Spasimo Billya i njegovog vlasnika


Gost

/ #45

2014-07-14 16:09

Imam psa PIKI, mešanac, uzeli smo ga sa ceste u Srbiji i doveli u Sloveniju. Miran, lepo vaspitan, živi u kući a ne u dvorištu. Imam i unuku Milicu koja se igra sa njim kad dođe u posetu, obožavaju jedan drugog, ali i pored toga jednom je Piki ujeo Milicu za obraz. Nije bilo opasno, nismo išli lekaru. Eto desilo se i to, a desilo se zato što ga je Milica tada previše "mučila". Grlila ga, ljubila, vukla... Govorila sam joj da to ne radi da će da je ujede, i pas je pokazivao znake da mu se to ne sviđa ali ona ga je i dalje grlila i igrala se sa njim na način koji to psu nije odgovarao. Kad je pas shvatio da Milica neće da ga pusti na miru bez obzira na to što on malo zareži na nju i sklanja glavu, odlučio je da je ujede, ali to nije bio pravi ujed, samo znak da mu ne odgovara takva "igra". Kažnjeni su oboje ali rečima, više je unuka kažnjena nego pas..Zato razumem to što se vama desilo i sigurna sam da vi kao vlasnik i vaš pas niste krivi. Znam da se sve dogodi u trenutku i da nemožete da reagujete brzo. Majka bi mogla upozoriti dete da mu ne prilazi naglo, trebala je prvo ona da da psu ruku da je pas ponjuši, da ga pomiluje pa tek onda da dete približi psu i da mu kaže da može samo malo da ga pomiluje, a ne da tako naglo nepoznatog psa grli i ljubi.. Majka mora da nauči dete kako se prilazi nepoznatom psu. Ja sam na vašoj strani i nadam se da nećete biti strogo kažnjeni.. Veliki pozdrav iz Slovenije. Snežana.