Šta će biti sa spašenim nemačkim ovčarima?

Šta će biti sa spašenim nemačkim ovčarima? / Saopštenja / Vojni psi!!!! / Komentari


Gost

#1

2014-04-04 07:56

Treba imat te pse stalno na oku jer se vlasti ne može verovati ,stalno jedno pričaju a drugo rade da budem jasniji lažu javnost.
Radule

#2

2014-04-04 09:42

Svaka čast za peticiju

Gost

#3

2014-04-04 10:26

Ja bih Vas molila da proverite da li su psi"odlicno" zbrinuti, napominjem jos jednom da se ilegalno"preko zice" iznosi iz kruga "nesto" u crnim kesama od strane zaposlenih radnika, pretpostavljam da je hrana, jer oni nemaju nista drugo od svojih proizvoda..

Gost

#4

2014-04-04 10:28

PA KOLIKO MILIONA LJUDI TREBA DA POTPISUJE SRAMNU PETICIJU O UBIJANJU NEDUZNIH VOJNIKA, KAKO DRUGACIJE DA IH NAZOVEM......OVO JE SRAMOTA ZA OVU DRZAVU ,KOJA TIME SAMO POKAZUJE DA NI MALO LJUDSKOSTI I HUMANOSTI NEMA......PROKLETA VOJSKA KOJA MI JE BILA IDOL....I SADA CE NEKA GOVNA IZ EVROPE DA NAM SERVIRAJU STA MI TREBAMO DA URADIMO SA NEDUZNIM , CASNIM I BESKRAJNO ODANIM VOJNICIMA, STO SU ONI PSI, TO JE KOMPLIMENT....JER BOLJI SU OD SVIH TIH SKOTOVA NADMENIH,BEZOSECAJNIH, NEHUMANIH I NADASVE BEZOCNIH LJUDI,AKO MOGU TAKO DA IH NAZOVEM....IMALA SAM NEMACKOG OVCARA I NIKADA GA NISAM PREBOLELA, SADA IMAM KOKERA....BAR ONI ME NISU POVREDILI...VEC SAMO VOLELI.....OVO TREBA DA SIGNE DO HELSINKIJA, NEKA SVI POTVRDE MISLJENJE O NAMA.....PROKLETI BILI....A SUDIJA JE BOG, PA VRATIO IMA TAKO KAKO RADE...

Gost

#5

2014-04-04 12:18

...Oni su,pre svega,ziva bica u kojima kuca srce...zasluzili su zivot...a udomiti ih moze svako ko za takva zlatna stvorenja ima dovoljno ljubavi u sebi...nije mi poznato,bar ne za sada,da se za LJUBAV PREMA PSIMA,a biti pas nesto je uzviseno,treba traziti dozvola drzavnih institucija...

Gost

#6

2014-04-04 13:55

Podrazumeva se da ce sadasnji vlasnici Vojska obuciti nove vlasnike kako treba pstupati sa tim psima. Kao i upoznati karakter pojedinacno svakog psa sa novim vlasnikom. I da prodje period privikavanja na novog vlasnika na mestu gde se sada psi nalaze. Ujedno kontrolisati da na institutu za medicinska istrazivanja ipak ne primene taj ili novi projekat nad psima. Sad dok masa talasa oni su se smirili....

Gost

#7

2014-04-04 14:00

U Titovo vreme se znalo sta je vojska.....Bio u pogranicnoj jedinici,,,,kako su ziveli granicarski psi,,,,

Gost

#8

2014-04-04 16:04

I ja sam bio običan "dresiran" vojnik pa nije bilo nikakvih problema kad sam završio vojni rok da postanem običan civil. Tada sam dolazio par puta sa psima graničarima(pobegli su iz svojih štenara), došli su u krug gde je bila stacionirana pešadija, jeli su mi iz ruke i sasvim su se pitomo ponašali. Kada su došli graničari otišli su sa njima. Mislim da bi ih rado usvojili bivši vojnici, vodiči tih pasa, samo ih treba obavestiti da se traže ljudi koji su upućeni u dresuru pasa graničara. Pre par dana smo čitali da je američki vojnik potegao čak u Avganistan da preuzme psa koji mu je bio poveren dok je bio u vojsci. Sad taj vučjak živi u domaćinstvu tog bivšeg vojnika i nikog ne ugrožava. Jadan je njihov život na tom institutu, provešće do kraja života u kavezima, bez kretanja i ljubavi koju su im pružali vojnici-vodiči. Treba insistirati na udomljavanju tih pasa, jer kad se smire strasti opet će biti ugroženi. Pozdrav Vlada

