ZA ŽUĆU KOJI JE BRUTALNO DAVLJEN OD STRANE SINTERA!!!


Gost

/ #867

2014-07-14 21:22

Svedok sam sličnog događaja u Kotežu, kad je po prijavi jednog pijanice i lokalnog ljudskog otpada odveden naš pas Ljuba istom tom Veterinom Beograd. Strašno je kako su postupali sa njim i na prevaru ga uspavali i odveli. Verujemo da je taj propalitet lažirao prijavu i navodno imao dokaz o ujedu sa Infektivne klinike. Niko mu nije tražio da ga legitimiše, mogao je da ima bilo šta. On je to uradio da bi naplatio odštetu, sve mi se čini da se to radi u sprezi sa nekima iz Veterine Beograd, tj., Zoohigijene i da se "plen" deli. Vrlo rado bih učestvovala u kampanji ili bilo kakvoj građanskoj inicijativi da se ispita rad Veterine Beograd i načini kako postupaju sa psima. Ljubu su isto vukli sajlom, uspeli smo da ga vratimo posle 10 dana svog istraumiranog i sa povređenim nogicama i šapicama, kako su ga vukli. U prihvatilištu u Ovči drže pse u nehumanom uslovima, mali kavezi gde životinje vrše nuždu, a onda šmrkovima spiraju prljavštinu, bez obzira što su oni tu. Ljuba je takođe miroljubiv stari pas koga ceo Kotež poznaje i trenutno je kod novih vlasnika na psihičkom i fizičkom oporavku. Molim predstavnike medija koji nisu iskorumpirani da istraže malo načine rada te famozne Veterine Beograd, uverena sam da će naći svašta...na žalost!
Ovo što se desilo Žući je nedopustivo i ne bi trebalo tek tako da prođe, verujem da je dovoljna snaga svih saosećajnih normalnih ljudi da se započne bitka protiv ovakvog tretmana pasa na ulicama ne samo Beograda. U manjim mestima je još gora situacija. Zamislite koliko jadnih pasa dnevno deli istu sudbinu Žuće i Ljube, zbog nečije bahatosti i pohlepe! Aleksandra