Sačuvajmo Fontanu u Pljevljima

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Sačuvajmo Fontanu u Pljevljima


Gost

#1

2013-04-18 22:06

<3 <3 <3
Обренко

#2

2013-04-18 22:06

Мичите старудију :))))
boban

#3 Re:

2013-04-19 08:07

Slazem se u potpunosti da starudiju treba ukloniti!!!


Gost

#4

2013-04-19 09:43

sva sto je lijepo je u nasem gradu unisteno zar vam i ova Fontana smeta

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-04-19 11:21


Max

#6 Max

2013-04-20 23:32

Odlicna ideja samo ovo bi trebalo i da se org. u Pljevljima kao neki protest ili okupljanje gradjana,ljudi koji zele ocuvanje.
Bez toga nista se ne moze uraditi...

Gost

#7

2013-04-21 21:29

apsurd,najvise potpisanih su davno digli ruke od ovog grada,zive na boljim mjestima ali opet bi da, nama koji koji smo robovi ove rupe iz koje su utekli,govore sta da radimo.gospodo,ostavite sve to tamo gdje jeste,vratite se ovde i prezivljavajte sa nama,lazni lokal patrioti,pa onda ce te imati i moralno i svako drugo pravo da umjesto nas odlucujete o sudbinama nasim...

Gost

#8

2013-04-21 21:42

Pored ili uz samu fontanu i sa nasom fontanom smo odrastali,stasavali,asikovali,drugovali,ljubili se i svadjali. Na fontani ispirali slatki ukus kolaca i sladoleda iz susjedne poslasticarnice,a ponekad i Gorki ukus ispusene prve cigarete......Fontana je dio nas i vrlo bi ruzno bilo ostati bez jednog dijela sebe.

Bez rupe

#9

2013-04-21 21:55

Kao odgovor na komentar #7
Samo budala zivi,i ako mu je lose,tamo dje je rodjen.Pametan ide tamo dje mu je bolje.
Vise mozemo pomoci mi koji negdje daleko nesto imamo nego ti koji se patrioptski patis kao rob neke rupe i nemas ni za sebe, a kamoli za pomoc "rupi".Izgleda da je tebi rupa negdje u glavi samo ti to nevidis(mozda zbog rupe).Izvini,ali primi.

ponosni pljevljak

#10 Re:

2013-04-23 21:59

#7: -  

 

ponosni pljevljak

#11 samo mi nije jasan tvoj komentar, ti jednostavno nisi PLJEVLJAK. Da jesi nikada ovo nebi ni pomislio

2013-04-23 22:13

#7: -  

 

Goran Šljivić

#12

2013-04-24 12:33

#7: -

Kad procitam ovakav komentar neka me tuga uhvati. Pomislim da mi nismo dobro dosli u Pljevlja, iako smo u Pljevljima rodjeni, odrastali, skole zavrsavali i dobar dio svog zivota proveli. To sto svaki put sa radoscu dolazimo, sto u nekoliko dana ostavimo u gradu kod raznih obucara, krojaca, ugostitelja vise od prosjecne plate u Crnoj Gori, sto napunimo baterije vidjevsi se sa nama dragim ljudima, sto obidjemo mjesta koja su nam prirasla srcu i koja nas vezu za neka vremena iz djetinjstva kada nam je izgledalo sve bolje, ljepse i postenije, to pojedincima izgleda smeta. Smeta im sto nas vezu lijepe uspomene i sto ovim putem dajemo glas, u stvari molimo ljude koji vode nasa Pljevlja da razmisle jos jednom, o uklanjanju nase fontane. Zar je tako tesko da se razumije da mi nikoga ne ucimo sta da radi, vec samo zelimo da sacuvamo nesto sto je jedan od rijetkih simbola naseg grada. Svi sada zalimo zato sto je stara carsija srusena. Tada nije bilo toliko ljudi na strani, ali je vladala jedna kolektivna vrsta straha, da se prigovori, da se cuje i drugi glas. Da se ne bi ponovilo isto, bez da se cuje i taj drugi glas, mi ga ovdje izrazavamo. Naravno da od nas nece zavisiti da li ce fontana ostati na svom mjestu, ali dobro je da taj glas cuju i oni koji odlucuju da makar jos jednom razmisle. Zato mislim da su svi glasovi jednako bitni, jer to su glasovi ljudi koji vole Pljevlja i koji Pljevljima zele najbolje.

 


Gost

#13

2013-04-26 21:07

Mora da ostane ..i tacka..

Gost

#14

2013-05-01 21:35

i dan danas kad prodjem kroz pljevlja popijem vode sa te fontane koja me vrati u prelijepe dane djetinjstva