Spasimo Billya i njegovog vlasnika

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Spasimo Billya i njegovog vlasnika


Gost

#76

2014-07-14 23:06

Ovo je slika Srbije ! Nazalost ta zena oce pare i briga nju za sve...nekad davno pre 15 god sam letela u liftu sa 11 sprata,pukla je sajla i bla,bla...bila sam u bolnici dce nedelje,na posmatranju...nista sve je bilo ok. Mojim roditeljima nije palo na pamet da tuze firmu sto nam je odrzavala zgradu,BILI SU PRESRECNI STO SAM ZIVA I ZDRAVA... A SVI SU IM GOVORILI DA SU LUDI,DA MOGU DA UZMU PUNO PARA..EEEEE Srbijo !!
Ina

#77 Re:

2014-07-14 23:06

#53: -

Stom tolku se razbirate, mozete da mu  pomognete  na deckoto vo sudskiot proces. Povrzete go so luge kompetentni za rasite kucinja i nivnite naviki. Sigurno i Zdruzenijata za zastita na zivotni imaat svoi advokati sto mozat da mu pomognat. i najbitna e majkata koja ja izvrtuva prikaznata so cel da ne snosi odgovornost, deckoto treba da bara Socijalnata sluzba da ja slusne verzijata na devojceto. Neka ne luta , barem indirektno pomognete mu


Gost

#78

2014-07-14 23:34

pravda za bilija!!!
alokiN

#79

2014-07-15 00:03

Probaj peticiju da napises na najvecem svetskom sajtu za to http://www.care2.com/ a pade mi napamet i fondacija Brigitte Bardot koja sigurno moze da pomogne.
Jedno je sigurno kao u Hichovim filmovima da je batler ubica - da pas nije kriv.
Nikola
(potpisnik je vlasnik 3godisnjeg americkog staford terijera)
Dragan

#80

2014-07-15 02:13

PRAVILNIK O NACINU DRŽANJA PASA KOJI MOGU PREDSTAVLJATI OPASNOST ZA OKOLINU
(Objavljen u "Službenom glasniklu RS", broj 65/10)

Clan 2.
Pas koji se drži kao kucni ljubimac, a koji može predstavljati opasnost za okolinu (u daljem tekstu: opasan pas), u smislu
ovog pravilnika, jeste bilo koja jedinka te vrste, izuzev službenog psa, koja je:

1) bez ociglednog povoda napala coveka i nanela mu telesne povrede ili smrt;
2) bez ociglednog povoda napala drugog psa i nanela mu teške telesne povrede ili smrt;
3) uzgajana, odnosno dresirana za borbe pasa ili nadjena u organizovanoj borbi sa drugim psom;
4) namenjena za cuvanje imovine ili kao telesni cuvar;
5) rase pit bul terijer ili mešanac te rase, koji ne potice iz kontrolisanog uzgoja;
6) rase bul terijer, staford terijer, americki staford terijer i mini bul terijer ili mešanac tih rasa.

Clan 5.
Opasne pse mogu da izvode samo punoletna lica, i to uz brnjicu i na povocu, u skladu sa posebnim propisom.


----
Ceo pravilnik mozete procitati ovde http://www.vet.minpolj.gov.rs/legislativa/pravilnici/Pravilnik%20o%20nacinu%20drzanja%20pasa%20koji%20mogu%20predstavljati%20opasnost%20za%20okolinu.pdf
a Vaša peticija je besmislena, vlasnik psa je morao biti upoznat sa svim posledicama isto kao sto i pesak mora znati kada i gde treba preci ulicu, isto kao i vozač propise itd.

Gost

#81

2014-07-15 04:02

Pse treba poznavati i sa psima treba znati. Nisu psi krivi, ljudi su krivi!



Gost

#82

2014-07-15 05:37

Sigurna sam da pas odgojen sa ljubavlju, neće nikoga da napadne.
Moja deca su odrasla sa ženkom pit bula.Kad izađu u dvorište da se igraju, ona ih sa prozora gleda. Brine o njima...
Roditelji treba da nauče svoju decu kako se prilazi psima.
A.Vucic

#83 Vaspitacica?

2014-07-15 05:57

Sta li devojka (Natasa Stevancevic) uci u skoli kad detetu odvodi psa koji je velicine tj visine deteta koje ne zna ni mama valjda da kaze...dete je mislilo da je pas igracka pa je htelo da se poigra...i ja imam pse doduse Nemacke ovcare koji neizmerno vole decu i video sam sta deca rade kada su u njihovoj blizini...ali kerovi su vaspitani tako da ne napadaju manje od sebe i da se suzdrze bilo kakvog kontakta sa zubima sem kada je to neophodno...Pas nije kriv sto ima loseg vlasnika (narkomana) koji ne zna sta radi kad se uradi...boje da je AK-47 dao detetu da se igra manje bi se povredilo....majka deteta nije kriva kao ni dete....kriv je vlasnik koji je psa setao svakog dana bez povoca i bez korpe...korpui mogu da se kladim i da nema tj da je nikada nije ni imao....Vlasnik u zatvor a pas podhitno da se socijalizuje sa decom!Natasa malo bolje pazi na casovima ako vec zelis da budes vaspitacica a manje pravi selfije!Vlasnik da plati i u Zabelu da se skloni dugogodisnji narkoman i diler iz grada da ne truje klince!STOP !

