Spasimo Billya i njegovog vlasnika

Donnica

/ #23 Podrška vlasniku psa

2014-07-14 12:39

Imala sam par puta situaciju da me neko detence tako uštine, ugrize ili udari, da sam bila u čudu. Naravno, OBOŽAVAM decu (imam ih dvoje) i uvek prećutim, a ne bi trebalo. Moja deca to nisu radila... Sve je to stav roditelja kako će se deca ponašati. Mlade majke, znam ih dosta i nemam ništa protiv njih, volim ih sve, ali - ponašaju se po principu: neka, mali su! To će kod ljudi i proći, ali kako će proći kod psa? On se brani!!! Da li se neko zapitao KOLIKO je dete steglo psa kada je pas tako odreagovao?!?!?!? Na žalost, malo detence je nisko i tu je bilo lice, da je neko viši bio, verovatno bi stradala noga... Ali - pas je samo odreagovao refleksno. Ništa više!
Imamo istu vrstu psa, znam koliko su DOBRI i PRIVRŽENI (ukoliko se ne uče da budu agresivni) i jako mi je žao što se tolika polemika diže baš oko njih. Svaki pas bi isto odreagovao da ga neko štipa. Ne zna on koliko je to loše i opasno... To treba majka da zna... I da nauči dete da se sklanja od pasa, a ne da ih štipa!!! NIKADA ne bih dozvolila detetu da pridje psu za koga sam makar i načula da je opasan.
Nažalost, ova devojčica je pretrpela traumu! Želim joj brz oporavak i bez posledica... <3