Peticija za smenu direktora KCNS, dr Andreja Fajgelja


Gost

/ #150

2013-12-31 13:56

U POTPUNOSTI PODRZAVAM OVU PETICIJU.
I sama sam dozivela ponizavanje od dr.za gusle Andreja Fajgelja.
Dana 30.12.doticni je prosetao spensom gde su bili izlagaci starih zanata,umetnici primenjene umetnosti,slikari .....Kao dugogodisnji clan Udruzenja likovnih umetnika ,a samim tim i izlagac na svim manifestacijama u Beogragu i Novom Sadu,uz izvinjenje ,zamolila sam ga da mu postavim jedno pitanje. Pomislila sam to mi je jedinstvena prilika da mu se obradim.Pristao je.Sa njim u drustvu bio je jedan gospodin.Pitanje je bilo dali Kulturni centar moze da nam pomogne u organizaciji manifestacija,buduci da nas pojedinci pljackaju ,npr. Ela i Biljana, Boban i drugi.gde nam za par dana uzimaju po 14.ooo,00 hiljda dinara po izlagacu.
Doticni je rekao da ne razume o cemu ja pricam,pruzio mi je vizit kartu i rekao da mu elektronskom postom postavim tri pitanja ,pa ako nisu glupa odgovorice.Dodao je da sam bezobrazna jer sam ga prekinula u poslovnom razgovoru.Rekla sam mu da je njegova komunikacija nepristojna,mogao je da ne pristane. Neznam sta mi bi ,ipak je on doktor nauka o guslama.Covek od zvanja i znanja.On mi je iz ruku uzeo svoju vizitku i uz ruzan komentar otisao.
Napomenula bi da je nekada Kulturni centar saradivao sa udruzenjima i samostalnim izlagacima.Pomislila sam,pa pogresila,da mozda nova elita iz Kulturnog centra ima sluha i za nas ponizene.
S postovanjem Anica Micic