Sloboda za Lasla Šaša - poziv Predsedniku Republike


Gost

#51

2012-07-29 01:03

Едип је својевремено напустио Тебу.
Био је то подвиг.
После свега.

Gost

#52

2012-07-29 07:46

Предлажем да се цитира текст из мађарског новосадског листа као и пресуда.
Ситуација није изненађујућа, за мене. У редакцији горе поменутог листа би се могли добити и подаци о окупљању бивших војника фашистичке мађарске ( други светски рат) а не тако давно у демократском новом саду као и подаци о финансирању и програму "музичког" фестивала у Кањижи (ове године забрањен у демократској србији и одржан у сегедину, мађарска).

Gost

#53

2012-07-29 08:35

nemam komentar jer biste onda morali i za mene da pravite peticiju
драгослав павков

#54 Re:

2012-07-29 08:47

#53: -

Ако треба - ту смо. Шта вас мучи?

драгослав павков

#55 Re:

2012-07-29 08:57

#52: - Предлажем да се цитира текст из мађарског новосадског листа као и пресуда.

Нажалост, не знам мађарски а пресуду нисам видео. Оно што сам видео су агенцијске вести о томе како човек седи у затвору са перспективом да тамо остане још више од четири и по месеца јер је УВРЕДИО (не напао или било како друкчије угрозио) професионалног провокатора који се по Србији слика у мајици са ликом усташе Анте Готовине, и на основу њих сам сам поставио петицију. Био бих веома захвалан Вама или било коме другом да преведете и овде поставите све што је о "случају Шаш" објављено на мађарском језику.

http://www.google.rs/imgres?num=10&hl=en&biw=1024&bih=653&tbm=is...


Gost

#56

2012-07-29 10:42

da zakonodavci donesu takve zakone u drzavi de je milion ljudi nezaposleno bez ikakve pomci, da oni koji rade bar polovina ne prima plate a oni koji primaju to je nekih 200e budu propisane tolike kazne za svakakve gluposti je neshvatljivo. bolje bi bilo da su doneli zakon da po kratkom preki sud presudi smrtnu kaznu i da ljudi odmah zavrse sveprobleme ovako ih ubijaju na tenane i muce. to je strasnooooooo.

Gost

#57 Re: Re: Писмо председнику Републике, прилог петицији

2012-07-29 11:11

#55: драгослав павков - Re:


"За државу чији сте председник, а нарочито за њено "реформисано" правосуђе невиђена је брука и срамота да у затвору држи седамдесетогодишњака који није могао да се уздржи него је професионалном провокатору који нашој заједничкој држави пркоси на њеној територији носећи мајицу са ликом хрватског ратног злочинца генерала Анте Готовине (видети атачмент) НАПИСАО шта о њему и његовим активностима мисли. "



http://1.bp.blogspot.com/--TfusLNH1Rs/UBMR0VmpGEI/AAAAAAAABCo/bIPW9Fm6WBY/s1600/...



Поштовани,

част ми је да Вас обавестим да је на интернету у току потписивање петиције (http://www.peticije24.com/sloboda_za_lasla_aa_-_poziv_predsedniku_republike) за помиловање суботичког пензионера, шездесет деветогодишњег Ласла Шаша, који се од пре осам дана налази на издржавању казне у Окружном затвору Суботица.


Ласло Шаш је дугогодишњи сарадник неколико листова на мађарском језику, а невоље је допао јер је у једном писму читаоца, у Мађар Со-у, према пресуди  Основног суда у Суботици, потврђеној од "реформисаног" Апелационог суда у Новом Саду увредио мађарског држављанина Ласла Тороцкаи-ја, фашисту по занимању и неформалног вођу тзв. Покрета "64 жупаније" - екстремистичке организације са елементима паравојног организовања која се ЈАВНО И НЕСКРИВЕНО залаже за ревизију Тријанона и враћање Мађарске у њене предтријанонске границе на штету суседних земаља - Словачке, Румуније и Србије чији сте председник.


