Zakonom zabraniti abortus u Srbiji

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Zakonom zabraniti abortus u Srbiji

Gligorije

#1 Kakav ste glup razlog naveli za peticiju

2013-06-05 19:58

prvo se informisite koliko sta je abortus i kad se vrsi, pa tek onda zahtevajte njegovo ukidanje. Zahtev za ukidanjem abortusa je u najmanju ruku bolesan.
Aleksandar

#2 Tacno

2013-06-05 20:53

Upravo tako Gligorije, jaadna li je ova SPC sa ovakvim odlukama i predlozima
Шоми

#3 Re: Kakav ste glup razlog naveli za peticiju

2013-09-23 16:32

#1: Gligorije - Kakav ste glup razlog naveli za peticiju

300 000 Срба сваке године мање има!

За 80-100 година нећемо постојати!


Gost

#4

2013-12-06 16:53

'U Srbiji se obavi 500 abortusa dnevno' (naslov iz Blica godine 18.04.2008., a koliko znamo, sve se vise i vise povecava taj broj), 'Na dva abortusa samo jedna beba' (naslov sa novosti.rs),'Srbija prva u evropi po broju abortusa','Srbija za 10 godina izgubila pola miliona stanovnika', dokle vise ovako?

Nisam neki vjernik i cesto sam protiv crkve, ali u ovom pogledu ja i crkva se slazemo u potpunosti i ne mogu da sutim. Na rijeci Slavice Dukic Dejanovic ("...pravo svake zene da na sve nacine planira roditeljstvo"), jest pravo, ali ne mozes opravdavati tom izjavom zlocin ubistva (na genocidnim razmjerama), ne covjeka, ne djeteta, ne bebe, nego neceg sto je zivo, jos nije udahnulo zrak, jedva ceka da otvori oci i vidi svjetlo dana i svoje najmilije koji ce mu pokloniti sve ovo i ljubav koja ce ga pratiti do kraja zivota, a ti ga 'najmiliji' fakticki rastrgaju, razrezu, kidaju mu organe, dio po dio u mraku, u tami, bez da se ono moze braniti ili bjezati, i bacaju u dubre.

Ateistima koji isto podrzavaju takvo nesto, volio bih nesto poruciti da razmisle: "Vi ste ateisti, ne zato sto mrzite boga, ne zato sto mrzite crkvu, ne zato sto mrzite vjernike, ne zato sto suradjujete sa davlom i zelite vrbovati 'boziju djecicu' i odvest ih u pakao...NE, vi ste ateisti jer vidite nepravde koje se desavaju u svijetu, vidite da crkva ganja svoje interese i zaradjuje na mukama naroda i skepticni ste po pitanju nekog univerzalnog bica koje ce vas sve spasiti, pa zbog toga uzimate sudbinu u svoje ruke, borite se za svoja prava i prava drugih protiv lazi i nepravde, vi ateisti ste ustvari LJUDI, pravi ljudi, kojima je stalo do drugih i zato ispoljavate ovakva razmisljanja. Pa kako mozete vi, takvi kakvi ste, sa otvorenim umom i otvorenom svijesti, podrzavati ubijanja najnevinijih medu nama? Kako vas nije sramota? Kada mi neko kaze ateist, ja pomislim, neko ko razumno razmislja i zeli razmisljati svojom glavom, jer vidi sta je to 'dobro' i zeli se drzati tog 'dobrog', ali gdje to 'dobro' u ovom? Akako je vama 'dobro' sto se ubija 200 000 buducih mogucih ljekara(koji mozda nadju lijek ne samo za rak, vec i za mnoge bolesti koje nas jos ocekuju), naucnika(koji svojim istrazivanjem mogu dovesti do novih otkrica u tehnologiji i nauci, koje bi nam pomogle da jos bolje i sretnije zivimo), arhitekata(koji bi projektovali zgrade za beskucnike, da i oni imaju dom), muzicara(koji di pomogli ljudima da se odmore i uzivaju u ljepotama akusticne umjetnosti i zivota), profesora(koji bi sve ove prijasnje ljude odgojili), ali kao najbitnije RODITELJA, koji bi sve ove ljude mogli poslali u svijet, onda vi niste nikakvi ni ateisti ni ljudi i ni po cemu se ne razlikujete od crkve, samo sto ovaj put, CRKVA je u pravu i na strani 'dobra', a ne vi lazne vode.

Jedno stablo nastane iz jedne klice sjemenke, ali samo kad se ona zakopa u zemlju, zalije i pusti da klija.
Mi sada, uzmimamo sjemenku, sjecemo je, otkidamo, onemogucujemo joj bilo kakvu mogucnost za razvoj, samo u cilju da nam drvo koje bi trebalo rasti, ne zauzima prostor, ali zaboravljamo jedno ...suma osigurava zivot, a ne pustinja.

Samo se nadam da ce ovo netko procitat, postaviti na facebook, proslijediti prijateljima, a oni svojima, siriti informaciju, osvjestavati ljude, jer ja, ovdje gdje zivim, nazalost nisam u mogucnosti stupati u kontakt sa Srbima drugacije nego ovako.

Goran

#5 Re: #4

2014-05-14 08:47

Da li to znači da samo ateisti vrše abortuse? Da samo ateisti podržavaju abortuse? Pa gde je tih 95% Srba koji se izjašnjava kao pravoslavci?

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-14 11:40