Spasimo Billya i njegovog vlasnika

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Spasimo Billya i njegovog vlasnika


Gost

#101

2014-07-15 12:38

...
ObjektivnostNaNivou

#102

2014-07-15 12:47

Nije pas kriv,vec je kriva majka.Sve su one u fazonu da puste decu koja su u poslednje vreme nenormalna.Uhvate psa i krenu da ga muce,da ga vuku,da mu diraju njusku,rep a pas to ne voli.Ja imam psa samojeda i imala sam dosta problema sa zenama koje prosto puste decu kao s lanca da se izivljavaju...

Gost

#103 Re:

2014-07-15 12:59

#3: -

Bravo za komentar...I stafordi i pitbulovi su velike maze (imam oba) vrlo dobri cuvari  ali reaguju kao i svi psi.Imala sam ranije i pekinezera,oi su mnogo agresivniji od staforda samo sto nemaju snage inace bi bili prave ubice.I na kraju, ja se najvise plasim zlih ljudi(ima ih previse) a ne pasa...


Gost

#104

2014-07-15 13:25

pas nije kriv!

Gost

#105

2014-07-15 13:26

...

Gost

#106

2014-07-15 13:40

Ne mogu ni da zamislim kako se oseca Milos,jako mi je zao kroz sta prolazi!Ne bih mogla da zamislim jedan dan bez moje male Bee,a kamoli da je uspavaju! Imala sam jedno kuce koje smo morali da uspavamo,jer nije bilo drugog resenja,to kuce je odraslo samnom! Milose imas moju podrsku!

Gost

#107

2014-07-15 13:49

Kao mala sam dobila na poklon malo stene staforda,bio je jako druzeljubiv,obozavao je decu. Spavao je samnom u krevetu i svake noci bi me pokrivao njegovom njuskom kada ja bacim jorgan sa sebe! To samo dokazuje koliko su stafordi,odlucini psi i pozrtvovani za svog gazdu!
Majka je kriva,nije naucila dete kako se treba ophoditi prema psu. Svaki pas bi to isto ucinio,moj otac je imao takvu situaciju. Majka je dopustila detetu da se igra sa kucetom,to kuce je bilo predobro(pricam o stafordu) i onda je usledila jako nezgodna situacija kada je devojcica krenula da cupa,vuce za rep i stipa po obrazima Dona,na sta je on samo opomenuo nju. Ali moj otac je naravno bio kriv i morao je da plati 2500 evra da ga ne bi tuzili i uspavali Dona! Tako da znam u kakvoj je Milos situaciji,i iz tog razloga ima moju punu podsku! Pancevo je uz tebe Milose!
Aleksa

#108 poz

2014-07-15 14:40

Vlasnik je u pravu skroz, ja imam staforda od 2 godine, i iskreno smem da ga diram po obrazima, ali ne zelim da ga ljutim,svi vlasnici staforda znaju, oni su dobri i umiljati ali su takodje i tempirane bombe.

Gost

#109

2014-07-15 14:54

Ovakve rase odavno imaju losu reputaciju zbog borbi pasa , treba znati da imaju takav karakter ali da prava dresura moze promeniti to , vlasnik sam pitbulla i nikad nisam iamo probleme sa njim. Podrzimo Billyja~
gradjanin

#110 Re:

2014-07-15 15:15

#1: -

pa da se razumemo,kriv je vlasnik psa zato sto je dozvolio kontakt sa detetom,opste je poznato da staforde i pitove deca uznemiravaju!Ja za 5 god koliko Timon ima nisam uspeo da provalim zasto ga uznemiravaju kada placu ili vicu,Timon je pitbull,neverovatan pas.Hteo sam da kazem da peticija moze da uspe ali samo kako bi se spasao pas jer vlasnik je kriv,pre svega kao prvo dao je psa devojci,sto je prva greska,ostalo je posledica toga...


Gost

#111

2014-07-15 15:17

Sve je majka kriva!!!

Gost

#112

2014-07-15 15:26

Znam kako se ovaj covek oseca jer i ja imam psa,a pored toga dogodilo mi se da me pas prijatelja zakaci zubima po licu upravo iz istog razloga iz koga je i ovaj pas zakacio dete.Nije mi palo na pamet da pravim prijatelju probleme,jer je krivica bila moja,a ne psa.Toliko!

Gost

#113

2014-07-15 15:31

............

Gost

#114

2014-07-15 16:00

Ako je ovo tacno sto je vlasnik napisao i ako je negova devojka svedok o nda majka je kriva koliko i vlasnik .A verujem u ovu pricu jer pre par dana vosila sam mladunce staforda i pored upozorenja da on prilikom igre zna da ujede ona je rekla nema veze i sama sa detetom prisla da se igra..Ti roditelji su videli laku zaradu a pri tome da skinu odgovornost sa sebe...

