Spasimo Billya i njegovog vlasnika

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Spasimo Billya i njegovog vlasnika


Gost

#51

2014-07-14 17:11

zena je sama dovela svoje dete u opasnost!

Gost

#52

2014-07-14 17:36

pas ne treba da bude uspavan nije kriv kriva je majka koja je dozvolila da dijete prilazi nepoznatom psu

Gost

#53

2014-07-14 17:57

Dobar dan svima.
Evo ovako,inače nisam osoba koja komentariše po facebook-u generalno,ali ovog puta nisam mogla da ćutim.Naime,imam 37 godina,suprug i ja smo vlasnici Bordoške doge,koja ima 2 godine.Inače,od malih nogu sam uz pse,različitih rasa i dugo godina se bavim psima.Sticajem okolnosti često sam u društu pasa koji su rase staforda,pit bulova,cane corso,buldoga,boksera,nemačkih ovčara,retrivera i sl.,da ne nabrajam sve,čak i malih rasa,mešanaca i zaista puno rasa pasa znam i idalje se trudim da upoznajem sve i učim o svima,jer me to zanima i volim.
Zašto imam potrebu da napišem sve ovo,zato što ljudi moraju da shvate da psi,bilo koje vrste tj.rase nisu krvoločni i ne napadaju ljude jer im je to u krvi,već oni koji to rade su uglavnom tako odgajani i vaspitavani.
Prvo,meni je jako žao ove male devojčice,ali moram da naglasim,da u ovom slučaju majka snosi najveću odgovornost,naravno i vlasnik psa i njegova devojka.Zašto to kažem.Ne smete da pustite dete da hvata psa za vilicu,njušku,njegove obraze,pogotovu nepoznatog psa i to se odnosi na bilo koju rasu od najmanje do najveće.Drugo,da je Billy agresivan pas,ova devojčica ne bi imala 3 kopče iznad gornje usne i jednu s desne strane nosa,jer stafordi koji napadaju i koji su agresivni,za sobom ostavljanju mnogo gore,teže povrede.Koliko vidim,po rečima vlasnika on dečko je svestan svoje krivice i prihvata da će morati da dobije neku kaznu,ali uspavljivanje Billija je ne potrebno i van svake pameti.
NI JEDAN PAS NE VOLI DA GA BILO KO HVATA ZA VILICU,NJUŠKU,OBRAZE,POGOTOVU NEPOZNAT PAS I DECA ČESTO NISU SVESNA DA OVAKVIM I SLIČNIM POSTUPCIMA KINJE,MRCVARE,MALTRETIRAJU,PA ČAK I IZAZIVAJU PSE!!!
SVAKI RODITELJ TREBA DA BUDE UZ SVOJE DETE KADA PRILAZI NEPOZNADOM PSU I DA MU OBJASNI UKOLIKO DETE ŽELI,KAKO DA POMAZI I PRIĐE PSU,NARAVNO I VLASNIK PSA!!!
BILLY NE SME BITI USPAVAN ZBOG OVOGA!!!POMOZITE DA SE TO NE DESI I DA NASTAVI DA ŽIVI!!!

Gost

#54

2014-07-14 18:04

Drago mi je kada vidim da je dosta ljudi dalo svoj potpis.
Ljudi, budimo realni. Jesam mladja od vecine, ali kada mi napisu 'STA BI TI URADILA DA SI MAJKA' ili tipa 'KADA BUDES MAJKA,RAZUMECES'. Pa nikako necu da razumem da profitiram na deteta. Treba da ih bude sramota da iznose lazi u javnost i prave od price tragediju, koja se nije desila. Devojcica nece imati oziljke. Mala je, koza joj se brzo regenerise. Traume ce biti, naravno, ali i to se da resiti.
BILI JE NECIJI CLAN PORODICE, NECIJI NAJBOLJI PRIJATELJ, PA SVI ONI KOJI ZELE DA GA USPAVAJU, NEK PODJU OD TOGA DA USPAVAJU NEKOG SVOG. TO JE ISTI GUBITAK ZA OVU PORODICU!

Gost

#55

2014-07-14 18:14

Pas nije kriv, vlasnik nije kriv. Svu krivicu snosi majka koja od malena pogrešno vaspitava dete. Pas ima jednog gospodara, vlasnika, od njega će otrpeti sve, svi ostali moraju da respektuju distancu koju pas ima prema njima.

