Spasimo Billya i njegovog vlasnika

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Spasimo Billya i njegovog vlasnika

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-07-14 13:04


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-07-14 13:05


Ceca

#28

2014-07-14 13:15

Tačno tako. Treba uciti decu od malena kako se treba ponasati prema životinjama. Imam i ja dve cerke i mladja je volela od malih nogu svakog psa da grli. Ali nikad nije prilazila bez mene. Jednom potrcala da grli dobrana. Bogami ne grli se svaki pas, a nimalo tudj.Duznost jedne majke je da pazi na svoje dete. Ako hoće da im dete ima kontakta sa životinjama neka ti "savesni" roditelji kupe svom detetu jednog psa pa neka ga mazi do mile volje.
Zao mi deteta ali roditelji trebaju imati svoju decu pod kontrolom i budnim okom. Mala deca su neuracunljivija od bilo kog odraslog pasa.
Otvarajte sirom oci a ne posle krivi vam psi i njihovi vlasnici.
P.S. I ja sam kao dete ujedana od pasa ali sama sam bila kriva i fala bogu nisam zamrzela te divne zivotinje. Ali naučila da ih postujem i da oni nisu igračke za malu decu nego ziva bića.
isi

#29 Re:

2014-07-14 13:21

#1: -

Ljudi, staford kada ujeda sa namerom, on ima blokadu i ne pusta.

Ja bih majku tuzila za klevete i pretrpljeni stres, izlaganje deteta opasnosti i nebrigu o detetu. Ja svoje dete kad setam, ne dam mu da pridje stafordu, iako ih ja licno obozavam i imala sam ga godinama.


Gost

#30

2014-07-14 13:22

podrska za Billya

Gost

#31

2014-07-14 13:40

Hvala Bogu da postoji ova peticija jer ne bih nikad dozvolia da uspavaju Bilija i da njegov vlasnik oe u zatvor.

Gost

#32 Re:

2014-07-14 13:54

#1: -

slazem se


Gost

#33

2014-07-14 13:54

Велико апсолутно подржавам власника и Билија!!!КРИВА је само мајке и тачка!

Gost

#34

2014-07-14 14:06

Nema tu mnogo sta da se komentarise,vlasnik je kriv zbog toga sto pas nije imao korpu,ali majka je kriva sto je dozvolila detetu da prilazi nepoznatom psu...jos ako je istina sto se prica po gradu da je mala razmazena i da je navikla da sve moze,to je majci jos veci minus,sutradan moze da trazi i lava da mazi i sta-dozvolila bi joj pa bi lav posle bio kriv... ;)Imam sina,a imam i pit bula u dvoristu tako da znam o cemu pricam....da je as zgrabio devojcicu kako majka po svim novinama daje izjave od nje nista ne bi ostalo,jer pas kad agresivno napadne on kida.ne gricka!


Gost

#35 hmm

2014-07-14 14:10

Hronoloski, pre svih je kriva devojka koja je uzela psa koji nije njen i odvela ga da se druzi sa malim detetom! Pas moze imati samo jednog vlasnika i samo ta jedna osoba moze garantovati da ima 100% poverenja u psa i da ima potpunu kontrolu ali i odgovornost za ponasanje zivotinje! U ovom slucaju vidi se da je vlasnik psa taj decko... Ja cuvam izuzetno izdresiranog psa, verujte mi na rec, jedan sam od retkih koji bilo kad i bilo gde, u bilo kakvom okruzenju sme setati HASKIJA bez povodca! Mukotrpan je period bio dok ga nisam izdresirao, jedna od najtvrdoglavijih rasa na svetu! Taj pas (na primer) krene trcati za mackom, ali kad ja viknem proklizava, okrece se i vraca se meni momentalno! Tog psa stalno seta i moja sestra, i otac takodje, svakodnevno..i svi ga poznaju u srz, ali niko od njih ga ne zna kao ja koji sa njim provodim svaki dan! Takodje niko od njih ne poznaje pse i njihovo ponasanje onoliko koliko ja! I tako ja nikada ne bi dozvoliko da pored mene zivog na licu mesta neko od njih uzme povodac i sam odvede psa da se igra sa malim detetom! To je prosta logika.
Dakle,
1. kriva je najpre devojka koja je uzela psa.
2. Sledeci je kriv vlasnik koji je dozvolio da neko drugi njegovog psa vodi.
3. Sledeca je kriva majka koja se pravila pametna a ocigledno da nema pojma o psima vec samo one izreke "zna pas ko ga voli a ko ne" itd..
4. Krivica je na ocu koji je hteo da tuce mladica, mada bih i ja tako odreagovao isto da imam dete i da mu se nesto desi, instinkt je cudo. Ipak opravdano ili ne krivica postoji.

To je hronologija kojim se treba odredjivati krivica i kazna.

pas tu nista nije kriv.

