Петиција за додељивање статуса службеног лица просветним радницим


Gost

#1 Mira

2013-04-14 21:13

Ucenicima je i vise nego dozvoljeno da rade na casovima sta hoce

Gost

#2 Re: Mira

2013-04-15 05:37


Gost

#3

2013-04-15 06:40

НАЈЗАД БРЕ ДА ЗАШТИТЕ ТЕ НАШЕ ЉУДЕ, ДОСТА ПРОПАТИШЕ, А ОД КОЈИХ НАМ ОМЛАДИНА ЗАВИСИ, ОНИ ИХ УЧЕ И ЗА СУТРА ОПЛЕМЕЊУЈУ ЗНАЊИМА, А СВИМА НАМ ТАКО ЈЕ ЗАШТИЋЕНА И ДИРЕКТНА БУДУЋНОСТ...МЛАДИ МОРАЈУ ИМАТИ НАЈБОЉИ ТРЕТМАН И ВАСПИТНО-ОБРАЗОВНИ КАДАР!!!

БОГ ВАС БЛАГОСЛОВИО !!!

Gost

#4

2013-04-15 11:06

Naši roditelji su bili učitelji od 1946-1984.god.
Oni su voleli svoj poziv i voleli su svoje đake a mi smo bili veoma ponosni na njih.
Sada su naš sin i snaha profesori u školi i umesto da budemo počastvovani i ponosni, mi živimo u strahu da im se nešto ružno ne dogodi, kako njima tako i njihovim đacima.
Никола Вељковић
Autor peticije

#5

2013-04-15 12:44

ВАЖНО! НАКОН ПОТПИСИВАЊА ПЕТИЦИЈЕ НА ВАШ МЕЈЛ ЋЕ СТИЋИ ЛИНК НА КОЈИ ТРЕБАТЕ ДА КЛИКНЕТЕ КАКО БИСТЕ ПОТВРДИЛИ ВАШ ПОТПИС, ТО ЈЕСТ КАКО БИ ОН БИО ВАЖЕЋИ! ХВАЛА ВАМ НА ПОТПИСИВАЊУ ОВЕ ПЕТИЦИЈЕ!

СВАКИ ДАН НА ДЕСЕТИНЕ ХИЉАДА ПРОФЕСОРА КРЕНЕ НА ПОСАО А НИКАДА СЕ НЕ ЗНА КО ЈЕ ОД ЊИХ СЛЕДЕЋА ЖРТВА! У ПРОТЕКЛИХ 20 ГОДИНА НАУЧИЛИ СМО ДА ЖИВИМО СА ПРОБЛЕМИМА, ВРЕМЕ ЈЕ ДА ИХ РЕШАВАМО! ЈЕДАН ПО ЈЕДАН!

Gost

#6

2013-04-15 13:47

pa ovo je trebalo odavna potpisati !

Gost

#7 Re: Mira

2013-04-15 16:22

#1: - Mira

Hvala puno ljudima koji su ovu peticiju pokrenuli. Treba pokretati stvari i reci sta nas muci i sta predlazemo. Ne treba cutati


Gost

#8 Suzana

2013-04-15 18:52

Ne postoji informacija šta podrazumeva STATUS SLUŽBENOG LICA. Biće svima jasnije kada napišete šta se želi ovom peticijom.

Gost

#9

2013-04-15 19:01

Na dnu smo i krajnje je vreme da nas zakon zaštiti,bedno je da nam samo prete i od strane države otkazima,od strane roditelja i učenika ucenama i uvrefama...

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-04-15 19:10


Никола Вељковић
Autor peticije

#11 Re: Suzana

2013-04-15 19:11

#8: - Suzana "Спречавањем службеног лица (професора или наставника) у вршењу службене радње сматра се кад неко силом или претњом да ће употребити силу спречи службено лице да обавља свој посао. Кажњив је и сам напад на службено лице због дужности коју обавља, без обзира на то да ли се иза тога крије намера да се нешто постигне тим нападом."  Ово је формулација која стоји у самом опису петиције.

 


Gost

#12

2013-04-15 19:49

Nadam se ce ova peticija uspeti

Gost

#13

2013-04-15 20:00

NAJZAD!

Gost

#14

2013-04-15 20:25

Лепо ли је и корисно умети и знати,
разумно и човечански знање поштовати
ас
Gost

#15

2013-04-15 20:42

Школарац бити, велика је срећа и обавеза која доноси правилно одрастање уз образовање... Драги Школарци, имајте поверења у своје Васпитаче, Учитеље, Наставнике, Професоре... Волите их, тако ћете лакше савладати знања која вам они преносе... Оцењујте их, али поштујте разлику у службеној ђачкој одговорности, и ред је да будете млађи, просто зато што је то чињенична истина...Ако ту лекцију добро будете разумели, и Вас ће добро разумети потоње генерације ...Верујте у живот, и не стидите се послушности, то није ништа лоше, напротив...ПРОБАЈТЕ!