Gost

#56

2014-07-14 18:19

Druze imas moju podrsku apsolutnu uz misljenje da si zestoko kriv zbog toga sto se desilo jer jednostavno nisi smio da dozvolis da neka nepoznata zena umjesto tebe odlucuje kakav ce biti odnos izmedju njenog djeteta i tvog psa.Zasto ti dajem podrsku?Iz veoma prostog razloga a to je sto je ta kretenka i brizna majka uopste pustila dijete pored zivotinje koja bi iz najobicnije igre mogla povrijediti odraslog covjeka a kamoli malo dijete bez ikakvog grizenja.Meni je par puta moj pas imao polomiti vilicu kad sam se sagnuo da ga poljubim a ne nekoga drugog,ponavljam iz najobicnije igre.Drugo dajem ti podrsku zato sto ce ti zargonski receno jebati mater u picku i policija i sud a moje licno misljenje je da psa sklonis na nepoznato mjesto jer ukoliko te osude a oce i pored ove peticije njega ce uspavati 100%.Zelim ti svu srecu i da ova peticija uspije al mislim da si najebo!!!


Gost

#57

2014-07-14 19:05

ne zelim ni jednu uspavanu zivotinju,nisu one krive nego mi ljudi
mala plawa

#58 Re:

2014-07-14 19:15

#3: -

Budalama tesko objasniti!


Gost

#59

2014-07-14 19:54

Radila sam kao novinar i znam koliko price mogu da budu "naduvane". Znam isto tako koliko su roditelji "opusteni", bahati i koristoljubivi. Da neko preti mom psu zto sto ga je dete hvatalo,itd..

Gost

#60

2014-07-14 20:21

pas nikad ne bi napao dete iz cista mira..

Gost

#61

2014-07-14 20:34

Slazem se sa gazdom Psa... U potpunosti svaki bi pas tao odreagovao kao i moj i Psi mojih drugova...! ! ! Nemam sta dodati... Ali ako sudski odluce da uspavaju psa onda to dokazuje koliko su ljudi maloumna cudovista! ! !
Malisa

#62 Objasnjenje....

2014-07-14 20:38

Ja mogu samo da kazem ako sudski odreaguju da uspavaju psa onda dokazuju samo koliko su ljudi debili i monstrumi...O moj boze to je moglo svakome da se desi ali tako bi odreagovao i moj pas i psi mojih drugova, svi mi koji imamo staforde i Pitove..... Pas je odreagovao instiktivno, kao i mnogi drugi, a da je hteo da je napadne, od nje ne bih ostalo bukvalno nista, kao sto sami znate... Nemam sta vise dodati samo da sam na strani coveka koji je zeeleo dobro za svog psa cisto da mu da da popije malo vode.... kao sto je i sam rekao...

Gost

#63

2014-07-14 20:48

BILY MORA DA SE SPASE.NECU DA SIRIM PRICU,ALI MAJKA DETETA NIJE SMELA DOZVOLITI DA DETE STIPA I VUCE ZA OBRAZE PSA,MA KOJE RASE BIO.STO PUTA SAM REKLA DA SE DECI KUPUJU PLISANE KUCE I MACE A NE DA SE IGRAJU SA ZAVOTINJAMA.RAZNOSE MLADUNCAD,ODVAJAJU OD KUJE I OSTAVLJAJU NEGDE PO ULICI ILI PARKOVIMA.VLASNIKA PSA BIH NOVCANO KAZNILA,JER MORA DA BUDE JAKO,JAKO OPREZAN DOK PSA SETA.MALA NEPAZNJA ETO DOKLE DOVEDE. ZELIM DA MEDIJI U BUDUCE IZNESU ZINJENICNO STANJE A NE DA SIRE PANIKU I MRZNJU PREMA ZIVOTINJAMA,MOJU UNUKU JE PAS ZAKACIO ZA DONJU USNU/7God./ JER JE HTELA DA MU DA HRANU U USTA A ON SE UPLASIO DA CE DA MU UZME HRANU.PAS DOK JEDE ,NE DIRA SE.NIJE MI PALO NI NA PAMET DA TUZIM VLASNIKA.


