ALEKSIN ZAKON

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ALEKSIN ZAKON


Gost

#76

2015-10-29 21:43

To je jedino što mogu da uradim a da zaštitim sledeće generacije dece, žrtava nasilja.

Gost

#77

2015-10-29 21:44

Zato sto ne smemo dozvoliti da deca budu nebezbedna u sredini koja bi trebala da ih stiti skola . zato sto je jedan mlad zivot ugasen na najgori nacin od strane maloletnih zlocinaca koji treba da odgovaraju bez obzira sto su maloletni i zato zelim da se usvoji Aleksin zakon i da se od sada svako sankcionise i to mnogo ne sa vaspitnom merom nego zatvorom ako nekog ugrozava zivotno i maltretira . U Americi mi se jedino to svidja sto i maloletnici idu z zatvor. Tako treba i kod nas ko nekog maltretira treba da odgovara pa taman da mu je tata Aleksandar Vu cic. Da nam deca budu sigurna treba nam ovaj zakon. Da mali Aleksa na neki nacin i dalje zivi kroz to. Da se spreci maloletnicka delikvencija.
Sandra

#78

2015-10-29 21:54

Kao roditelj,imala sam susret sa ovakvim vidom nasilja.Hvala Bogu,nisam nikome verovala,nego kao majka,koja stiti svoje mlade,preuzela stvar u svoje ruke(na svoju odgovornost,rizikujuci bezbednost i sebe i svog deteta).Kradom sam pratila sina,koji je tada isao u 2.razred.,da samo potvrdim sve sto mi je dete ispricalo.I bio je u pravu....Hm....Toliko sam bila razjarena i besna,da mislim da bi tog decaka-naslilnika,golim rukama zadavila.Znam,mozda ce me neko i osuditi,ali kad branis dete,onda sredstva nisu vazna!Igrom slucaja,moj bes je video jedan od roditelja(koji me je sprecio da preteram),ali sam ipak malog dobro protresla...Hvala Bogu,to mu je bilo dovoljno da nikada vise nikog ne udari,cak je stitio mladju decu.I sad ga sretnem u gradu,momak je,uvek mi se lepo javi,i zahvali sto sam ga zaustavila na vreme...Nema cekanja,kada su nam deca u pitanju....Pa,nasilnicima kako bude.Nekada je "nasilje" nad nasilnicima jedino resenje.Nazalost,ovi dobri ljudi su previse verovali sistemu...

Aleksandra
Gost

#79

2015-10-29 21:55

Potpisala sam peticiju zbog Alekse, zbog svog sina Aleksandra koji je bio žrtva vršnjačkog nasilja, zbog sve druge dece. U ovim situacijama kada škola ne preduzima ništa pozvati SOS telefon za vršnjačko nasilje ministarstva prosvete i prijaviti i slučaj i školu. SOS tel.  0800 200 201 


Gost

#80

2015-10-29 22:00

Peticiju sam potpisala 1 Zato sto sam majka 4 dece,,2 zato sto sam osoba koju ove stvari toliko pogode da se to recima ne moze opisati.......Neka mi Bog oprosti izgleda da je najveci sljam u prosveti i zdravstvu ( cast izuzecima) zato se ovo i desava,,i zdravstvo i prosveta su nam na samom dnuu,,nazalost zbog trulih jabuka i one dobre se kvaree.

 

 


Gost

#81

2015-10-29 22:15

Da se nikada ne ponovi nista slicno

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-10-29 22:18



Gost

#83

2015-10-29 22:59

Iz razloga sto i ja imam decu i ne želim da se tako nešto događa više i da je takav zakon postojao tada ovo srce bi bilo živo danas i slavio bi svoj 18tiz

Gost

#84

2015-10-29 23:10

Da se konacno uradi nesto u prosveti!!!!

Gost

#85

2015-10-29 23:11

Sve su to nasa deca i nasa buducnost. Neka budu i zakonski zasticena, jer je vrsnjacko nasilje odavno preslo sve granice.

Gost

#86

2015-10-29 23:15

Zato sto imam 4 deteta od kojih su tri djaci i vec sam se u prvom razredu susrela sa vrsnjackim nasiljem u skoli gde od nadleznih u skoli niko nista nije preduzeo a mi smo na vreme dete prebacili u drugu skolu ne podrzavam nikakav vid nasilja pogotovu ne nad decom

Gost

#87 Re:

2015-10-29 23:42

#11: - vreca za udaranje

 

