Peticija za zaštitu pravne sigurnosti autora

Dr. Mickey Mouse

/ #4 Zastrasujuce ponasanje inicijatora peticije

2013-10-01 18:31

Radi se svakako o mediokritetnim casopisima, i mediokritetni rad samo moze u njima i biti objavljen. Kako je samo moguce u "kvalitetnom" casopisu da se dogodi da se jadan takav rad objavi. Takav previd je nemoguce da se desi u vrhunskom casopisu! Da taj casopis ima zbilja recenzije, tako nesto se ne bi ni moglo desiti.

Kognitivna disonanca - potreba da se opravda sopstveno ponasanje uprokos cinjenicama koje pokazuju suprotno - najbolje objasnjava reakciju onih koji su se nasli prozvani sjajnom akcijom raskrinkavanja casopisa kao sto su MI. Sta reci nego da i sam akt iniciranja ovakve peticije dovoljno govori o samim incijatorima. Postupak raskrinkavanja "kvalitetnih" casopisa i konferencija je vec dobro uspostavnjen (rekao bih kao istrazivacki metod) jos pre nekoliko godina i svesrdno podrzan ovde u Severnoj Americi (npr. Cornell University i MIT) i vrhunskim istrazivackim institucijama sirom sveta, a ciji su metod Djuric et al. odlicno primenili u ovom konkretnom slucaju. Onima koji se osecaju prozvanim, najbolje bi bilo dadokazu da oni imaju kvalitetno istrazivanje, tako sto ce objaviti u casopisima koji imaju stvarnu medjunarodnu reputaciju, a ne da se kriju iza "kvaliteta" kao sto je MI.