Правоснажно крив и осуђен Ласло Шаш кажњен је новчаном казном од 150 000 рсд коју не може да плати, пошто живи у заједничком домаћинству са супругом, а издржавају се од њене скромне пензије. Толико скромне да у жалбеном поступку није ни имао браниоца јер није могао да га плати...

Сходно томе, поступајући по закону - суд је Ласлу Шашу новчану казну заменио казном затвора у трајању 150 (стопедесет дана) коју он служи већ осам дана (http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.291.html:390343-Laslo-odrobijao-samo-8000).


Господине Председниче...

Не сумњајући у законитост изречене казне и залажући се за независност суда, ипак нисам могао да Вам се не обратим са молбом да уважите иницијативу новинарских удружења (иначе - рогова у врећи, која су се ипак у овом случају ујединила), и скромну петицију коју сам пре 24 часа поставио на интернет и коју потписује све више и више грађана револтираних утамничењем господина Ласла Шаша - и у складу са својим овлашћењима донесете одговарајући акт о помиловању именованог.


За државу чији сте председник, а нарочито за њено "реформисано" правосуђе невиђена је брука и срамота да у затвору држи седамдесетогодишњака који није могао да се уздржи него је професионалном провокатору који нашој заједничкој држави пркоси на њеној територији носећи мајицу са ликом хрватског ратног злочинца генерала Анте Готовине (видети атачмент) НАПИСАО шта о њему и његовим активностима мисли. Дакле, господин Шаш "господина" Тороцкаи-ја није физички напао нити је на било који начин угрозио његову безбедност - него је по мишљењу реформисаног србијанског правосуђа извршио ВЕРБАЛНИ ДЕЛИКТ за који смо били убеђени да је завршио на ђубришту историје.

Посебно истичем године господина Шаша и указујем на опасност да му се у затвору препуном криминалаца и олоша могу догодити разне непријатности које могу озбиљно угрозити његово здравље.


Надам се да ће помиловање Ласла Шаша - савесног грађанина Републике Србије бити један од ваших првих аката који може да служи на част Вама, а на корист грађана Србије.

С поштовањем,

Драгослав Павков

земљорадник и блогер из Сомбора.

 


Gost

#58

2012-07-29 11:26

Hej bre ljudi!?
Kakvu nam drzavu napravise oni zuti skotovi!
Jesmo li ufurali u novi fasizam-staljinizam-titoizam-
frankoizan-salazaroizam-idiaminizam????????
Tomo Bajcetinski....kidaj lance zutizma inace odosmo 
svi u p....m.......!

BataLaka Gruzanski


Gost

#59

2012-07-29 15:33

Radi se o nečuvenoj sramoti. Srpske vlasti su neoprostivo blage prema krivičnim delima ne samo pojedinih lokalnih funkcionera u Vojvodini po pitanju mađarskog šovinizma i nacionalizma, već u tome prednjaće i politički lideri kao N. Čanak. Sastanci tajni i javni sa predstavnicima Mađarske i kovanje planova za provokacije i separatističke ideje su postali uobičajena pojava. Tome se mora stati na put i uputi i zvaničan protest mađarskim vlastima u prvom narednom slučaju sličnih provokacija. Sledeći odgovor je - ponašanje istom merom !

Gost

#60

2012-07-29 20:57

očita oprečnost u stavkama zakona između slobode mišljenja i govora, i govora mržnje. ipak, iako je tu reč i o govoru mržnje jednog pojedinca, trebalo bi uzeti u obzir da je izazvana govorom mržnje drugih pojedinaca i određene grupe, koja je mnogo opasnija, a nije sankcionisana - jer da jeste, ne bi ovaj čovek morao da ovako brani sebe i druge oko sebe od ove grupe

Gost

#61

2012-07-29 21:15

u ovoj drzavi posten covek nije zanimljiv medijima,
ako vam neko plati o vama ce se zvoniti kolko je potrebno...
znamo to svi...

Gost

#62

2012-07-29 22:23

Sloboda za istinu !

Gost

#63

2012-07-30 01:13

Neduzan je.Sloboda Srbiji.

Gost

#64

2012-07-30 03:09

По ком то закону овај поштени човек може бити осуђен,ако брани интегритет своје земље?

