Omogucimo Borislavu Novakovicu da se brani sa slobode


Gost

#101

2013-10-18 18:30

Represija Milosevica se podvampirila... Nazalost...

Gost

#102

2013-10-18 18:35

Trebamo biti odgovorni u svom poslu, podrska nece izostati,ali u stranci mnogo toga ne funcionise najbolje,jer je zavladao licni interes iznad opsteg i drzavnog.To ne ide jedno sa drugim.

Gost

#103

2013-10-18 19:30

Strah se vratio među ljude.
Sve teže se živi, a naš program "Za bolji život" preuzeli su drugi, A MI ĆUTIMO
Čini mi se da svojim ćutanjem i nečinjenjem podržavamo ovu vlast.
Ponašamo se kao uspavane lepotice, a život prolazi pored nas.
HAJDE DA, PONOVO, OKUPIMO LJUDE KOJI ZNAJU I HOĆE DA RADE,
a smeju da iskažu svoje mišljsnje i stav

Gost

#104

2013-10-18 20:00

No comment!!!

Gost

#105

2013-10-18 21:20

Pravda za Boru.....

Gost

#106

2013-10-19 00:16

Kada iza resetaka budu bili Maja Gojkovic i Igor Mirovic onda cu poverovati u iskrenu borbu protiv korupcije! Dotle cu sve smatrati cistim politickim progonom suparnika i nista vise!
Amalgam

#107 Dan 24.

2013-10-19 05:52

„Međutim, idealistički kredo je uvek isti – ako želite dobro morate težiti najboljem, a ako želite veliko morate verovati u najveće.“
Borislav Novaković
„Buđenje parlamentarizma, zora demokratije“, Umesto predgovora, Novi Sad, 10. Novembra 2009. godine


Gost

#108

2013-10-19 06:13

..apsolutno se slazem sa Tadicevom izjavom o Seseljovom "vojvodi" sa Romanije...ako znamo ko je na vlasti onda znamo i kako se ophode prema svim clanovima Demokratske stranke.....((((((

Gost

#109

2013-10-19 08:59

Tako ce pravda biti zadovoljena !

Gost

#110

2013-10-19 10:38

ako znamo da nam je predsednik Seseljev cetnicki vojvoda sa Romanije
a drzavu nam vode politicari iz devdesetih koji nam mazu oci svojom populistickom politikom onda nam je jasno u kakvoj u kakvoj se situaciji nalazi Novakovic a i svi mi.....(((((. ja sam za parolu....DS i LDP Realna poltika...,,

Gost

#111

2013-10-19 13:00

Čovek nije ubica,a ni opasan po okolinu pa je normalno da se brani sa slobode

Gost

#112

2013-10-19 17:54

Klasican politicni progon. Nazalost u celoj Srbij se sprovodi.

Gost

#113

2013-10-19 19:57

treba da se skine laga sa coveka koji nije kriv
Amalgam

#114 Dan 25.

2013-10-20 07:50

„.... za stara vremena. Nikad ne zaboravite ta vremena. A ja ih se sećam jer sam ovde dolazio kada smo konstituisali ovaj Odbor. Tada nas je bilo šest. Savo Svirčević, ja i još četiri osobe, sad nas je šesto. Tada smo ne sedeli, jer nije bilo stolica, nego smo stajali, u jednoj trošnoj, memljivoj, plesnivoj, hladnoj i zadimljenoj baraci. Nismo imali ni prostorije. Pre smo bili stranački prijatelji, sada smo visoki stranački funkcioneri. Pre smo se okupljali, bili solidarni. Ova stranka nas je držala na okupu, bili smo porodica. Biti porodica znači oslanjati se jedan na drugoga. Znači da kada je neko u nevolji, da primetimo tu nevolju, priskočimo i pomognemo u nevolji. Ta vremena, koja su delom iza nas moraju se ponovo vratiti u naš način funkcionisanja. Znate kada dođemo na vlasti, hteli ne hteli, opustimo se, otuđimo se, čak i kada smo najbolji ljudi i kada imamo najbolje namere. Krene polako zloba, krene zavist, ljubomora, neko je direktor, neko nije, neko je u Veću, neko nije. Neko je u opštinskom odboru, neko nije, neko je uspeo da se zaposli, neko nije, svako ulazi u politiku sa ambicijom i to je prirodno, kao što je prirodno da bude ljut kada se ta ambiciju osujeti. Ali zapamtite, samo dok smo porodica, samo dok smo na okupu, samo dok čuvamo jedne druge, samo dok brinemo jedni o drugima možemo biti snažni. ....Prestojeća kampanja biće najteža do sada. Nemoj te smetnuti sa uma, ja znam da je urađeno mnogo, o tome je Savo govorio, ali uvek vodite računa o tome da dok vi budete govorili o tome šta ste uradili u Beočinu, Čereviću, Banoštoru, Dumbovu, Suseku, Grahovcu, Grabovu, da li sam izostavio nešto? Da ne idemo po kvartovima....mogao bi i Braziliju da navedem, drugi će govoriti šta nije urađeno, drugi će biti zlobni, priča će tračeve od kafane do kafane, ispirati usta glupostima. Nemoj te zaboraviti da se izbori ne dobijaju samo onim što se investirali jer kada običan čovek izađe sledeće godine na izbore, postavi će sebi pitanje šta se u mom malom običnom životu promenilo za ove četiri godine, da li se moj život popravio, da li se moja ekonomska situacija popravila, da li moja porodica bolje živi. Mi smo u politici i mi smo u političkom smislu ostrašćeni. Devedesetipet posto ljudi ujutru ustaje i ne razmišlja šta se dogodilo u komunalnom životu Beočina, nego kako prehraniti svoju porodicu, kako sastaviti kraj sa krajem, kako ekonomski obezbediti elementarne dostojanstvene uslove za život. Ako se u životu tog čoveka nije dogodilo ništa, ili se dogodilo loše, neće mnogo pomoći ni vodovod, ni putevi...jedini način da pridobijemo te ljude, jedini način da probudimo nadu u njima je da razgovaramo. Ne morate rešiti svaki problem, ali morate primetiti svakog čoveka u nevolji. Ako pokažete poštovanje, saosećanje, ako učestvujete u njegovoj muci i ne beži te od njegove muke, on će vam verovati i biće uz vas čak i ako ne budete išli u potpunosti u susret njegovim nadanjima i očekivanjima. U narednoj kampanji nema funkcionera i nema aktivista, nema organizatora i onih koji promišljaju kampanju i šljakera. Svi smo na istoj crti, svi smo isto i svi idemo od vrata do vrata. Politika je, u suštini, razmena emocija, uspeh u politici se meri brojem rukovanja i brojem razgovora. Ako to izostane, i ako bilo ko, značajan u ovoj stranci, izbegava kontakt sa ljudima, izbegava da se suoči sa kritikom, nezavisno od toga da li je ona opravdana ili ne, on treba da menja profesiju. Naš posao je, pre svega, da slušamo ljude, naš posao je da razgovaramo sa ljudim, naš posao je da primereno sposobnostima pomognemo da problemi sa kojima se ljudu suočavaju budu manji i da njihova muka bude manja.“
Borislav Novaković
Radna skupština OO Beočin, PoDSetnik, 2011.godina
pex

