Gradonačelniku Novog Sada: Zahtevamo otkaz za Stenove ubice

A.A.

/ #141 Nije sve onako kakvim se na prvi pogled cini!

2015-07-24 09:12

Pre sedam godina i mene je, nicim izazvan, napao mladi pas u naselju u kom zivim, a bila sam u 5. mesecu trudnoce. Srce mi je stalo i secam se da sam samo razmisljala da li cu smeti da primim nesto ako uspe da me ugrize. Odbranila sam se jer sam imala ranac koji sam spustila da mu preprecim put zubima. Najradije bih se dala u beg, ali sam znala da ce me onda 100% ujesti. Ovako sam mu se suprostavila . Niko mi nije prisao u pomoc, i nisam ga niti jednom udarila! Na kraju, pametniji je odustao:)  Evo ga i dan danas seta svojom straftom. I nije okarakterisan kao `ujedljiv`. Sta mu je bilo tog dana, Bog Sveti zna, jer do tada nisam ni znala da postoji. A nisam mu ni put presla, dotrcao je do mene preko cele sumice... Sa druge strane, `99 smo udomili sa ulice kujicu, koju je udario automobil, tako da je zaradila srafove u nogama. I za nju su rekli da je `ujedljiva`, a ustvari, lajala je samo na jednog čiču sa stapom koji ju je verovatno istim i mlatio, posto bi se jadna sklupcala svaki put kada bismo uzeli metlu ili cevku od usisivaca. Dugo je zivela u toj traumi. I da, bez ikakvog podstreka, rezala je i samo na par `dobrih` komsija, valjda je osecala moj animozitet.  Bez i jednog incidenta, prozivela kraljeski svoj zivot i oplemenila naš.

A ako bismo ravnopravno, onda bi trebalo eutanazirati ono besnilo koje mi je juce ukralo parking mesto. E taj je bas bio `ujedljiv`!