ALEKSIN ZAKON

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ALEKSIN ZAKON


Gost

#201

2015-10-31 16:19

Potpisala sam ovu peticiju iz tog razloga da se nebi ponovilo ovo sa Aleksom jer takvih slucajeva ima jos mnogo ali nisu jos javni to se krije
Da napomenem da sam majka 4 dece pa je i to jedan od razloga.

Gost

#202

2015-10-31 18:35

Zbog sve djece

Gost

#203

2015-10-31 19:44

Da nijedno dete vise nikada ne oseti takvu bol i da se Aleksa nikada ne zaboravi.

Gost

#204

2015-11-01 08:20

Jer želim da se ovako strašan dogadjaj nikad vise ne ponovi!

Gost

#205

2015-11-01 08:45

To je jedino ispravno uciniti posle svega nazalost!

Gost

#206 Re: Re:

2015-11-01 10:02

#87: - Re:  

 Verujte, prosvetarima su vezane ruke, ne smeju da povise ton na decu (kad god to urade krse zakon), a sta mislite koliko se nasilnici onda ohrabre, pa jos i prete nastavnicima da ce ih prijaviti. Samo stroze kazne i nece biti toliog zataskavanja po skolama. A ima zataskavanja. 


Gost

#207

2015-11-01 10:08

Jadna je država gde građani moraju pisati peticije da ni daca bila bezbedna.

Gost

#208

2015-11-01 10:12

jer je dosta maltretiranja

Gost

#209

2015-11-01 17:55

Zato sto smatram da je skola odgovorna za ovakve slucajeve. Moralo se reagovati odlucnije kad su huligani i siledzije upitanju.Ovaj mladi zivot se ne moze vratiti. Nadam se da ce spreciti nove tragedije!

Gost

#210

2015-11-01 18:13

Potpisala sam peticiju zato što je odnos nadležnih prema nasilju skandalozan i licemeran, i zato što bi isti ozbiljno morali da rade na prevenciji i suzbijanju zlostavljanja, umesto što se neozbiljno bave traženjem opravdanja za zlostavljače. Potpisala sam zato što je veliko zlo uvek veliko zlo - bez obzira na to da li je činjeno od strane muškaraca ili žena, starih ili mladih, obrazovanih ili neobrazovanih. Potpisala sam zato što je kod karakterno izopačenih (ne)ljudi, njihova karakterna izopačenost prisutna i vidljiva od detinjstva pa do kraja života, i zato što se ista iole efikasno može kontrolisati jedino strogim i dosledno primenjivanim kaznama ... I još zato što najzad bar nadležni moraju da shvate i prihvate da se monstruozna ponašanja ne događaju sama od sebe, i da nisu rezultat sticaja okolnosti - već da predstavljaju voljne radnje koje vrše bilo mlađi, bilo stariji monstrumi u ljudskom obličju ( i to ne samo bez ikakve zadrške i kajanja, nego i sa posebnim izopačenim zadovoljstvom ! ). Potpisala sam peticiju i zato što smo svi odgovorni ( mada ne i podjednako ) za prolivene suze i prolivenu krv malog Alekse, i Tijane, Tamare, Marije ... i svih drugih znanih i neznanih malih ( i ne samo malih ) žrtava ... I zato što bi u normalnom društvu morala da vlada nulta tolerancija bar u odnosu na monstruozno nasilje, umesto nulte empatije u odnosu na žrtve takvih zločina ( ukoliko izuzmemo more krokodilskih suza, koje su nadležni prolili nad već palim nedužnim žrtvama - dok im istovremeno nije ni nakraj pameti da donesu ako treba i more strogih zakona, koji će i ljudima i neljudima slati veoma jasnu i rečitu poruku).


Gost

#211

2015-11-02 10:02

Peticija je znacajna zbog bezbednosti sve naše dece. Ja sam pedagoški radnik i svesna sam da postojeći propisi nekada ostaju samo slovo na papiru. Širenje svesti svih da moramo da vršimo prevenciju nasilja je prvi korak, a samim tim i zakon treba da najstrožije sankcioniše svako neprilagodjeno ponasanje prema deci.

Gost

#212

2015-11-02 13:22

Maloletni huligani nekaznjeno terorisu okolinu a drzava samo nemo posmatra.Ostriji zakon i striktno kaznjavanje maloletnih delikvenata a drzava i pravosudje da pocnu da vode racuna i o pravima zrtava a ne samo pravima krivaca,pa bili oni i maloletni

Gost

#213

2015-11-02 13:26

Ovo je previse bolno sto se desilo Aleksi.Ovakvih primera ima jako mnogo i treba ih spreciti sto je moguce pre.Nemoralno i sramno je dopustiti da ti isti ljudi rade i dalje u prosveti i vaspitavaju decu.Ako ostanu da rade u toj ili bilo kojoj skoli,pitate li se sa kojom dozom straha pustate dete u skolu ? Strah je obostran,deteta i roditelja.Da li smo rodjeni da zivimo u strahu?Da li prestravljeno dete moze da isprati skolski cas?Sva ta pitanja nemaju odgovor,ako se tom nasilju ne stane na kraj.Pocetak kraja je da svima radnicima te skole koji su na bilo koji nacin podrzali nasilje nad Aleksom kazemo zbogom.Tim primerom bi pokazali da usvajamo Aleksin zakon i pocinjemo da ga realizujemo,a zatim uvesti prava moralnog ponasanja i pricati o kodeksima zivota.

