Protiv emitovanja serije "Ravna gora"

Antifasista

/ #79 Re: Re: Re: Re: Re: Ha, ha!!!

2012-09-29 02:31

#78: - Re: Re: Re: Re: Ha, ha!!!

1) Molim dokazi da su dokumenta unistavana, kao i falsifikovana. Kako, kada, gde, ko, zasto? I ako te bas zanima, izvori mog saznanja su i strana dokumenta, pre svega mislim na dokumente Vermahta, a zatim i na dokumente zapadnih saveznika i vlade u Londonu. Ta dokumenta bas i nije tek tako moguce falsifikovati;

2) Niko ozbiljan se ne sluzi filmovima kao izvorima saznanja, to si rekao samo zato da bi vredjao i nipodastavao. Naravno, zato jer nemas argumenata;

3) Kada nesto zastupas, onda izlazes odredjene argumente, koji zajedno moraju ciniti koherentnu celinu. Vasi cetnoidni argumenti su najcesce kontradiktorni. Recimo, bas kada si pomenuo tih milion Rusa i sacicu vojnika NOVJ, budi ljubazan pa mi objasni sledece. Po vama, Partizani su vrsili nasilnu mobilizaciju. Kako je onda moguce da ih je 1944-e(ne 1945-e, nego 1944-e je oslobodjen Beograd) bila sacica, kojoj je pomoglo milion Rusa?

4) Uzurpacija tudjih stanova nema ama bas nikakve veze sa Antifasizmom. Taj deo pripada istoriji posleratne Jugoslavije i mora biti analiziran nevezano za dogadjaje iz samog rata. Kada vec pominjes tu kolektivizaciju, odgovoricu i na to. Nasilna kolektivizacija je u osnovi pogresna. Najpre, jer se oduzimalo svakome, bez obzira na njegovu proslost, ucesce u ratu, nacin na koji je imovina stecena, etc. Naravno, medju ljudima kojima je oduzimana imovina, bilo je i postenih ljudi, cija je jedina krivica bila to sto imaju. Uz oduzimanje imovine, sledili su cesto i montirani procesi(neki kao osveta za ranije sukobe i slicno), zatvaranja, ubijanja, etc. Takve stvari, svako normalan ce osuditi jer se to karakterise kao zlocin. Medjutim, vecina onih koji su stradali posle oslobodjenja, nisu bili takve cvecke kakvim nastoje da ih prikazu cetnicki autori. Medju svim "zrtvama" posleratne Jugoslavije, ubedjen sam da je 90 % njih stradalo s' razlogom. Nemoj zaboraviti da postavis pitanja ko su bili ti ljudi, i ono jos vaznije, sta su radili za vreme rata i pre rata. Medju svim tim ljudima, vecina su bili spekulanti, kolaboratori, ratni profiteri, predratna gospoda koja su se bogatila na tudj racun i slicno. Navescu primer jednog coveka koji je imao hotel. Pre rata je svoje radnike tretirao, blago receno kao stoku. A onda je dosla i okupacija. U njegovom hotelu, boravili su okupatori, a on ih je verno posluzivao, neretko cinkareci ko od njegovih radnika ima sumnjivu(inace sumnjiva je njima bio sinonim za komunisticku ili revolucionarnu) proslost, ko se bavi sumnjivim aktivnostima, srece se sa sumnjivim ljudima i slicno. Izvesan broj prokazanih je kasnije stradao. Cemu je on mogao da se nada nakon oslobodjenja? Da ce tek tako da se preko svega predje i da sve bude zaboravljeno? Ne, posledice je morao snositi! Vecina "zrtava je bila upravo takva. I dobila je ono sto zasluzuje;

5) I samo da znas jednu stvar, a to je da su moji stari bili casni i posteni ljudi. Niko od mojih predaka koji su se borili, nije se na takav nacin okoristio. Sve sto su imali, a nikada nisu imali mnogo, stekli su svojim radom. Protiv fasistickog olosa su se borili jer je to bila njihova covecanska duznost.