Peticija za odbranu latinice

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za odbranu latinice


Gost

#1

2012-05-29 23:07

Poptpuno se slažem i podržavam!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-06-12 21:37


србија србима

#3 стоко

2012-10-30 21:02

Пичке усташке!!!

Gost

#4

2013-07-01 17:22

Mislim da je latinica srpsko pismo, pored cirilice, i da treba da budemo ponosni da koristimo oba pisma.

Gost

#5 Peticija

2014-02-02 15:45

To je dobra stvar,moramo da branimo srpsku latinicu!Treba da se menja ustav srbije!!!!!!A ti naciojonalista "SrbijaSrbima"zavezi.Latinica je sprko pismo,a svi oni koji hocu samo cirilicu su nacijonalisti!!!Ja sam"navijac"LDP-a,mislim da je jedina partija koja ce da proba da brani latinicu i da menja ustav.Zivela srpska latinica!!!!!!!!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-02 16:54


Урош

#7

2019-01-24 00:05

Да ли си ти нормалан? Шта сереш? Не знам зашто Ви, као и већина народа, повезујете ћирилицу са србовањем или православљем. За мене је ћирилица само практично, савршено и наше писмо. Нема никакве везе са вером, нити патриотизмом. Ћирилицом пишу: Русија, Украјина, Белорусија, Бугарска, Македонја, Казахстан, Киргистан и Такиџистан. То је преко 250.000.000 људи. Зар је нас 7.000.000 паметније од свих њих? Вероватно јесте, зато нам и иде овако добро. Као што Кинези, Арапи, итд. имају своја писма, тако имамо и ми. Ви пишете гајицом, а то је хрватско писмо. Хрватску латиницу уобличио је хрватски лингвиста Људевит Гај 1835. године, заснивајући је на Јан Хусовој чешкој латиници. Чудно је када имате свој ауто, а служите се комшијиним. Говорим течно 3 језика и могу вам рећи да је "предност двоазбучја" највећа глупост коју сам чуо.

Ћирилизация

#8

2019-01-24 00:07

На употребу српског језика и ћирилице нас упућује српска традиција, култура, национални идентитет, али и члан 10 Устава Републике Србије који гласи: „У Републици Србији у службеној употреби су српски језик и ћирилично писмо”. На нама свима је да свој језик волимо, учимо, негујемо и чувамо. Као што то чине озбиљни, напредни народи, који држе до свог индентитета и интегритета. Језичка култура сваког појединца је огледало његове опште културе. Брига о језику треба да буде брига свих, како појединаца, тако и народа, а нарочито државе. Ако не сачувамо свој језик и писмо, нећемо сачувати ни себе! „Ако нестане наше писмо, нестаћемо и ми. Пишимо ћирилицом!” – Патријарх Павле

Страхиња

#9 Re: Peticija

2019-01-24 00:09

Можеш само да ми подриблаш змију.