ALEKSIN ZAKON

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ALEKSIN ZAKON


Gost

#326

2016-03-20 20:20

Sramno je sta se radi u prosveti,zasto deca nisu zasticena?dokle treba da spustamo glave i da nemamo nikakvu pomoc od institucija,ovo na zalost nije usamljen slucaj svuda se to desava.Stop nasilju!!!!

Gost

#327 Re: Posavetujte nas..imamo isti pr

2016-03-22 22:37


Gost

#328

2016-03-23 10:08

Ne mogu da zamislim kako je Aleksinim roditeljima. Majka sam.
Potpisala sam peticiju, da se vise ovakve stvari ne ponavljaju. Sto je najzalosnije, ni ovo sa Aleksom nije smelo da se desi. Srce mi se cepa kada pomislim kako se Aleksa osecao, kada je odlucio
da sebi oduzme zivot. Drugacije bi bilo kada bi na decu gledali kao na prave ljude. Ne bi imala reci utehe za Aleksine roditelje, ali bi imala snage da se borim za ovaj Zakon.

Gost

#329

2016-03-23 10:48

Nemam reci utehe za Aleksine roditelje, ali imam zelju da se borim za Aleksin zakon.

Gost

#330

2016-03-24 08:11

Hvala na mogućnosti online potpisivanja peticije svud u svijetu. Sretno
Tammy

#331

2016-03-24 08:12

Da se nikad neponovi ono sto se Aleksi dogodilo.Jako sam potresena..


Gost

#332

2016-03-27 17:44

Moje dete trenuto trpi vrsnjacko nasilje i to uz pomoc razredne!!!!
Ako postoji neki fond za pomoc roditeljima molim da me kontaktirate

Gost

#333

2016-04-08 08:20

Ja imam dve devojčice. Prošli smo kroz to jednom, što je Aleksa prolazio stalno. Na našu sreću se završilo dobro, zato što je direktor naše škole Čegar u Nišu reagovao i postupio dobro. Međutim, ja sam za Aleksin zakon zato što želim, zaslužujem da moja deca idu bezbedno, vraćaju se bezbedno iz škole, sa igranja,... U koliko se ne usvoji Aleksin zakon svi mi ćemo strahovati za našu decu. A iskreno ja strahujem kako ćemo mi reagovati kao roditelji ako bilo ko popreko pogleda naše dete, a kamoli maltretira, tuče,... Ja tvrdim da su romi zaštićeni kao beli medvedi i da o njihovom ponašanju niko ne vodi računa, oni mogu sve. Lično sam svedok mnogih njihovih postupaka i od tada sam protiv njih i Boga mi mene ne zanima dal je neko rom ili ne, ko mi dirne dete i moju porodicu ja ću mu suditi bez policije po pravičnosti. Stojim iza toga. Aleksin zakon za našu decu!!!!!!!

Gost

#334

2016-04-22 19:49

Podrzavam maksimalno,neko mora vec jednom da prekine ovo ludilo!

Gost

#335

2016-04-28 08:55

Peticiju sam potpisala jer verujem da ucitelji i nastavnici su ti koji prvi treba da reaguju i kazne konfliktnu nasilnu i agresivnu decu a ne samo kada dodje do nasilja nad detetom da ih saslusaju i kazu detetu da se vrati na svoje mesto i na tome da se zavrsi.

Gost

#336

2016-05-14 08:35

zato sto ovako nesto nikad nesme da se ponovi.takodje zato sto je i moja 8 godisnja devojcica izlozena nasilju od strane uciteljice i vrlo je tesko boriti se jer skola samo brine o svojoj reputaciji pokusavajuci da prikrije dogadjaj i izmanipulise roditelje da se to nije desilo jer se svedoci plase da istupe i podrze suspenziju uciteljice

Gost

#337

2016-05-17 06:40

Moje dete je zrtva vrsnjackog nasilja.Zaustavimo nasilje i ne dozvolimo dadruga deca prodju kao Aleksa.Mislim da je u danasnje vreme potreban ovakav zakon
Nesrecna majka


Gost

#338

2016-06-10 15:24

Zato što sam i sama u osnovnoj školi bila žrtva vršnjačkog nasilja. Mogu da zamislim samo svu patnju koju je Aleksa

rošao(stid, povlačenje i sumnja u sebe). Maksimalna pordška roditeljima koji štite svoju decu. Nemojte da ćutite! Pozdrav


Gost

#339

2016-06-22 20:43

I za moje dete kažu da je veoma aktivan, dobacuje i priča na času, zadirkuje neke drugare, a onda mu se desi da ga na ekskurziji drug "zgazi" nogom po licu i pritom mu ostavi jasan trag đona patike na njegovom licu, kao i nekoliko pratećih modrica.

