НЕЋЕМО РУДНИКЕ НИКЛА У СРБИЈИ

Deki

#26

2012-10-13 11:46

Mora se ovome stati na put. Kancerogenost nikla je naucno dokazana,a jedan je i od najznacajnijih alergena, izazivaca dermatitisa i drugih oboljenja koze. Eksploatacijom rude nikla na teritorijama sela Veluce i Jasikovica bio bi ugrozen manastir Veluce, jedan veoma znacajan kulturno-istorijski spomenik "moravske Srbije ", kao i arheolosko nalaziste Gradac i dva izuzetna prirodna lokaliteta , Crveno brdo sa Peceni grobom, kao i sam vodotok reke Srebrnice.
Biljana

#27

2012-10-13 15:28

Sada je neko resio apsolutno da nas istrebi.Ono sto nisu uspeli svi ratovi i sve nedace,sada je pronadjen nacin kroz vadjenje nikla.Videli smo kako je prosla industrijalizacija kod nas tokom 20 veka.Dajte da sacuvamo barem cistu zemlju i da sve snage usmerimo ka poljoprivredi,jer je jasno da sa proizvodnjom hrane i izvozom iste svrstacemo se u red zaista ekonomski stabilnih zemalja.Poljoprivreda je nasa buducnost.
Mokra Gora

#28

2012-10-14 01:48

Nasa zemlja je mala za ovoliku kolicinu otrova,a i netreba je unistavati sumporom jer mi imamo sto drugi nemaju-PRIRODNA BOGASTVA koja vrede mnogo vise nego nikl i verujem da iz tih resursa moze zemlja da uzme mnogo vise para.Jeste da je put malo tezi ali je svakako i zdraviji i duzi.
Mira

#29

2012-10-25 14:51

Dok skupi par hiljada potpisa, rudnik ce vec biti zatvoren zbog iskoriscenosti...Toliko o nasoj gradjanskoj i nacionalnoj svesti...

Gost

#30

2012-10-25 21:31

Довољно нам је загађена околина и само нам још ово фали...
veca

#31

2012-11-05 12:08

Nije sve na prodaju!

Gost

#32

2012-11-08 10:30

Ivana Tanacković
Poštovane sugradjanke i sugradjani ovoga puta vas molimo da shvatite ozbiljnost situacije. Prenosimo status predsednika Opštine Topola.

Dragan Jovanovic
пре око сат времена преко мобилног
Dragi prijatelji,
taman pomislim da se situacija oko ovog nikla malo smiruije kada mi je danas kao grom iz vedra neba doslo obavestenje da je Ministarstvo rudarstva dalo istrazna prava za kopanje litijuma na vrlo sirokom potezu koji obuhvata vece delove Ovsista, Trnave, Cumica, Saranova, vise kvadratnih kilometara, sest istraznih polja, neverovatno, sa jedne strane Oplenca nikl koji bi obuhvatio sela Lipovac, Banju, Brezovac, Vincu, Satornju, obe Tresnjevice i Jarmenovce, pa sta ce ostati od ove nase Sumadije? O niklu sve znamo ali ovaj litijum mi je nepoznat, otkud sada on? Prva saznanja koja se mogu naci na netu su vrlo uznemiravajuca, pa zar je moguce u Topoli, Arandjelovcu i Raci...odnosno kada bi se pogledalo iz pravca Beograda sa leve i desne strane Oplenca bi bila rudarska okna, e sad zazmurite i zamislite tu sliku,kako vam se cini? Meni iskreno uzasno,borba ce biti duga i teska ali imamo se zasta boriti, neka nam je Bog u pomoci, vreme je da se oglasi i Vladika Sumadijski Jovan, jer Vladika Krusevacki je zakleo odbornike u Trsteniku da se bore protiv eksplatacije nikla dok su zivi, na zalost nas Vladika cuti...ja cutati necu, eto svima koji danas slave ili idu na slavu cestitam danasnjeg Svetog Luku i neka nam je Bog u pomoci...