Gost

#9

2014-04-04 17:53

VOJNICI !!!! VOJNICI KOJI SU VERNO SLUZILI SVOJIM LJUDIMA,SVOJOJ OTADZBINI I VELIČAJU IH ONI KOJI IH OSUDJUJU NA AGONIJU BEZ KRAJA I UZASNU SMRT!!!! NA ISPITIVANJA KOJA IH VODE U BOLNU I UZASNU SMRT, NA ISPITIVANJA ZA KOJE JE OSTALI SVET DOKAZAO DA LJUDSKI ORGANIZAM I ZIVOTINJSKI NE REAGIJU ISTO!!!! TO JE ZAHVALNOST,TO JE ČAST I POSTOVANJE PREMA TIM PREDIVNIM BOZIJIM STVORENJIMA !!!!!!! Pa neka daju na uvid proceduru i papirologiju koja je potrebna da se odradi da bi TA BICA PROZIVELA OSTATAK SVOG VEKA ONAKO KAKO IM DOLICI-DOSTOJANSTVENO I U LJUBAVI TOPLOG DOMA!!!!!!!!! Neka daju adrese i telefone na koje moze da se obrati osoba koja zeli da pruzi dostojan zivot i njegov kraj tim ČETVORONOZNIM OLICENJIMA BESKRAJNE VERNOSTI I ODANOSTI I POZRTVOVANOSTI!!! Neka formiraju komisije koje ce da procene da li je ta osoba u stanju da udomi psa ili ne!!! NEKA SE UČINI ONO STO ZASLUZUJU TE DRAGOCENOSTI OD PASA a ne da ostanu "zbrinuti"na nekoj farmi u nisam bas sigurna DOSTOJNIM uslovima sa obzirom NA NAS ZAOSTALI MENTALITET!!!! GDE JE LJUDSKA SVEST OTISLA?!?!? U NEPOVRAT KOJEKAKVIH VAN PAMETI SISTEMA I ODLUKA!!! Da nece psi mozda da odaju vojne tajne?!?!? HEJ LJUDI, PA DOKLE?!?!? Dajte adekvatne i konkretne podatke, telefone i adrese i da se učini ONO STO PRAVA I ISKRENA I RAZUMNA LJUDSKA SVEST NALAZE, ONO STO JE PRED TIM PSIMA I NJIHOVOM ZASLUGOM BOGOM DANO- MIRAN I LJUBAVLJU ISPUNJEN OSTATAK ZIVOTA!!!!

Gost

#10

2014-04-04 18:27

Ništa ne verujem ni gradjaninu Rodiću koji je TRENUTNO ministar, ali je pred Ustavom i zakonom odgovoran kao svaki drugi gradjanin Srbije.Imam utisak da se radi o protivzakonitom i dobro plasćenom aranžmanu VMA i Vojske Srbije. Zahvaljujući pokrenutoj akciji došlo je do uzbune i naš poštovani ministar je bio prinudjen da reaguje onako kako je i reagovao, zbog javnosti. Očigledno je da se u Srbiji ne poštuju zakoni o zaštiti životinja, a Vojska Srbije je posebna priča!
banjaribice

#11

2014-04-04 19:01

Молим војску Србије да има стрпљења и стара се о њима још неко време док се не нађе неко да их удоми.

Gost

#12

2014-04-04 21:21

Koje licemerstvo : mogu ih koristiti kao zamorce a kod udomljavanja su potrebne silne provere usvojitelja jer oni su VOJNICI.Po hiljaditi put sam ZGROZENA svojom domovinom

Gost

#13

2014-04-05 20:13

Ja se prijavljujem da udomim bar jednog, imam jednog nemackog ovcara, doduse mladog od 1godinu, ali prijalo bi mu drustvo, takodje i mi bi se osecali sigurnijim!