Gost

#340

2016-06-24 18:17

Ovi divni ljudi su izgubili svoje dete jer je ovo zemlja bezakonja.Da se ne ponovi nikome,nikada ALEKSIN ZAKON
Savva bg

#341

2016-06-26 19:55

Glupost je da profesori izvuku deblji kraj (i jedini u praksi skoro ) sto je vrsnjak maltretirao vrsnjaka... jer deca po zakonu ,u Srbiji, smeju sve. Ako se zeli spreciti nasilje, vrsnjacko pogotovo, onda sam nasilnik tj dete mora biti odgovorno za svoje postupke i odgovarati za njih, tj poostriti krivicni zakon prema maloletnicima, sve drugo je po meni nesvrsishodno… i beskorisno. Dok ne poostre krivicni zakon prema deci bice nasilja, mislim. Ovako ispada da je svako kriv sem deteta cak i onog nasilnog... mislim. Ovaj i ovakakv zakon nece  smanjiti ni spreciti nasilje, mislim.


Gost

#342

2016-07-04 11:22

Deca moraju biti zaštićena

Gost

#343

2016-07-12 19:54

da bi se uvele promene u nasem zakonu,nesto sto ce zastititi svu decu

Gost

#344

2016-07-20 04:52

Moje dete bilo je zrtva fizickog, mentalnog i verbalnog maltretiranja u obdanistu u Beogradu, u bloku 23. i to sto od strane dece tako i od strane vaspitacica. Mi smo se iselili iz Srbije, ali dete nije htelo da se druzi ni sa kim iz Srpske emigracije godinama sve do svoje 17. Medjutim moram da kazem da su se problemi ponovili i izvan Srbije - sve dok nas sin nije upisao skolu za akademski naprednu decu. Samo preseljenje u "uredjeno drustvo" i neku drugu drzavu nije ovde garancije. Aleksin zakon - ako bi bio dobro napisan - trebao bi da nadjacha granice Srbije i bude izglasan na medjunarodnom nivou. To se svakodnevno desava svuda u svetu, deca su sve cesce zrtve nacina zivota ovog umornog i iscrpljenog modernog drustva, pa cak iako imaju iza sebe stabilne porodice. I ne samo u Srbiji.

Gost

#345

2016-08-03 07:38

Jer mi to savest nalaze. Imam dete a radim u skoli.

Gost

#346

2016-09-09 14:11


Imam sličan problem u skoli.
Naime Filip je dete koje radi po posebnom programu. Inače je druga godina srednje skole u krusevcu.
On vec danima dolazi sa modricama iz skole.
Gde mu svakodnevno prete i nazivaju koje kakvim imenima.
Kad se obratimo skoli razrednom staresini i psihologu skole dobijamo odgovor da to nije istina i da filip aleksić pravi proble.
Džak koji mu je prosle godine javno pretio da ce da ga izbusi nožem je dete profesora. To dete je napustilo skolu prosle godine ali veze u skoli su ga vratili u drugu godinu neznam kako ali on je opet sa filipom u odeljenju gde ga konstantno maltretira.
Aleksin Zakon bi mi dosta pomogao oko ovog problema. Tajno smo ubacili prisluskivac u filipov ranac. Gde sam bio zatcen sta ta deca rade. Hvala.

Gost

#347

2016-09-09 14:13

Da bi filip aleksić mogo mirno da ide u

Gost

#348

2016-09-26 21:14

Mislim da je problem vrsnjackog nasilja najveci problem ne samo obrazovnog sistema nego i drustva. Ugrozena je najosetljivija, najnemocnija i najdragocenija populacija jednog drustva. Postojeci sistem zastite je neefikasan, spor, bez povezanosti svih u lancu koji treba da saradjuju. A pre svega SPOR i bez kazne za one koji ignorisu i ublazavaju postojanje nasilja. Fadim u skoli i o ovome govorim sa punom odgovornoscu, i kao nastavnik i kao roditelj.

Gost

#349

2016-11-07 07:09

Strasno je sta se danas desava medju vrsnjacima!!! Uzas.....