Gost

#84

2014-07-15 06:35

Ja mislim da se majka prepala da muz ne okrene onu palicu ka njoj ako sazna da je ona trazila da se pas poigra sa djetetom pa je svu krivicu zbog toga svalilka na psa i njegovog vlasnika.

Gost

#85

2014-07-15 07:58

Ni jedno živo biće ne zlaslužuje da se prema njemu odnosimo na tako grub način!! A posebno ne nemoćna bića poput psa Billya.Nadam se da će naći dom puno ljubavi i nježnosti.

Gost

#86 Re:

2014-07-15 08:43

#1: -

Vidis da izgleda sakrivaju sliku deteta. Imam osecaj da ima samo malu ogrebotinu koju su zasili i to je sve.


Gost

#87

2014-07-15 08:52

...

Gost

#88

2014-07-15 08:59

...
Maxa

#89 Spasimo billya

2014-07-15 09:00

...

Gost

#90

2014-07-15 09:22

Raspravite na sudu ko je kriv, nesavesna majka devojcice ili nespretni vlasnik psa, ali psa ne uspavlljujte jer je on nesretnik neduzan. On je reagovao kao sto bi i svaki drugi pas,macka... Obavezno procesuirati i oca devojcice koji palicom hoce da isteruje pravdu. Javno objaviti njegovo ime i prezime,i javno objaviti kako je i taj proces zavrsen.

Gost

#91

2014-07-15 09:27

Ja bi pustio kera da ih podavi se ko pilice :) I mamu i tata od te devojcice

Gost

#92

2014-07-15 10:34

Sramota je to sto rade jadnom vlasniku i jos jadnijem psu. Nije kriv ni pas ni vlasnik vec mediji koji preuvelicavaju pricu da bi dobili pare.
Donnica
Gost

#93 Podrška Billiju

2014-07-15 10:44

PAS NE MOŽE DA BUDE KRIV! Nije on brutalno napao devojčicu, samo je odreagovao refleksno, verovatno ga je ona nehotice malo jače stisla za obraze, a on ne zna da kaže: nemoj.
Moja devojčica je, kada je imala 7 godina, podigla mačku iznad glave i mačka je, iz potrebe da se zaštiti, da se zadrži, ogrebala po oku, otkinula joj deo beonjače!!! Nije ona bila kriva, bila sam kriva JA jer sam bila pored deteta. Sve se desilo u sekundi, na sreću je ostalo bez posledica. Očni hirurg je uklonio taj deo beonjače i sve je to lepo zaraslo.
A to da dete ima traumu?!? Možda od nečijih reakcija i od nekih priča. Jer, nije ona ni stigla da se uplaši. To je bila samo sekunda. Ništa ona nije u tom trenutku ni osetila... A sve ono što majka priča je neki izrežirani tekst... Znam iz iskustva nekih ljudi šta sve TREBA reći da kazna bude što veća.
Prema tome - budimo ljudi!!! I neka je detetu samo dobro. Ne treba se iščikavati sa sudbinom... I tražiti nečiji život u zamenu za bilo šta, pa neka je to i pseći život, ipak je to život!!! Podrška Billiju. I ne samo njemu već svim psima na koje se, očigledno, vrši hajka zbog nekih osoba koje ih ne vole!!!!


Gost

#94

2014-07-15 10:56

...

Gost

#95

2014-07-15 11:40

Kakva je majka ispala lažovcina, i sve to samo zbog para ... Neverovatno

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-07-15 12:29


Nikola

#97

2014-07-15 12:30

On u sustini nije u potpunosti kriv, on je lepo upozorio majku deteta.

Gost

#98

2014-07-15 12:32

Jej.
#gostbroj99

#99 What ?

2014-07-15 12:33

Billy nije kriv vec majka zaradjuje pare na povredama deteta.

Gost

#100 Dragana

2014-07-15 12:37

Mog psa je juce na sred Keja dete zgrabilo za rep!! Pred roditeljima koji su se cerekali kao dva uspaljena tinejdzera.

Posle toga ponovo dete mi zgrabi povodac iz ruke (drzala sam cvrsto pa nije ali je uhvatio dakle)

napominjem deca se stvore niotkuda. Nisam "luda" vlasnica ali ne dozvoljavam da mi neko razvlaci i maltretira pse iako odrastaju sa blizancima od njihovog rodjenja, vole decu strasno, ali ne i napade na njih .


U pitanju je maltezer koji je preplaseno bezao iza mene .Inace imam i 3 staforda i sta ?Ja treba da odgovara za nesposobnost roditelja da cuvaju decu i da ih nauce osnovnoj kulturi i kako se zivotinja mazi bez udaranja , ukoliko pas odreguje na napad deteta.

Jer udaranje, stipanje njuske, cimanje repa nije igra