Gost

#14

2014-04-06 17:22

OBRADOVANA SAM I PREVISE...NEZNAM KAKO BIH POMOGLA,JER DA MOGU SVE BIH IH UZELA...ZIVIM U DVORISNOM STANU GDE NIKO NIKOGA NEPODNOSI,A JA IMAM KOKERA I MACORA...SRECNA SAM DA SU OSTALI ZIVI....HVALA

Gost

#15

2014-04-06 19:31

Predstavnici "Orke" tvrde da su u na VMA u toku eksperimenti na psima Vojske Srbije. Iz Ministarstva odbrane takvu informaciju demantuju.
Da li je IKO video ove pse i da li imaju pristup istima i gradjani kao fizicka lica ?
Vojkan, Niš
Gost

#17 Više se pitanja otvorilo, no što je rešeno

2014-04-07 09:32

Po meni, ovo je relativno korektan i potpun text.
- Činjenica je da je mnogo nas kao građanin iskazalo empatiju za sudbinu ovih pasa.
- Ali je isto tako i činjenica da su ovo ipak relativno stari psi, već formiranog karaktera, uz to još i dresirani "vojnici". Njih ne bi mogao da udomi bilo ko. Da sada ne opisujem svoj stav ko bi mogao, predugo bi trajalo, to bi trebalo da je jasno samo po sebi. I fakat je da bi to eventualno udomljavanje bio procedura, obzirom da su životinje vlasništvo države.

Pa ipak, to mi otvara i neka druga pitanja, nešto o čemu nismo do sada mnogo mislili.

Dakle, ako je životni vek nemačkih ovčara 10-15 godina, a radni vek do 7-8 godina - a šta se i do sada dešavalo sa generacijama i stotinama pasa nakon što su završavali svoj radni vek u armiji?

Jesu li proživeli svoj životni vek, ili...? Da ne vračam, tužno je i kao pomisao, mada čitam i da je bilo udomljavanja "isluženih" vojnih pasa. Koliko njih, da li svih? Šta je bilo sa ostalima, gde su živeli, kako su živeli, koliko su nakon otpuštanja poživeli?


Gost

#18

2014-04-08 14:01

Pokusala sam da kontaktiram ORKU koja je dala izjavu za KURIR da je eksperiment zapocet.Telefon koji imam je nedostupan.

Gost

#19

2014-04-14 10:27

Hvala Bogu sto su spaseni...ja bih volela da udomim bar jednog psa, i ako imam zenku Zlatnog retrivera....posedujem veliko dvoriste i volim zivotinje, posebno pse!

Gost

#20

2014-04-17 10:56

Da, "odlicno"su zbrinuti!!!! MOGU DA ZAMISLIM!!!! Mentalitet vecine naseg naroda je na zalost iskrivljen i za njih ti psi ne predstavljaju NISTA oko cega bi trebalo da se LJUDSKI I HUMANO okupiraju investiraju!! ONI SU VOJNICI ?!?!? Da nece da odaju vojnu tajnu kojim slucajem?!? ZALOSNO!!!! Toliko je zlostavljanja i maltretiranja zivotinja kod nas da je to zgrazavajuce a KOJA VLAST bi uradila nesto kod nas da se to zaustavi, spreci?!? Tuga mi je i da pomislim u kojim uslovima ovi divni psi provode svoje dane, noci, svoje vreme koje su DOSTOJNO zasluzili da provedu u miru, toplini ljudske ljubavi i doma!!!

Gost

#21

2014-10-02 08:03

Tesko je verovati onima kojima je laz zanimanje.Treba proveriti sta je sa tim psima i preseliti ih dalje od onih koji bi svoje Franklestajnsko umece na njima trenirali.

Gost

#22

2014-10-03 20:04

Uzasava me to koliko smo destruktivan narod!!! A zelimo u Evropu!!! Koja ironija!! Svuda u svetu takvi psi heroji su zbrinuti u tople domove ljudi koji ih postuju i vole i koji ce im pruziti toplinu doma i ljudske ljubavi pravedno i hrabro zasluzene!!!! Zato svim snagama glasova onih ljudi koji postuju i iskreno vole ova divna bozija stvorenja treba sve učiniti da se zbrinu, udome i zasluzeno zavrse svoj zivot u ljubavii i miru!!! STO VISE PROSIRITI PETICIJU I RADITI NA TOME DA SE STO PRE TI DRAGULJI OD PASA UDOME U PRAVE RUKE!!!!!



Plaćeno reklamiranje

Ovu peticiju ćemo oglasiti za 3000 ljudi.

Saznaj više...