Ukljucimo sakupljace sekundarnih sirovina u legalne tokove


Gost

/ #36

2012-03-01 12:54

Nas posao kojim se mi bavimo drzava je dala naziv kao nelegalna trgovina.
Ako je brckanje po smetlistima i po kontejnerima nelegalna trgovina onda svaka im cast.
Nego videli su jos jedan nacin kako bi kaznjavali svoj jadan i bedan narod koji i bez toga ima problema i vise nego sto treba,posle kazu cigani kradu struju cigani su ovakvi i onakvi, deca im neidu u skole, pa zasto ne daju ljudima da na posten nacin zaradjuju novac kako bi mogli da placaju svoje obaveze prema drzavi.
Jos bi trebalo da nas stimulisu u nasem radu jer smo ocistili sva smetlista i sanceve i svo djubre pored puteva i potoka.
znaci da smo i mi doprineli za ekologiju i za cistiju zemlju.
Svaki otpad od nas trazi licnu kartu i potpis i trebalo bi kroz taj otkup i da plate porez drzavi i opet bi drzava od nas imala koristi, medjutim oni nas kaznjavaju visokim novcanim kaznama ili zatvorom u trajanju od dve godine i terete nas za nelegalnu trgovinu.
Zarade nas sakupljaca sekundarnih sirovina su u proseku od 15 do 20 hiljada dinara mesecno i od toga se izdrzavamo i skolujemo nasu decu ali nedaju nam ni to da radimo.
Krupne ribe su pokrale drzavu i drzavne firme za milione evra i smestili se u debele fotelje a nama planktonima ne daju ni leba da jedemo pa jel ima tu pravde i logike.
Posao koji mi radimo rade najugrozenije porodice a medju nama ima i Srba i Rumuna ali najvise je Roma jer za taj posao nam skola i fakulteti ne trebaju i nije nam preostalo nista drugo osim toga da radimo.
ja sam iz okoline Despotovca tacnije Veliki Popovic i skoro cela srbija to radi pa koga zakace ali polako svi ce da dodju na red i za sud i za kazne i za sve............itd imao bih ja tu mnogo da pisem ali neznam dali ce biti nekakvog efekta