Smenjivanje direktorke ETS. "Nikola Tesla" !

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Smenjivanje direktorke ETS. "Nikola Tesla" !


Gost

#1

2014-04-16 17:39

pridruzujem se ovoj peticiji kao najstariji profesor ove skole.Ukazujem vec 10 godina na nesrecu koja je ova nekad eminentna skola dozivel dolaskom sadasnje direktorke.
Ovu skolu su uvek krasili pametni i dobri djaci,koji su i ovog puta pokazali da su svesni koliko su ugrozeni i da su po svesti ispred mnogih svojih profesora.Profesor Bogunovic

KAKO JE MIS POSTAO PACOV

Zelim da znate,ja ne verujem u evoluciju,ne znam sta je navelo Darvina na to,pa tu su potrebni milioni godina da se nesto promeni.U snovima je to mnogo jednostavnije,verujte mi I zato ja samo u snove verujem.U njima je sve moguce.Snovi mogu da budu toliko verni da ponekad ne znamo da li je bio san ili java.Jedan takav je necujno pomalo stidjivo usao I obuzeo me,bas kao I mis u njemu,mali beznacajni, udje u jednu veliku skolu,zavuce se u neki zabacen kutak,sasvim neprimetan I posmatrajuci okolinu poce da gricka knjige oko sebe.Spazivsi velikog macora poce umiljato da se mazi nudeci mu svu svoju naklonost.Bi to milo macoru I on dade misu biblioteku da se nastani u njoj I da moze nesmetano da gricka knjige I sve oko sebe. To ne potraja dugo,jer neki mocniji I veci macori oterase ovog zastitnika malog misa I to iskoristi jedan seoski macak i zauze mesto predhodnog.Dobivsi I njegovu naklonost,seoski macor uze misica za svog zamenika I poveri mu se da nece tu ostati dugo,da mu je skola samo prolazno mesto sa kojeg ce skociti na balkon koji se zove politika I gle cuda to I uradi,skoci na balkon I sa njega ode negde jos vise,a misica ostavi da vlada skolom.Poce misic vladati skolom bojazljivo kao sto je I usao u nju,cineci mnogima ustupke.Vremenom se misic ohrabri,poce se nadimati,skolu pretvori u tiristicku agenciju,vodeci djake po Evropi otimajuci im pare.poce zaposljavati bez konkursa I opet otimati pare za slobodna radna mesta.Toliko je misic porastao da se pretvorio u ogromnog pacova za manje od jedne decenije I nije mu trebalo tako puno vremena kao Darvinovoj evoluciji.Svi vidjeniji macori iz sindikatai skolskog odbora su mu se klanjali I sad vec ogromni pacov sa velikim apetitom poce da jede ono najlepse sto je u skoli,a to je njen ugled,posto je pojeo mnoge vredne knjige.
Sanjajuci tako ruzan san,osetih neku nelagodnost,bolje reci strah,verovatno zbog njegovih ogromnih zlih ociju koje su me gledale I ubrzo se probudih sav obliven znojem.Kosmar je na svu srecu prosao,ali neki cudan osecaj bi u meni koji me navede da pomislim,da je mozda neka nova evolucija pred nama.
Napominjem: svaka podudarnost je slucajna,ovo je bio samo jedan tezak I ruzan san.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-17 19:14


Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-09 17:56


komedija

#5 Re:

2015-03-27 18:45

#1: -  

 Ja reko to kaze neki ugledni profesor elektrotehnike, kad ono trckaralo