ALEKSIN ZAKON

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ALEKSIN ZAKON


Gost

#226

2015-11-06 19:10

Slicno sam doziveo kao klinac,secanja na to ne mogu izbrisati.a danas mi je 36 godina,Ovaj zakon se treba usvojiti,znam pojedinci ce reci da tako od dece pravimo mekusce,ali to nije tacno.

Gost

#227

2015-11-06 19:50

zato sto mi je dosta nasilja u ovoj zemlji,pogotovo prema deci
iks

#228 Re:

2015-11-06 19:51

tosic976
Gost

#229

2015-11-06 20:53

Jer imam trećenca kojem želim srećno i bezbrižno detinjstvo kakvo sam i ja imao. Ne želim da bilo čije dete pati zbog neinteresovanja nekih roditelja. Sve polazi iz kuće. Pre neki dan je došla kući posle treninga i ispričala nam da su ih neki dečaci snimali kroz prozor svlačionice. Šta sledi dalje? Gde će završiti te fotke? Prijavili smo učiteljici, ona direktoru škole i na tome se završava "akcija". Ništa dalje za rešavanje tog postupka i ništa da se nešto slično ponovi. Nisu našli za shodno ni stakla da zafarbaju.


Gost

#230

2015-11-06 21:45

Da se stane na put siledzijama i nasilju u skolama.Aleksa,pocivaj u miru.
mama dve devojcice

#231

2015-11-07 10:35

Hocemo Aleksin Zakon !Hocemo da zastitimo svoju decu ! Imam dve devojcice, starija je 6. razred i ne mogu da zamislim bol i tugu Aleksinih roditelja! Najteza tragedija je izgubiti dete,ne daj Boze nikome !


Gost

#232

2015-11-07 20:36

Stop nasilju u skolama !!!
Crnogorska Zvijer

#233

2015-11-08 21:03

Ovu peticiju sam potpisao jer je, nadam se, nivo kolektivne svijesti došao do nivoa na kojem će, nakon što je Zakonom sankcionisano maltretiranje/zlostavljanje životinja, a i mobing, isto postati sankcionisano i među maloljetnicima (a, nadam se, kasnije i kada je riječ o maltretiranju/ zlostavljanju van radnog mijesta, u vezi čega bih volio da vam pošaljem “Pravilnik o pravilima poslodavca i zaposlenog o prevenciji i zaštiti od zlostavljanja na radu” –nažalost samo na radu). Potpisao sam je jer shvatam šta prolazi kroz glavu djece, na čijem sam mjestu i ja nekad bio, kao i neki moji sugrađani, od kojih je jedan (čini mi se još uvjek) na odsluženju zatvorske kazne nakon što je u noćnom izlasku vatrenim oružjem uzvratio jednom od svojih “drugova”. Potpisao sam jer bih volio da dam svoj skromni doprinos predupređivanju senzacionalističkih naslova tipa “maloljetnika ubio vršnjak”, što je desilo u maloj sredini u kojoj živim i radim, a jasno se sjećam i u Beogradu (među osnovcima, čini mi se). Potpisao sam jer, koliko god da učesnici bullyinga nisu svjesni šta rade, koliko god da subjektivno gledaju 1001 razlog zbog kojih je njihovo zlostavljanje zaopravo nešta drugo (a ne zlostavljanje), veoma dobro znam kako izgleda socijalni fenimen pod nazivom “masovna histerija” koji je tako dobro dokumentovan u 2. sezoni rijalitija “Farma” (sa Milošem Bojanićem u vodećoj roli). Ne sjećam se imena čovjeka niti naziva eksperimenta kojim je dokazao da su ljudi zapanjujuće povodljivi (nalik ovcama), ali nisam uspjeo da zaboravim silno maltretiranje djeteta (moje malenkosti) koje sam davno prestao biti, ali koje nije imalo dovoljno kuražnosti da se zauzme za sebe, jer je se dio bullyinga i dan danas nastavio (u mojoj 33. godini), samo u sofisticiranoj formi – kukavički posredno kako ne bi mogli krivično odgovarati, ali sa istom onom gorućom zluradošću (u koju spada i huškanje drugih, tzv. širenje mržnje, demonizovanje pojedinca eksponencijalnom progresijom)... Potpisao sam jer bi to bilo dobro satrijeti u korjenu – kako neko ne bi digao ruku na sebe, kako nekome život ne bi bio upropašćen (npr. imao sam i nervni slom 2007., nemam samopouzdanja a drugi "znaju" sve o meni tj. sve tendenciozno servirane ili negativne neprovjerene priče o meni, te nikad nisam imao djevojku - silom prilika, nastojanjem izbjegavanja vršnjačkog nasilja a  tada kao nezaposlen i prisiljen nemaštinom) ... kako više niko ne bi morao proći kroz bilo šta slično.


Gost

#234

2015-11-08 21:39

Obezbedimo našim najmlađim zdravo, srećno i bezbrižno detinjstvo. Zaustavimo nasilje!!!

