Za reformu Saveza gluvih i nagluvih Srbije (SGNS)


Gost

#101

2013-03-29 19:17

kujo posalje svako opstina sekretar 10 kg sol, posoli u glavu gluv. nase klub stize papir iz kujo o dule nikolic i mihailo. idiote kujo!!!

Gost

#102

2013-03-30 00:35

pozdrav svim gluvima i nagluvima!sabac ima vazu podrsku niste sami :)

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-03-31 00:23



Gost

#104

2013-03-31 11:48

zelim bolji rad sa gluvima i nagluvima mnogo su napusteni nemamo nikakvu podrsku ni pomoc mnogo nas maltretiraju sto kod lekara bilo gde da trebamo nemamo nikakvu podrsku ni pomoc! A za sekretaricu da ne pricam! veliki pozdrav i boli napredak!!
Balinovic

#105 Re:

2013-04-01 11:40

#74: MobyDick -

G-in Miladinovicu,  nemam primedbu na vas komentar jer je izvrstan! Sam sam i potpisnik ali mi ne ide u glavu, samo naslov je potpuno opravdan, dok ispod tog naslova ne podrzavam. Smatram da je pametnije i kulturnije nesto izvesti nego pljuvati svakog pojedinca kao huligani. Najlakse je smeniti, a najteze je preuzeti odgovornosti, dakle ja i ti znamo kojim putem treba ici i nikako "ZAOBILAZNO". Pitanje da li imamo snage da pokrenemo kada su u pitanju strucni ljudi i finansiranja u demokratskoj drzavi? Neki su ostali u ubedjenju da zive jos u socijalizam i da ce se za njih neko i nesto izboriti, zar ne? U svakom slucaju zelim im uspeha u reformi. Pozzz

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-04-02 20:52


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-04-06 16:34



Gost

#108

2013-04-06 16:37

cestitam sve najbolje i zelim ti uspeh u radu

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-04-06 16:37


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-04-06 16:38


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-04-06 16:38



Gost

#112

2013-04-07 00:52

sve najbolje i san u zivotu
Srdja Stojinovic

#113 Re:

2013-04-07 21:58

#77: Somborac -

Ja Srdja volontiram kao clan bez plate ili dohodka u SGNSO. Ja sam izabran legitimno Odlukom Upravnog Odbora SGNSO da POMAZEM organizaciji. Nas Savez ima  budzet koji je NULA dinara od OPSTINE SOMBOR- PROVERI !- Ali ako TI zelis da radis za nista i da napravis nekakvu pametnu revoluciju dobro si dosao! Ali pazi moras za djabe da budes pismen, sposoban da radis sa ljudima, odgovaras na telefon da budes kurir, cistac, administrator, da pomognes gluvima da ostvare svoja prava u sudstvu,zdravstvu, skolstvu, u crvenom krstu u socialnoj sluzbi i cak da pomognes da se neko sa vreme na vreme zaposli onda si dobro dosao da ti predam duznost! Ali pazi ocekuju se rezultati i odgovornost na "poslu" a ne da se provlacis da ne cujes dobro pa da ti to bude izgovor sto samo imas ideje a sve ostalo brljas! Ako mozes bolje pod ovim uslovima dobro si mi dosao jedva cekam nesto pametnije da radim!!!!

A sto se tice Lele koja MORA da radi u skoli zato sto nema plate u SGNSO sa njenim kvalifikacijama AKO TI mislis da ces DOBITI pare od bilo koga sa tvojim kvalifikacijama da vodis SAVEZ ti si zaista utopista!


Gost

#114

2013-04-11 18:21

samo napred hocemo bolji uslovi za svih nas
nije vazno ko sam ja

#115

2013-04-11 22:00

ja vas ne poznajem ko ste vi a ovo sto radite nije u redu oni su dobri ljudi ja micu jovanovica znam dugo oni se bore za nas a to vi ne vidite i ne znate zato vas molim ostavite ih na miru ovo sto radite je velika sramota za vas.BOLJIH OD NJIH NEMA JA SAM ZADOVOLJNA NJIHOVIM RADOM
BORE SE ZA NAS

Gost

#116

2013-04-13 06:35

#115: nije vazno ko sam ja -

 

stvarno mica bori nas gluvih u srbija!? a sto prespava skupstina evropski unija? to sto znaci.... pasivna, zar nije sramota?


Gost

#117 Re:

2013-04-15 22:05

#77: Somborac -

Sta da smenis kada neko godinama radi bez plate? SGNSO nema nameru da postane vasa licna kafana na zalost.......ovde se jos radi sa malom decom!!!