Gost

#36

2014-07-14 14:13

Izgleda da cemo za svaku nepravdu u ovoj zemlji morati da potrpisujemo peticije.
Nina

#37

2014-07-14 14:20

Neodgovorni roditelji će nas svojim ponašanjem naterati da dresiramo pse da ne prilaze deci i da reže na njih ne bi li se deca sklanjala!
Nećemo da ispaštamo za tuđe greške! Ni mi ni naši psi!

Gost

#38

2014-07-14 14:23

Pas nije kriv!

Gost

#39

2014-07-14 14:25

Pravda za vlasnika i psa!

Gost

#40

2014-07-14 15:10

Molim vas kakvo uspavljivanje.Pas Nije kriv.Pratite zakone Australije I ostalih svetskih zemalja.Kriva je majka sto Nije cuvala svoje dete. Kad je tako Brizna.Zao mije blasnika I psa ONI nisu krivi.Bolje bi bilo da stavljate na robiju one koji zlostavljaju zivotinje. Zastitite vlasnika I psa, imate policiju Zasto da ih napadaju I. Redjaju to je protiv zakona.to. Nema nigde. Strasne lazi ko to pise podnesite krivicnu prijavu protiv lazi I neistine.Mi smo sa vama sa vlas nikom psa I sa dobrim psom.

Gost

#41

2014-07-14 15:35

PRAVDA ZA MILOSA I BILIJA!

Gost

#42

2014-07-14 15:54

U potpunosti podrzavam coveka,neznam kako je ta majka mogla da dozvoli detetu da mazi psa, dete je dete i njegove postupke nemozes predvideti, a pas ma koliko poslusan ipak je nepredvidiv.

Gost

#43

2014-07-14 16:01

-

Gost

#44

2014-07-14 16:05

!!!!

Gost

#45

2014-07-14 16:09

Imam psa PIKI, mešanac, uzeli smo ga sa ceste u Srbiji i doveli u Sloveniju. Miran, lepo vaspitan, živi u kući a ne u dvorištu. Imam i unuku Milicu koja se igra sa njim kad dođe u posetu, obožavaju jedan drugog, ali i pored toga jednom je Piki ujeo Milicu za obraz. Nije bilo opasno, nismo išli lekaru. Eto desilo se i to, a desilo se zato što ga je Milica tada previše "mučila". Grlila ga, ljubila, vukla... Govorila sam joj da to ne radi da će da je ujede, i pas je pokazivao znake da mu se to ne sviđa ali ona ga je i dalje grlila i igrala se sa njim na način koji to psu nije odgovarao. Kad je pas shvatio da Milica neće da ga pusti na miru bez obzira na to što on malo zareži na nju i sklanja glavu, odlučio je da je ujede, ali to nije bio pravi ujed, samo znak da mu ne odgovara takva "igra". Kažnjeni su oboje ali rečima, više je unuka kažnjena nego pas..Zato razumem to što se vama desilo i sigurna sam da vi kao vlasnik i vaš pas niste krivi. Znam da se sve dogodi u trenutku i da nemožete da reagujete brzo. Majka bi mogla upozoriti dete da mu ne prilazi naglo, trebala je prvo ona da da psu ruku da je pas ponjuši, da ga pomiluje pa tek onda da dete približi psu i da mu kaže da može samo malo da ga pomiluje, a ne da tako naglo nepoznatog psa grli i ljubi.. Majka mora da nauči dete kako se prilazi nepoznatom psu. Ja sam na vašoj strani i nadam se da nećete biti strogo kažnjeni.. Veliki pozdrav iz Slovenije. Snežana.

Gost

#46

2014-07-14 16:41

Nije Billy kriv niti njegov vlasnik kriva je majka.

Gost

#47

2014-07-14 16:50

Zivim u komsiluku i potvrdjujem ovu peticiju kao istinitu. Neutralan sam u celoj prici, ali dok su ljudi, ukljucujuci i 'dusebriznike' iz familije izbacivali krvave slike na fejsu, istog dana sam video istu devojcicu kako se igra u komsiluku. Neka im je na cast!

Gost

#48

2014-07-14 16:51

Spasimo Bilija i vlasnika!

Gost

#49

2014-07-14 16:52

Pre od prilike dve nedelje imala sličan slučaj kao ovo što se desilo u Požarevcu..zapravo ja imam mopsića i kao svake večeri sam ga šetala dok je na klupi sedela gospođa i pored nje bio klinac od tri-četiri godine..u trenutku kada sam prolazila pored njih mali je potrčao prema meni i iz sve snage je šutnuo kučence ja se našla u čudu da bi se potom savio i počeo da ga vuče za uši i udara...kada sam uzela kuče u ruke ista gospođa mama mi je rekla kako sam sebična i kako ne dozvoljam njenom sinu da se poigra sa kučetom..znači šok...
LOVEPET

#50

2014-07-14 17:08

Moja drugarica čuva 2 staforda u stanu i jako su druželjubivi , nisu ni malo aglesivni , vole da se igraju , sa njima sam čak i spavala , pas a i vlasnik na neki način nisu krivi , pokušao je da se odbrani . :) PRAVDA ZA BILLY-A <3