Gost

#214

2015-11-02 13:57

zato sto me dusa boli

Gost

#215

2015-11-02 17:40

da prestane nasilje nad decom i definitivno da se stane na put vrsnjackom nasilju

Gost

#216

2015-11-02 18:28

peticiju sam potpisala da bih podržala Aleksine roditelje i pomogla da se nikad i nikom ovo ne dogodi,ovim želim da zaštitim svoju a i svu ostalu decu

Gost

#217

2015-11-03 00:21

Da bi se ozbiljnije pristupilo smanjivanju vršnjačkog nasilja,
Da bi se reagovalo posle prvog incidenta adekvatnom kaznom, izopštavanjem nasilnika iz sredine u kojoj čini nasilje...ne može samo ukor...rešetke i rad u okviru rešetki bez obzira na godine...oni koji su maltretirali dečaka žive a Alekse više nema...priča je za bake, a konkretne stvari i kazne su za ljude...može se pohađati škola i u rešetkama...ima vremena svako da razmisli šta je učinio, bez obzira na uzrast...to što ima manje od 14 godina, pa kakve to ima veze ...

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-11-03 07:38


Znam

#219 Re: / #33

2015-11-03 07:39

#33: -  

 

Nemojte CUTATI.... suprostavite se verbalno skoli, ucitelju, psihologu..... dokle god cutite , misle da ste slabi i jos jace udaraju, vredjaju, maltretiraju

Shvatam Vasu bojazan, nije lako u ovakvom drustvu ziveti i odgajati na pravi nacin dete. Ako ne moze da se civilizovano razgovara sa roditeljem jer je pripadnik kriminalnog sloja drustva, ne dozvolite da skola stane na njegovu stranu metodama koje prilice podzemlju!!!! NIJE JOJ TO SVRHA.

verujte mi , nazalost ima takvog iskustva.

 

puno podrske!


Gost

#220

2015-11-03 08:29

Da se ne ponovi i da se zaštite deca od nasilnika

Gost

#221

2015-11-03 09:08

Hvalabogu da dete moje tu. Ali slicno tako nesto dozivela. Gledali smo zajedno moje dete plakalo sve vreme. I na to komentar i meni smanivali ocenu sa vladanje. U skola ma haos. Pisem peticiju ali direktor rekla meni da joj nemoze niko nista. Zato sto ja ruskinja i ona mene time vredzja nacionalnost. Svasta ja prezivela. Hvala Vama sto postojute. Uvek mi za Vas tu.

Gost

#222

2015-11-03 10:27

Drzava da konacno zastiti nasu i svoju decu.

Gost

#223

2015-11-04 10:02

Aleksa je zasluzio da mi nastavimo da se borimo umesto njega protiv vrsnjackog nasilja i nesavesnog dela prosvetara.Svi mi koji smo imali teske situacije po skolama stiteci bezuspesno svoju decu time jos vise razumemo genezu ovog slucaja.Aleksine suze i bol koji je dozivljavao su sada i nase a nasa drustvena i moralna odgovornost jeste da pomognemo porodici Jankovic da se dovese Aleksin zakon u cilju pre svega preventive da nijedno dete vise trpi i ne unisti svoje zdravlje i zivot zbog nasilja i necinjenja,tj.ne pruzanja pomoci.
istina

#224 istina je jedna

2015-11-06 09:33

Mali se nasao pred 3 opcije:

1. Da se ubije sto i nije opcija
2. Da ceo zivot bezi sto vodi ka tome da poraste u misa od coveka
3. Da pokaze zube i resi problem

Ja iskreno nikad nisam maltretirao nekog bez razloga al sam hiljadu puta gledao kako druga nesrecna/bolesna deca maltretiraju ostalu da i ona budu nesrecna.

100% su roditelji krivi:
1. Sto ga nisu sprecili da se ubije
2. Sto ga nisu nacili kako da se postavi
3. Sto su ga ostavili na cedilu i ako mali nije mogao da pokaze zube mogli su oni za njega

I mislim da su mu roditelji ziveli ko misevi ceo zivot i bezali od problema cim su dozvolili da im se ovo desi ili su bas bas IQ = nula


Gost

#225

2015-11-06 10:07

Da se zlostavljanju stane na rep.