 Ja sam imala slicnu situaciju sa sinom u prvom razredu o.s.Sin mi je uvek bio ,,jak i temeljan,,.Brzo po polasku poceo je da se zali da ga tuce drug iz razreda koji je bio sin ,,poznate face,,Savetovala sam ga da se sklanja i da ga izbegava.To se nastavlha.Otislasam u skolu da vidim koje je to dete i da pirazgovaram sa ucitelhicom.Kad sam videla konstituciju tog deteta ipet ga savetujem da se sklanja i razfovaram sa ucitelhicon.,,sve ce biri u redu,nece ae ponoviti,,Ali se i dalje ponavlja.Ponovo razgovor sa ucitelhicom koja mi kaze sledece,,Ja sam pozivala njegove roditelhe ali se niko ne pojavljuje,,Posle par dana odlazim u skolu i sta se desava.Ucitelhica mi se obraca,,Kako je mama znala kad da dodje.Ja sam vaseg sina pislala kod direktora tukao je druga(decaka kohi ga tuce)Naravno odem i ja sa sinon jod direktora,sve se ja pred sinom slozim da nije u redu,nasilhe nikako...E onda sinu sam rekla da me saceka ispred i direktoru sam rekla sledece,,Postovani direktore ja sam mom sinu rekla da se sklanja i da ga izbefava,kako se to nastavilo.                               razfovarala sam sa uciteljicom,ni to nije uradilo plolodom,e onda sam ja licno rekla mom sinu da se brani jer je fizixki jaci.Kad se to desilo prvi put ona ga je poslala kod vas.To taki nece moci jer mohe dete nije vreca za udaranje jer sutra mogu i devojcice da ga biju.Bolhe bi bilo da se ba icome zavrsi da nebi smo isli dalhe.,,Svom srecom durektor je reagovao tako da se to vise nije pinovilo...a verovatno i da bije ni lose pokazati nekad zube.


Gost

#88

2015-10-29 23:46

Zato što imam decu, zato što želim da budu zaštićeni od svih oblika nasilja pa i vršnjačkog. Deca treba da budu deca, a ne agresivni kriminalci. Zato što ne želim da se ovo što se desilo Aleksi i njegovim sirotim roditeljima ne desi više nikome!

Gost

#89

2015-10-29 23:50

Mislim da je ovo problem u razvoju koji ce, ako mu se je posveti paznja, postati superproblem koji je redovan deo svakodnevice i zivota u srbiji.

Gost

#90

2015-10-30 00:06

Da bi probudila svest pre svega roditelja,skolstva i nadleznih organa.

Gost

#91

2015-10-30 00:18

Zaustavimo nasilje

Gost

#92

2015-10-30 01:39

Srce za srce, oko za oko.
Bog da je sa nama a kazna onima demonima koji uništavaju nase sutra, našu budućnost i bogatstvo "Nasu djecu"!!!!

Gost

#93

2015-10-30 04:47

Potpisujem peticiju,prvenstveno da se kazni direktorka,nastavnici,i ucenici koji su bili ukljuceni u Aleksinu smrt,i to najsurovije ,da osete nemoc roditelja,i deteta kojeg nisu zastitili,oduzeti takvim nastavnicima pravo bavljenja prosvetom,zasta ocigledno nisu ni sposobni.

Gost

#94

2015-10-30 04:55

Zakon se mora promeniti tako da se odgovornost za bezbednost dece stavi na skolu kao instituciju za vreme dok su deca u skolskim objektu. Zakon se mora promeniti tako se bez odlaganja alarmiraju policijski organi cak iako postoji samo sumnja da bezbednost maloletnika moze biti dovedena u pitanje. Ministarstvo prosvete da formira specijalni tim za suzbijanje nasilja. Hot line na koju roditelji a i samo dete mogu dobiti pomoc. Ministarstvo prosvete da se pozabavi svojim kadrovima psiholozima i profesorima da ih s jedne strane obrazuje sto se tice nasilja a s druge da na njih stavi odgovornost za neprijavljivanje istog. Konacno kompletan video nadzor svih skolskih objekata za vreme dok su deca u skoli.
Aleksa letis i sada andjele.

Gost

#95

2015-10-30 05:33

Vreme je da se ozbiljnije sagleda maloletnicka delikvencija i samovolja i bahatost pojedinih prosvetnih radnika!

Gost

#96

2015-10-30 05:52

Dosli divlji I isterali pitome.stop divljima

Gost

#97

2015-10-30 06:00

Potpisala sam ovu peticiju zato sto sam protiv vrsnjackog nasilja.

Gost

#98

2015-10-30 06:10

Da bi se sacuvala deca od bilo koje vrste naselja!

Gost

#99

2015-10-30 06:16

Da pravda izadje na videlo prestanu vise sranja

Gost

#100

2015-10-30 06:35

Nasilje u skolama je postalo svakodnevnica dok nam se skolski policajci setkaju ali ne u skolskom dvoristu...
I u nasoj skoli postoje nasilnici i skola okrece glavu.Mislim da smo mi roditelji pokretaci ovakvih akcija protiv nasilja ali na zalost "Nemamo vremena"... Dok ne bude kasno...zato sam uz vas i nadam se da cemo zajedno uspeti .