Spasimo Billya i njegovog vlasnika


Gost

/ #53

2014-07-14 17:57

Dobar dan svima.
Evo ovako,inače nisam osoba koja komentariše po facebook-u generalno,ali ovog puta nisam mogla da ćutim.Naime,imam 37 godina,suprug i ja smo vlasnici Bordoške doge,koja ima 2 godine.Inače,od malih nogu sam uz pse,različitih rasa i dugo godina se bavim psima.Sticajem okolnosti često sam u društu pasa koji su rase staforda,pit bulova,cane corso,buldoga,boksera,nemačkih ovčara,retrivera i sl.,da ne nabrajam sve,čak i malih rasa,mešanaca i zaista puno rasa pasa znam i idalje se trudim da upoznajem sve i učim o svima,jer me to zanima i volim.
Zašto imam potrebu da napišem sve ovo,zato što ljudi moraju da shvate da psi,bilo koje vrste tj.rase nisu krvoločni i ne napadaju ljude jer im je to u krvi,već oni koji to rade su uglavnom tako odgajani i vaspitavani.
Prvo,meni je jako žao ove male devojčice,ali moram da naglasim,da u ovom slučaju majka snosi najveću odgovornost,naravno i vlasnik psa i njegova devojka.Zašto to kažem.Ne smete da pustite dete da hvata psa za vilicu,njušku,njegove obraze,pogotovu nepoznatog psa i to se odnosi na bilo koju rasu od najmanje do najveće.Drugo,da je Billy agresivan pas,ova devojčica ne bi imala 3 kopče iznad gornje usne i jednu s desne strane nosa,jer stafordi koji napadaju i koji su agresivni,za sobom ostavljanju mnogo gore,teže povrede.Koliko vidim,po rečima vlasnika on dečko je svestan svoje krivice i prihvata da će morati da dobije neku kaznu,ali uspavljivanje Billija je ne potrebno i van svake pameti.
NI JEDAN PAS NE VOLI DA GA BILO KO HVATA ZA VILICU,NJUŠKU,OBRAZE,POGOTOVU NEPOZNAT PAS I DECA ČESTO NISU SVESNA DA OVAKVIM I SLIČNIM POSTUPCIMA KINJE,MRCVARE,MALTRETIRAJU,PA ČAK I IZAZIVAJU PSE!!!
SVAKI RODITELJ TREBA DA BUDE UZ SVOJE DETE KADA PRILAZI NEPOZNADOM PSU I DA MU OBJASNI UKOLIKO DETE ŽELI,KAKO DA POMAZI I PRIĐE PSU,NARAVNO I VLASNIK PSA!!!
BILLY NE SME BITI USPAVAN ZBOG OVOGA!!!POMOZITE DA SE TO NE DESI I DA NASTAVI DA ŽIVI!!!