#115 NEKA VISI PEDRO...

2013-10-20 13:06

Muka mi je od seronja naprednjaka koji, trla baba lan, ponavljaju: za sve je kriva bivsa vlast.I jeste. kriva je bivsa, ona koju su radikali i SPSnapalili na ratove. Oni su izmislili, zapoceli i hvalabogu izgubili sve ratove. Medju njima najstrasniji i najopasniji je bio Bora. Nikako portparol i slobin doglavnik maleni Dacic, nikako cetnicki vojvoda kojem mladi oficiri Srbije polazu zakletvu, niti Vucic pod amnezijom da je bio ministar informisanja. Taj rat nas nista nije kostao (vidi Vojvodinu danas)sve je to Bora izmislio. Verovatno je Bora i onaj sto jako lici na Mirovice u Vukovarskoj bolnici... za sve je on kriv, transformer Vuccic onda nije ni postojao...
Neka visi Pedro, a vas naprednjake i SPS neka je sramota. Ako znate sta je to

Gost

#116

2013-10-20 15:02

Nije jasno zbog cega je uopste Novakovic uhapsen i sta je stvarna optuzba. Ako je to samo zastrasivanje clanova DS i pokusaj promene vlade Vojvodine onda ce Novakovic biti jedan od zrtava ove vlasti.

Gost

#117

2013-10-20 15:48

Leskovac je jos jedan grad koji je poznat po progonu i hapsenju a tek onda preispitivanju da li je neko kriv ili nije. Pozdravljam peticiju, ponekad je to jedini nacin da se skrene paznja javnosti na ucestale dogadjaje. Nesumnjivo je da smo svi ZA da se kazni krivac ali...tek kad se dokaze da je kriv!!! Sve pre toga je..." vazno je da se objavi nesto i to je istina. Demanti su uvek manje vazni, manje vidljivi... Vest, makar i laz, je BUM!!! I zadovoljava samo neostvarene i nesigurne osobe koje su se dokopale vlasti!!!!!

Gost

#118

2013-10-20 16:10

Biti uhapsen samo zato sto si clan DS je van svake pameti?! Ko to sprovodi nije bas NAPREDAN??? A nije ni na putu u NORMALNU I PRiSTOJNU SRBIJU, za koju se kobajagi svakodnevno zalazu?!

Gost

#119

2013-10-20 17:50

Znam čoveka jedini greh mu je što je u vrhuški Pokrajinskih demokrata. Vučiću koje sledeći Bojan ili Djilas, a možda i pokojni Zoran Djindjić. Tako je to kad nam zemlju vode transformensi odnosno mutanti.

Gost

#120

2013-10-20 18:08

DS JE NAJBOLJI

Gost

#121 Re:

2013-10-20 18:30

#30: -

Mislim da je sve sto je zadesilo DS po zasluzi...a sad prijatno...


Gost

#122

2013-10-20 18:37

...nedopustivo je hapsiti ljude i okaciti im tablu srama pre nego sto je i pocelo dokazivanje njihove krivice...to se zove diktatura, a ne vladavina prava...

Gost

#123

2013-10-20 19:01

pustiti ga obavezno

Gost

#124

2013-10-20 20:21

Zelim da se sva ljudska prava postuju.
Da se suprotnomisljenici ne proganjaju.
Kako svima nama, tako i mojoj drzavi bolje sutra

Gost

#125

2013-10-20 21:33

Posle Staljina...Tito. Posle Tita...Vucic. Posle Demokratije ponovo Politicka Hapsenja i Progoni. Vucicu i Dacicu, "pustite iz zatvora sve Tajkune i Kriminalce, a pohapsite sve clanove i simpatizere Demokratske Stranke i neistomisljenike". SRAMOTA!!! NO COMMENT!!!