Gost

#64

2014-07-14 21:15

zaista moramo da uradimo sve da izadjemo iz mraka srednjeg vijeka kada su se za svo zlo koje je narod trpio servirale price o krivici crnih macaka i vjestica jer u dvadeset prvom vjeku zivjeti u mraku srednjeg vjeka je ispod svakog ljudskog nivoa uostalom svjest i kultura jednoga naroda se mjeri po odnosu prema zivotinjama

Gost

#65

2014-07-14 21:20

U potpunosti podrzavam vlasnika i njegovog psa.Muka mi je vise od tih `briznih` roditelja i hajki na pse,zbog svojih propusta.U ovom slucaju verujem vlasniku psa a ne majci...isto tako znam da je pas krvolocan,dete ne bi proslo sa 3 kopce.

Gost

#66

2014-07-14 21:32

PAS NIJE KRIV, TO JE JASNO KO DAN! Decu treba edukovati od malih nogu da psi , macke i ostali zivi cetvoronosci nisu plisane igracke. O majci no comment !! PODRSKA DA SE PAS NE USPAVA !! Vlasnika treba kazniti za trenutak ne paznje ali ne zatvorom nego novcano cisto da mu bude opomena da sledeci put bolje sagleda situaciju u koju moze nesmotreno upasti.

Gost

#67

2014-07-14 21:34

Javite mi ako treba licno da dodjem gde god, da potpisem, ili ako bude protest da dodjem, preteruju vise sa diskriminacijom pasa i vlasnika zbog glupih ljudi!!!

Gost

#68

2014-07-14 21:54

Podrzavam Billya.

Gost

#69

2014-07-14 21:55

Ja sam video Bilija par puta u Pozarevcu i mazio sam ga dok je imao korpu. Vidjao sam ga u parku, i pas je prelep. Pun je energije i ne zasluzuje da mu sude!
Mama deteta je kriva jer se pravila pametna i dozvolila detetu da mazi psa, iako se vlasnik protivio tome. Jos gore je sto porodica devojcice nece da uspostavi kontakt i sto novine preuvelicavaju stvar. To vam je 21. vek. Svako gleda da izvuce pare. S R A M O T A

Gost

#70

2014-07-14 22:03

Roditeli bi trebali nauciti dete kako se prilazi psu i biti pored njega

Gost

#71

2014-07-14 22:13

U potpunosti podrzavam vlasnika Billya jer i moj pas isto bi tako odreagovao
Zen

#72 Bili

2014-07-14 22:29

Vlasnik sam staforda i ne razumem ljude koji imaju predrasude prema ovoj rasi pasa. Da je bilo ko od njih imao priliku da se druzi sa njima ,naravno ako je pas uzgajan s'ljubavlju i nije ucen da bude agresivan, znao bi da je rec o sasvim jednoj vrsti pasa koja je bezopasna. Moram priznati da izgleda sasvim ostro i zna da ulije strah. Takodje imam i francusku pudlu, za koju vam ne mogu garantovati da vas nece ujesti i sasvim sigurno vas nece pustiti u dvoriste ako nismo tu. Ali pudla je mala a staford veliki i samim tim i opasan. Podrska vlasniku i Biliju.


Gost

#73 Re: Bravo

2014-07-14 22:40

#1: -

Ma narvno jebes decu koja su pustena u decijem parku i majka koja je dovela ete tu ... valjda treba tu psi koji su u mnogim zemljama na crnoj listi zbog agresivnosti da se igraju bez povodnika i korpe


Gost

#74

2014-07-14 22:58

Treba da se razgranicat rabotite. Mu sovetuvam na deckoto da vikne i kvalifikuvani treneri i poznavaci na navikite, za da ja objasnat rabotata. A vo vrska so prikaznatana na majkata sto ja izvrtuva i bega i ona od odgovornost, Deckoto da insistira Socijalnata sluzba da razgovara so devojceto za celata situacija da ja kaze iskreno. Megutoa i negovata devojka bila mnogu nepromislena, sto bez maska go odnela Billi kaj devojceto. Mnogu sreka vo procesot, se nadevam deka Sudot nema da zatai pred vistinata
Zen

#75 Re:

2014-07-14 23:04

#61: -

Jedna stvar mi nije jasna kada se kaze da sud donese odluku o uspavljivanju psa? Ko je sudija za pse? Da li to odluku donosi neki veterinarski strucnjak ili ko? Sudija koji je studirao pravo?Da  li to onda znaci da mozemo da vodimo decu kod veterinara  kada su bolesna ili je ipak lekarzaduzen za to?