Gost

#33

2013-07-15 11:24

Peticiju treba da potpiše što veći broj obrazovanih i mislećih ljudi. Treba je proslediti Skupštini, možda će se nekom upaliti lampica u mozgu.( mada oni samo pare vide )

Gost

#34

2013-07-26 19:59

Po profesiji sam rudarski inženjer u penziji. Posle 40 godina staža potpuno razumem pobude Vukcevića, Kolarevica i onih sto finansiraju Nikolica i Bacevica. Prvi pogon ovog tipa luzenja rude nikla podignut je krjem pedesetih na Kubi, jer su naravno Ameri zeleli Kubi sve "najbolje" kao i nama.
Skupio sam mnogo materijala o ovoj temi pa koga interesuje neka se javi.
M. Canic

Gost

#35

2013-11-13 21:29

Nista nece promeniti ni zaustaviti one koji odlucuju

Gost

#36 anonymus

2013-11-14 21:08

Bačeviću, koliko ti je para za mito leglo na račun?

Gost

#37

2013-11-16 13:50

Bar oko ovoga smo svi jedinstveni...mi zivimo ovde ...mi i nasa deca...a sutra ce i deca nase dece!

Gost

#38

2013-11-16 13:53

Bar oko ovoga smo svi jedinstveni, jer ovde zivimo mi, mi i nasa deca a sutra ce i deca nase dece!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-11-16 13:56



Gost

#40

2013-11-16 14:07

Trstenik je jedan od ugroženih gradova ovim istraživanjem nikla.Posledice ni malo lepe a za stanovništvo ishod katastrofalan.Želim da potomcima sačuvam naše prirodno okruženje sto manje promenjeno u odnosu na ono što sam od predaka nasledio!

Gost

#41 Re:

2013-11-16 14:10

Molim Vas da mi sav materijal vezan za eksploataciju nikla i posledice eksploatacije u koliko ste u mogućnosti pošaljete na e-mail adresu branko.krsticts"gmail.com Unapred zahvalan!!!#34: -

 

LazarS

#42 Re: Molim da mi dostavite podatke o procesu

2013-11-17 18:50

#34: -

Poštovani,

Kao nekadašnjem studentu hemijske tehnologije poznat mi je Orfordov postupak dobijanja nikla.

Ministar Bačević priča o nekakvom novom procesu, zatvorenom i potpuno neškodljivom. Prošlo je više od trideset godina od kako sma završio fakultet - možda je tehnologija zaista napredovala, pa se protiv nikla borimo mi koji nemamo nova saznanja.

Ukoliko imate informacije o tom "novom" postupku, neškodljivom po ljude i okolinu, molim da mi ih prosledite na adresu: lsint@sezampro.rs .


Gost

#43

2013-11-18 20:51

bravo za peticiju

Gost

#44

2013-11-28 16:53

SRAMOTA ZA VLADU I ZA NJIHOVU DECU STA IM OSTAVLJAJU U NASLETSTVO

Gost

#45

2013-12-18 08:26

Ne mogu da shvatim kako je nekome pala na um suluda misao o eksploataciji nikla na prostoru koji obiluje lekovitim mineralnim vodama i na kome se ljudi bave proizvodnjom hrane. Kako je iko usudio da izgovori tu rečenicu? Kako se usudio da pomisli da sme da uništi prirodno okruženje i naruši naše zdravlje? Da li je moguće da reči akademika i profesora sa rudarsko-geološkog fakulteta iz Beograda, koji upozoravaju na poguban uticaj koji bi eksploatacija nikla mogla da ima na životnu sredinu i ljudsko zdravlje, ništa ne znače? E, pa, mi koji živimo na tom prostoru NEĆEMO RUDNIKE NIKLA! I iskreno se nadam da će nam ova peticija pomoći da se odbranimo od tog zla!
tanin

#46 Re: laz i pohlepa

2013-12-25 19:21

#1: zox - laz i pohlepa

 

U Srbiji je u poslednjih 35 godina izvrsena sistematska pljacka.Postoje dva kontinuiteta:Pljacka se po Zakonu i svih ovih godina to radi i omogucava, jedna te ista politicka elita,prerusena u politicke partije.

Razmere zlocina su tolike da nijedna kazna ne moze adekvatno kompenzovati socijalnu patnju naroda koju je politicka elita proizvela.

Tuzan sam kad ovo moram da priznam ali je to tako.

 


Gost

#47

2014-06-20 22:23

podržavam peticiju,neka rudnike nikla otvaraju širom amerike,engleske,izraela...i drugih zemalja gde stanovništvo mnogo voli pare,samo neka se bogate...

Gost

#48

2014-06-20 22:31

ova izdajnička okupaciona vlast,je počinila tolike zločine prema ovom narodu,tako da medijska cenzura deluje potpuno nezapaženo...

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-21 16:11