Gost

#235

2015-11-09 22:18

Samo rigorozni zakoni mogu dovesti u red nasilnike.

Gost

#236

2015-11-10 19:46

Zar treba komentarisati zašto?

Gost

#237

2015-11-11 10:13

Zato sto i ja imam decu. Iako se u Osnovnoj skoli koju oni pohadjaju vodi racuna o njihovoj bezbednosti i nisam cula da je neko imao slican problem kad izadju van okvira skole sasvim je druga situacija. Ima nekoliko decaka koji zive bez ozbiljne roditeljske brige i nadzora i dolaze u blizini skole i prete nasim decacima. Nose i nozeve. U policiji nemas kome da se obratis a nasi zakoni u neku ruku stite te male kriminalce.

Gost

#238

2015-11-13 08:41

Da bi pomogli nasoj deci!

Gost

#239

2015-11-13 12:44

ODLICNA AKCIJA...SAUCESCE ALEKSINOJ PORODICI. NASE DETE JE DOZIVELO U SVOJOJ SKOLI SLICNO OD STRANE POJEDINE DECE I VECINE NASTAVNIKA,KAO I PEDAGOGA I DIREKTORA SKOLE!!!

Gost

#240

2015-11-14 10:02

Zasto ? Zato jer nam situacija poznata ! Maltretiranje je svakodnevna u svim skolama , vreme je da strogo budu kaznjeni !

Gost

#241

2015-11-16 18:10

Zar je potreban ikakav komentar na neljudske postupke? Na nekažnjavanje neljudskih postupaka? Na preblage kazne? Jasno je da samo ujedinjeni možemo da se borimo da čovek ponovo bude čovek.

Gost

#242

2015-11-23 09:13

Živimo u vreme kada su sve moralne i ljudske vrednosti ispod svakog prihvatljivog nivoa, kada država i društvo ne brinu o deci, kada institucije zakazuju ... jednostavno nikog nije briga, to je uvek nečiji tudji problem ...kao majka, kao čovek, užasnuta sam

Gost

#243

2015-11-24 17:07

Radi podrske ideji zauistavljanja vrsnjackog nasilja...

Gost

#244

2015-11-25 20:07

Moje dete je takođe trpelo vršnjačko nasilje i znam kako sam se nemoćno osećala.Mom detetu je sigurno bilo teže, dolazila je svaki dan uplakana iz škole.Na kraju se sve dobro završilo na intervenciju razrednog . Ipak ,roditelji nasilnika nisu ništa učinili po tom pitanju. Mislim, da su roditelji odgovorni za nasilništvo svoje dece. Takođe, mislim da nastavnici nisu mnogo zainteresovani za ovaj problem. Nasilnike treba oštro kazniti kao i njihove roditelje.


Gost

#245

2015-11-30 20:12

I sama imam dete koje je okarakterisano kao hiperaktivno, prvi je razred i takodje postoji par vrsnjaka koji ga diraju i sma sam u borbi protiv vetrenjaca

Gost

#246

2015-12-09 08:06

Zato sto moje dete vec duze od godinu dana trpi zlostavljane u O.S. "Kralj Petar II Karadjordjevic" u Beogradu. Kako fizicko, tako i psihicko. Prvo nije hteo da mi kaze, a kada sam saznala, dobila sam odgovor od direktorke da su ti zlostavljaci nesrecna deca. Nisu kaznjeni ni ukorom razrednog staresine! Zbog toga ce moje dete da promeni skolu, ali to nije resenje. Takvom obrascu ponasanja mora da se stane u kraj. Nadam se da sam na vreme odreagovala i da moje dete nece imati Aleksinu sudbinu


Gost

#247

2015-12-14 00:02

Nasilnicima treba stati na put,ne dozvoliti da se ovakve strasne stvari desavaju deci.

Gost

#248

2015-12-14 22:42

Петицију сам подписала због моје четворо деце. Подписујем је и због свих младих који расту у Србији а нису заштићени на прави начин.Потписујем је и због Србије у којој је кукољ преовладао, па се незна да овакви, штитећи насилнике немамо будућност.Потписујем је нажалост са личним искуством које сведочи да је ова горка родитељска исповест оно што се дешава и даље ,а морамо да учинимо све да тако не буде!


Gost

#249

2016-01-03 11:42

Mislim da su Aleksini roditelji učinili sve kako bi zaštitili svoje dete,a da nadležni organi nisu reagovali. To se,nažalost i dalje dešava. Očigledno je da se oni koji bi trebalo da u korenu saseku maloletnička nasilja oglušuju i zatvaraju oči pred nesrećama koje bi mogle da zadese sve nas.

Gost

#250

2016-01-17 20:58

Dete koje fizicki nasrne na drugo dete automatski izbaciti iz skole bez obzira na to ko su mu mama i tata i imaju li veze i vezice,