ненана

#16 Re: Re: Suzana

2013-04-15 20:58

#11: Никола Вељковић - Re: Suzana

Ко би и помислио да смо дотле стигли...Деца коју треба образовати, створити од њих Људе, вредне и узорне, полако постају мучитељи, или жртве својих мучитеља... Имам на то свој коментар, а то је, - овако по ко зна који пут у нашој историји постојања, поново убијамо распетог Христа... Да се зауставимо, да се исправимо, да се покајемо, да разговарамо, да се поново заволимо, да се обратимо Богу са молбом у срцу, да дође да нас просветли, да се спасавамо...Можда неко зна други начин? Желим то да чујем...

Tigrasta

#17

2013-04-15 22:40

Moja majka je prosvetar koji obožava svoj posao, a došla je dotle da joj, posle 25 godina rada, dovode "eksternu inspekciju" da proverava zašto klinja, koji ništa ne uči, ima - dvojku. Dokle više?"

Gost

#18

2013-04-15 22:58

Najzad da učinimo nešto za sebe. Samo dostojanstven, pošten i čovek koji drži do svog ja može biti uzor deci i autoritet.

Gost

#19

2013-04-15 23:22

Strasno. Cak je bila pretucena i profesorka moje nekadasnje gimnazije, koju su sve generacije pre ovih degenerisanih obozavale! Krajnje vreme je da se sili i bahatosti klinaca sa zaledjinom i potpunim nevaspitanjem stane na put! Takve u dom za maloletnike, pa da kontempliraju o tome zasto se kiseonik baca na njih!

Gost

#20

2013-04-16 05:16

Obrazovanje i klasicno obrazovanje kroz skolske ustanove treba da bude drzavni interes broj 1. Bez toga ne mozemo kreirati nasu buducnost.

Gost

#21 Maja

2013-04-16 09:08

Bahatost i bezobrazluk.Radim kao animator u decijoj igraonici i zaista sam se nagledala svega. Nije strasno kad su deca bahata, ali kad ih roditelji podrze u tome ...e tu je problem.Na jednom rodjendanu gde bilo preko 30 dece,imala sam 2 decaka koja su non-stop pravili probleme, udarali drugu decu, opomene nisu pomagale i onda sam primenila metod 2min na stolici.Inace ta vrste kaze je jako dobra, jer dete iskljucite iz igre i ima 2 min da razmisli o svom postupku. Na kraju je isti decak povredio devojcicu i to ne slucajno. Roditelji nisu bili prisutni, jer imamo rodjendane na kojima dovedu dete i onda dodju posle 2 sata po njega. RODITELJI decaka su dosli sutradan kod mog poslodavca da se zale na moj rad , jer je njihovo mezimce moralo da sedi na stolici 2 minuta!!! Pa da li je to normalno??? njemu za 2 min nista nece biti, a bukvalno je upropastio rodjendan i demolirao pola igraonice, jos na sve to dobije podrsku od roditelja. Inace ima samo 5god, sta ce tek raditi u pubertetu?!
UVESTI programiranje u osnovne škole

#22

2013-04-16 09:35

Ovo je odavno poznato deca su izložena raznim vrstama nasilja, na televiziji filmu na ulici. sklonimo deci loš primer iz televizije i srca.

Podržavam ovu peticiju, ali mislim da deci treba dati priliku i da od malih noga uče PROGRAMIRANJE podržite svojim glasom i

http://www.peticije24.com/uvesti_programiranje_kao_obavezan_predmet_u_osnovne_kole

Gost

#23

2013-04-16 10:17

ajde da se ne glupiramo, nastavnici i profesori stapove u ruke i kao nekad packe ucenicima, kako su nekad bili autoriteti uterivali strah u kosti, danas je to tako zato sto zajedno sa ucenicima sede po kaficima i piju, hteli su da budu prijatelji sa ucenicima zato i prolaze tako, napad na profesora treba kazniti izbacivanjem iz skole i zabranom da se upise u bilo koju drugu skolu i zavrsena prica , a imucni roditelji nek svoje "andjelcice" upisu u neki koledz pa da vide kako tamo nema nasilnog ponasanja i gde je zakonom sve lepo regulisano.

Gost

#24

2013-04-16 13:05

Konacno! Mnogo puta sam pitala kada ce da se pokrene ovakva peticija i sada mi je mnogo drago sto vidim ovo! Ja kao dete iz porodice u kojoj su svi prosvetni radnici i clanovi sire familije gotovo svi profesori,sama sam ucitelj i udata za coveka koji je profesor srpskog jezika znam koliko je VAZNO da uspe ova peticija. Hvala!

Gost

#25

2013-04-16 13:52

Krajnje je vreme!