Gost

#115

2014-07-15 16:33

Daleko od toga da treba suditi Billya i vlasnika... majka je na svoju odgovornost zahtevala da se njeno dete igra sa psom. I naravno da je Billy hteo da napadne dete, mislim da bi posledice bile jako gadne. . Drago mi je da je devojčica dobro sa druge strane...

Gost

#116

2014-07-15 16:39

Nije kriv vlasnik,i iskreno mi ga je zao zbog situacije u koju je upao. Saosecam se i sa roditeljima devojcice jer sam i sama majka dve devojcice i imam pekinezera i NIKADA nedam da je nepoznata njoj deca pridju jer zna da bude agresivna i da ja ne bi upala u ovakvu situaciju. Od <3 se nadam da ce zakon ipak biti na tvojoj strani i da ces nastaviti da uzivas sa svojim pqhom.

Gost

#117

2014-07-15 17:16

Covek je upravu skroz :)

Gost

#118

2014-07-15 19:19

Apsolutno razumijem vlasnika psa. Roditelj sam i zao mi je djevojcice svakako - medjutim majka je bila upozorena i po meni je odgovorna za ovu nesrecu. Vlasnik psa je odgovoran jer pas nije imao brnjicu, novcana kazna i kraj price. Malo dijete zahtjeva stalnu i neprestanu kontrolu kao i predvidjanje ocitih znakova opasnosti. Pas NI SLUCAJNO ne treba biti uspavan, jer bi po tome svi vukovi, medvjedi i ostale ugrozene vrste trebale biti ubijene !!!!

Gost

#119

2014-07-15 21:11

<3
ne znam

#120 Re:

2014-07-15 21:19

#3: -

Nema staford uopste najjaci ugriz i nije poenta u tome, pas nije svestan svoje snage, na prvom mestu je rotfajler, a tek tamo na 7. ili 8. je staford, cak ima slabiji ugriz i od labradora. A to sto nazivaju opasnom rasom Staforda ili Doge, to uopste nije tacno, prvo sto kod nas uopste to nije ispitano, ispitano je samo u Americi, tamo su opasne rase Nemacki Ovcar, Pitbul i Akita Inu, kod njih je zabelezeno oko 100 i nesto smrti, tako da slazem se sa Vama, ali da je to rasa koja je jedna od rasa koje imaju najjaci ugriz, ne.

123

#121 Re:

2014-07-15 21:26

#80: Dragan -

Ovaj zakon, pravilnik ili sta vec je smesan, koje opasne rase? Je l' je to kod nas testirano? Svaka drzava pravi listu opasnih psa, ali pre toga mora da napravi uvid u to.  Svugde u svetu su "opasne rase" Pit bul i Nemacki ovcar, mozda Akita inu, tako da prestanu vise da seru, danas se sve greske svode na pse, oni su krivi za sve, a da ne pricam koliko macka, tek odrasla, moze  da bude opasna kada izgrebe neko dete, iako to dete nista ne oseca, pre ce se od toga dete razboleti. Danas se sva necistoca po gradu svaljuje na pse, oni "prevrcu kontejnere i kante za smece", njihov izmet je na svaki korak, sprovode neke zakone, a nemaju ni uslove. A sta cemo sa konjima koje vode cigani, koji ostavljaju svoj izmetu centru grada, pa kola ne mogu da ih zaobidju, pa preko njih, to se oseca u krugu od 300m minimum na otvorenom, jadni psi, oni su valjda ziva bica, pas ima svoje prirodne navike kao i covek, to jeste kucni ljubimac, ali se mora znati kakve gene on ima i odakle su. Bas sam danas gledao svog psa kako zakopava svoje koske, pa mi je palo na pamet po hiljaditi put da se setim da je to zivotinja iz divljine. Nemam nista protiv macke, ali su one sigurno odgovornije za nerede i takve stvari koje se snose na pse ustvari.


Gost

#122

2014-07-16 00:50

Svi treba da budu pažljivi, ne verujem da uspavljivanje rešava bilo šta

Gost

#123

2014-07-16 01:48

Ovo je bilo situacija koja izasla sa lepim kraj. Moglo se zavrsiti sa mirnoce, posto ni vlasnik nije kriv nije pustio sam psa, a niti nametnuo pas sami. Pas se uplasio devojcici i eto se na neki nacin glatki ko za pas odbranio. Deca su ispred svega ali u ova situacija niko nije kriv.

Gost

#124

2014-07-16 02:37

Najveću krivicu snose roditelji jer nisu kontrolisali ponašanje svog deteta

Gost

#125

2014-07-16 04:47

Nadam se da cete prestati vecito da krivite zivotinje, mislim sta ocekujete od njih ?!
postoji nesto sto se zove licna odgovornost.
Decko moze eventualno da isplati neku novcanu kaznu i to je to.