ALEKSIN ZAKON


Gost

/ #210

2015-11-01 18:13

Potpisala sam peticiju zato što je odnos nadležnih prema nasilju skandalozan i licemeran, i zato što bi isti ozbiljno morali da rade na prevenciji i suzbijanju zlostavljanja, umesto što se neozbiljno bave traženjem opravdanja za zlostavljače. Potpisala sam zato što je veliko zlo uvek veliko zlo - bez obzira na to da li je činjeno od strane muškaraca ili žena, starih ili mladih, obrazovanih ili neobrazovanih. Potpisala sam zato što je kod karakterno izopačenih (ne)ljudi, njihova karakterna izopačenost prisutna i vidljiva od detinjstva pa do kraja života, i zato što se ista iole efikasno može kontrolisati jedino strogim i dosledno primenjivanim kaznama ... I još zato što najzad bar nadležni moraju da shvate i prihvate da se monstruozna ponašanja ne događaju sama od sebe, i da nisu rezultat sticaja okolnosti - već da predstavljaju voljne radnje koje vrše bilo mlađi, bilo stariji monstrumi u ljudskom obličju ( i to ne samo bez ikakve zadrške i kajanja, nego i sa posebnim izopačenim zadovoljstvom ! ). Potpisala sam peticiju i zato što smo svi odgovorni ( mada ne i podjednako ) za prolivene suze i prolivenu krv malog Alekse, i Tijane, Tamare, Marije ... i svih drugih znanih i neznanih malih ( i ne samo malih ) žrtava ... I zato što bi u normalnom društvu morala da vlada nulta tolerancija bar u odnosu na monstruozno nasilje, umesto nulte empatije u odnosu na žrtve takvih zločina ( ukoliko izuzmemo more krokodilskih suza, koje su nadležni prolili nad već palim nedužnim žrtvama - dok im istovremeno nije ni nakraj pameti da donesu ako treba i more strogih zakona, koji će i ljudima i neljudima slati veoma jasnu i rečitu poruku).