НЕЋЕМО РУДНИКЕ НИКЛА У СРБИЈИ


Gost

/ #32

2012-11-08 10:30

Ivana Tanacković
Poštovane sugradjanke i sugradjani ovoga puta vas molimo da shvatite ozbiljnost situacije. Prenosimo status predsednika Opštine Topola.

Dragan Jovanovic
пре око сат времена преко мобилног
Dragi prijatelji,
taman pomislim da se situacija oko ovog nikla malo smiruije kada mi je danas kao grom iz vedra neba doslo obavestenje da je Ministarstvo rudarstva dalo istrazna prava za kopanje litijuma na vrlo sirokom potezu koji obuhvata vece delove Ovsista, Trnave, Cumica, Saranova, vise kvadratnih kilometara, sest istraznih polja, neverovatno, sa jedne strane Oplenca nikl koji bi obuhvatio sela Lipovac, Banju, Brezovac, Vincu, Satornju, obe Tresnjevice i Jarmenovce, pa sta ce ostati od ove nase Sumadije? O niklu sve znamo ali ovaj litijum mi je nepoznat, otkud sada on? Prva saznanja koja se mogu naci na netu su vrlo uznemiravajuca, pa zar je moguce u Topoli, Arandjelovcu i Raci...odnosno kada bi se pogledalo iz pravca Beograda sa leve i desne strane Oplenca bi bila rudarska okna, e sad zazmurite i zamislite tu sliku,kako vam se cini? Meni iskreno uzasno,borba ce biti duga i teska ali imamo se zasta boriti, neka nam je Bog u pomoci, vreme je da se oglasi i Vladika Sumadijski Jovan, jer Vladika Krusevacki je zakleo odbornike u Trsteniku da se bore protiv eksplatacije nikla dok su zivi, na zalost nas Vladika cuti...ja cutati necu, eto svima koji danas slave ili idu na slavu cestitam danasnjeg Svetog Luku i neka nam je Bog u pomoci...