Gost

#65

2012-07-30 05:59

Sramota da onaj ko se protif fasizma bori, da bude osudjen,..i vise nego sramota,..
Бели Орао

#66 Re: Re: Re: Писмо председнику Републике, прилог петицији

2012-07-30 09:47

#57: - Re: Re: Писмо председнику Републике, прилог петицији

Драгољубе,

Добио сам опкладу за клик на ћирилици, само то још потврдите и на НСПМ.

Од ових петиција нема ни .....Можемо само да се нервирамо.

Бели Орао

#67 Re:

2012-07-30 09:52

#58: -

Пролазио сам кроз Гружу. Пише Gruza.

На тренутак сам помислио да сам у Грузији.

Мало благог сарказма није на одмет, него како да ослободимо чичу?

Танко нам иде.

 


Gost

#68

2012-07-30 12:19

Sloboda za Lasla!
Селе

#69 Селимир Саџаков

2012-07-30 12:37

Мислим да је петиција за помиловање премало. Требало је упутити истовремено и захтјев за ревизију судског поступка, јер овде нешто "дебело смрди".
драгослав павков

#70 Re: Re: Данас ће већ бити нешто конкретније

2012-07-30 13:49

#67: Бели Орао - Re:

За данас је најављен повратак председника државе из Лондона, ипак се дигла не мала фрка око ове бруке; можда одлучи да предузме нешто из своје надлежности.

Друго, редакција Пресс-а је обећала да ће ако се до сутра ништа не деси, из својих средстава уплатити колико је потребно да се г.Шаш реши беде, и треће - у вези сам са једном парламентарном политичком странком (ви ћете већ знати којом :) која је такође заинтересована да уплати тај новац, једино што их спречава да то већ ураде је опасност од прозивки за демагогију и јефтини маркетинг.

У сваком случају - у следећих пар дана све ће бити на свом месту, тачније - скори све: Ласло Шаш ће бити на слободи, а да би СВЕ дошло на своје место, потребно је да судије које се "држе закона к'о пијан плота" одговарају због својих неразумних и неправедних одлука. Због тога је ова петиција још увек потребна, после ослобађања г. Шаша нећемо се зауставити, него ћемо тражити да се испита одговорност оних који су наводно реформисани и суде у складу са најбољом европском праксом. Делите линк петиције где год имате прилику и хвала свима.

Слобода за Ласла!


Gost

#71 Re: Re: Re: Данас ће већ бити нешто конкретније

2012-07-30 15:28

#70: драгослав павков - Re: Re: Данас ће већ бити нешто конкретније

Господине Павков,

Даће Бог и да се упознамо.

Бели Орао

#72 Re: Re: Re: Данас ће већ бити нешто конкретније

2012-07-30 15:29


Gost

#73

2012-07-30 18:36

Svaka podrška ovoj peticiji, ali i bilo kojoj inicijativi za sve patriote Republike Srbije, ma koje nacionalnosti ili vere bili! Srbin sam, ali još više cenim gest patriotizma, kada dođe od državljanina Srbije, koji ROĐENJEM nije Srbin, ali je VEĆI od mnogih NAVODNIH "srba"! Sloboda za Lasla Šaša! Sloboda za sve patriote Republike Srbije i sve srpske patriote!

Gost

#74

2012-07-30 19:02

Nemam komentar, nažalost...
bora

#75

2012-07-30 19:44

siguran sam da je do sramne presude doslo usled pritiska "Vojvodjanskih antifasista" da se ostane na "Europskom putu dosledno u borbi protiv srpskog fasizma" ("Smrt fasizmu - sloboda Vojvodini - vasi novci, nama!" ;), a u toj borbi, pomoc "proeuropskih naprednih neonacista" je dragocena... osim toga, traziti od ljudi (nasih velikih "palih boraca" protiv fasizma, "NVO gradzana", "naprednih" politicara...;), koji su "zivote vec polozili na oltar ljudskih prava i sloboda, nebrojeno puta...", da daju i vise od toga i dignu ruku na sopstvene ambicije i "proeuropski" izvor prihoda, je u najmanju ruku surovo! 3;)