Gost

#118 onlajn peticija

2013-05-01 09:31

onlajn peticija
Pravo na peticiju, kao mogućnost građana da se obrate parlamentu, nije se mnogo promenilo od svojih začetaka, za razliku od okolnosti u kojima živimo. Nekada je bilo neophodno stajati danima na ulici i zaustavljati svakog prolaznika ne bi li naišao neko ko želi da da svoj potpis zarad rešavanja određenog problema. Moderne tehnologije pružaju mnogo jednostavniji način za pokretanje građanskih inicijativa i peticija, koje građani mogu da podrže samo jednim klikom, ali zakonodavstvo ih ne prati u korak, pa efekat onlajn peticija ne ide dalje od izazivanja bure u javnosti. Na taj način je vrlo brzo moguće napraviti peticiju, podići prašinu i skrenuti pažnju javnosti, ali ih je nemoguće odštampati i odneti u Skupštinu i reći: „Ovo je volja građana“. Nadležni će se s pravom zapitati ko su potpisnici, jer se osim imena ne ostavlja nijedan drugi lični podatak. One su više nego relevantne jer ukazuju na neki aktuelan problem, ali ih zakon ne uvažava i nemaju formalnu snagu.

Gost

#119

2013-05-02 22:56

Срамота је да радимо а не примамо плате. Отежано је чујућим људима да се снађу а нас нико не пита нити мисли како да преживимо. Сви рачуни су се окаматили, ни једну плату нисмо примили са каматом пали смо у дугове и још да додам како гладан човек може да ради. Комуникација је највећи проблем. Најгоре је када се иде лекару и како да чујем када ме прозову, како да објасним шта ме боли. Оспособљен сам да могу све животне функције да обављам сам што није тачно. Ни личну карту не могу да извадим сам и много, много тога не могу да урадим без пратиоца. Када ми исеку струју како без помоћи да извадим све потребне папире и ко ће да ми објасни шта ми је све потребно и где се налази. Није ли срамота да сам поред посла и редовног одласка на посао социјални случај?
Siniša

#120 Re: Re:

2013-05-16 05:43

#96: Petokolonaš - Re:

Lepo si to sročio. Kamo sreće da vas kao ti ima vise ne bi vam bolela glava! Istina je da ima ali niko nije zainteresovan za rad u Savezu. I da ima ali ispod tvoje IQ ne mogu normalno da rade jer ne znaju da sastave Statut, ako im ti ne pomogneš.

Miću ne poznajem dobro, ali imao sam priliku da ga vidim i kod njega nisam video da ima dlake na jeziku i vrlo je pametan. On  oko sebe nema saradnike i da ima on obavlja umesto njih i zamisli koliko mu to vremena  oduzmu i da njegov plan u ime Saveza sporo sprovodi.

Za reformu je poteban dug i mukotrpan rad i pitaće vas koje, kakvi i dokle  su stigli  planovi, pa onda prepreka na putu za ostvarivanje cilja...   Pozdrav.

PS Imajte na umu  da svi zajedno zauzmete jedinstveni stav onda ste  JAKI, a pojedinac.... zna se


Gost

#121

2013-07-23 19:10

VITOMIR BELOŠ

Gost

#122

2013-11-10 16:19

Poštovani prijatelji, ovaj vid protesta je važan ako je brojnost potpisnika velika. Pozovite svoje prijatelje i istomišljenika da se priključe peticiji. Sekretari, predsednici Udruženja gluvih i nagluvih podržavaju jedni druge a na taj način ostvaruju sopstvenu korist.Statuti Udruženja treba da se dopune i da se napravi komisija kojoj je mandat godinu dana. Komisija treba da broji petnaestak ljudi. Na nedeljnom nivou se nasumice biraju tri člana komisije kojima je zadatak da pregleda rad nekog udruženja i proveri na čega su pare od projekata utrošene. Nadam se da se slažete.

Gost

#123

2014-05-09 17:52

ja sam čujući, ali dobro shvatam da u savezu gluvih postoji javašluk, a sada i kako vidimo iz slučaja u Užicu i KRADJA.
Mislim da sredstva informisanja treba bombardovati z
ahtevima da izveštavaju o tome.
Takođe treba zamoliti ministra zy soc.pol. da pogleda sajt gluvih i sve će mu biti jasno.
takođe sam siguran da policija ima i tu šta da radi.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-09 17:55



Gost

#125

2017-09-25 10:56

Molim Zvonka Stojanovica, da svoje postenje stavi na druo mesto i konkretno pomogne  Videnovic Ivanu koji mu se obraca za pomoc, on je dete gluvonemih roditelja i u teskoj je situaciji,molim da se reaguje ,sto pre, trebate voditi racuna i o psihickoj situaciji , jer ne zna se sta ce sutra biti, ako je neko na ulici zato sto nailazi na zid koji se tesko pomera i necete da mu pomognete.Jos jednom svoje interese zaboravite i pomazite svojim clanovima.