Spasimo Billya i njegovog vlasnika


Gost

/ #35 hmm

2014-07-14 14:10

Hronoloski, pre svih je kriva devojka koja je uzela psa koji nije njen i odvela ga da se druzi sa malim detetom! Pas moze imati samo jednog vlasnika i samo ta jedna osoba moze garantovati da ima 100% poverenja u psa i da ima potpunu kontrolu ali i odgovornost za ponasanje zivotinje! U ovom slucaju vidi se da je vlasnik psa taj decko... Ja cuvam izuzetno izdresiranog psa, verujte mi na rec, jedan sam od retkih koji bilo kad i bilo gde, u bilo kakvom okruzenju sme setati HASKIJA bez povodca! Mukotrpan je period bio dok ga nisam izdresirao, jedna od najtvrdoglavijih rasa na svetu! Taj pas (na primer) krene trcati za mackom, ali kad ja viknem proklizava, okrece se i vraca se meni momentalno! Tog psa stalno seta i moja sestra, i otac takodje, svakodnevno..i svi ga poznaju u srz, ali niko od njih ga ne zna kao ja koji sa njim provodim svaki dan! Takodje niko od njih ne poznaje pse i njihovo ponasanje onoliko koliko ja! I tako ja nikada ne bi dozvoliko da pored mene zivog na licu mesta neko od njih uzme povodac i sam odvede psa da se igra sa malim detetom! To je prosta logika.
Dakle,
1. kriva je najpre devojka koja je uzela psa.
2. Sledeci je kriv vlasnik koji je dozvolio da neko drugi njegovog psa vodi.
3. Sledeca je kriva majka koja se pravila pametna a ocigledno da nema pojma o psima vec samo one izreke "zna pas ko ga voli a ko ne" itd..
4. Krivica je na ocu koji je hteo da tuce mladica, mada bih i ja tako odreagovao isto da imam dete i da mu se nesto desi, instinkt je cudo. Ipak opravdano ili ne krivica postoji.

To je hronologija kojim se treba odredjivati krivica i kazna.

pas tu nista nije kriv.