa bude organizuvat volakery den  tak napisem

Dana

#9

2012-02-02 22:17


Gost

#10

2012-02-03 22:32

Подржавам иницијативу и надам се да ћете успети! Била сам пре 5-6 година у Кулпину, јако је леп комплекс, али нажалост запуштен. Такав простор треба и МОЖЕ боље да се искористи!
Elena Andrevska
Autor peticije

#11 Re:

2012-02-04 10:52

#10: -

Hvala . Pa moze kad bi hteli da se organizuju malo ovi nadlezni

Majda

#12 Re: Re:

2012-02-04 12:10

#11: Elena Andrevska - Re:

Poštovana Elena, čestitam na akciji, potpisaću peticiju jer je kompleks u Kulpinu i čitav Kulpin tema kojom se dugo bavim. Pored naravno ljudskog faktora  problem je i status zaštite koji ovaj kompleks ima i sporost i nefleksibilnost administracije. I naravno restutucija kojom će biti i on obuhvaćen što otežava sve vrste aktivnosti u domenu finansiranja bilo kakvih radova koje bi najpre trebao da odobri Pokrajinski zavod za zaštitu spomenika kulture. Za jedan deo parka uradjen je projekat s kojim je konkurisano na drugom pozivu na program prekogranične saradnje Hrvatska Srbija, za ostali deo prostora imam dosta obradjenog materijala izmedju ostalog potpuni manual dendroflore parka, elaborat rekonstrukcije u skladu sa pravilima zaštite. Ono što bi dalo rezultat je ovo što Vi pokušavate - gradjanska inicijativa i pozivanje na društvenu odgovornost. S tim da treba voditi računa da to nije bilo kakav prostor, to nije ni javni prostor, to je deo istorijskog kompleksa i jedino je takav način tretiranja prihvatljiv! Za početak -tri dana masovne radne akcije napravilo bi reda u tom parku - ali kako okupiti one koji su upravo glavni podstrekači propadanja parka odbacivanjem smeća, raznošenjem materijala....Ukoliko Vam je potrebna pomoć stojim Vam na raspolaganju...Majda Adlešić


Gost

#13

2012-02-04 12:25

Hvala, pridružujem se i podržavam na sve načine! :-)
Elena Andrevska
Autor peticije

#14 Re: Re: Re:

2012-02-04 13:34

#12: Majda - Re: Re:

Drago mi je sto ste se pridruzili :) imamla sam na planu da pisem Zavodu za zastitu spomenika kulture i to cu danas  da uradim . Slazem se u svemu sa Vama  i cilj mi je bio gradjanska inicijativa i pozivanje na drustvenu odgovornost . Mnogo bi lepse izgledalo kao ovaj park u centru, na kojem ste radili da nema tog korova i smeca tako da zalagacu se za to da  se to ocisti  a kad se to uradi  dacu predlog nadleznima  da se ponovo izgradi ograda  a tamo gde treba samo zapuse rupe , jer  zbog toga sto nema ograde  mnogi tamo bacaju smece  i ti delovi se ne obilaze , jer su neprohodni .

Elena Andrevska
Autor peticije

#15 Re:

2012-02-04 13:35

#13: -

Zahvaljujem :)


Gost

#16 Re: Re: Re: Re:

2012-02-04 15:01

#14: Elena Andrevska - Re: Re: Re:

Draga Elena, upravo je to problem što oni koji treba da vode brigu to ne rade.  Naravno da bi i taj parkić ispred ograde lepše izgledao, tu je potrebno malo rada. Dok su trajali javni radovi ekipa ljudi je dolazila i sredjivala, i bilo je dosta pristojno a sad niko neće da se zameri lokalnom komunalnom preduzeću i traži od njih da rade ono što im je u opisu posla!!

Ako Vam treba pomoć slobodno se javite. Moja e-mail adresa je majda.adlesic@gmail.com.

Pozdrav Majda

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-04 15:03


Elena Andrevska
Autor peticije

#18 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-04 15:04

#16: - Re: Re: Re: Re:

Pa u tome i jeste stvar ja sam cistila koliko sam mogla a posle su poceli da me teraju tako da zato je ova inicijativa pozdrav