Izgradnja vrtica i skola u naselju Stepa Stepanovic

Dušan Brajković
Autor peticije

/ #40 Naredni koraci

2012-11-27 13:27

Mislim da u decembru treba raditi na dva "fronta".

Prvi se odnosi na to da od GDSa dobijemo potvrdu da je postupak javne nabavke uspešno završen. Osim toga (nešto što mi je sugerisala komšinica Daliborka kroz prepisku putem mejla), trebalo bi da postavimo pitanje da li se rok za završetak pripreme projektno tehničke dokumentacije koji će biti utvrđen u Ugovoru sa izvodjačem odnosi istovremeno i na dokumentaciju za vrtić i na dokuemntaciju za školu. U slučaju da dokumentacija za vrtić bude spremna nešto ranije imali bi osnov da od Sekretarijata zatražimo pomeranje početka sprovodjenja njihovog postupka javne nabavke. To su teme za dopis GDSu koji bi trebalo da im bude dostavljen odmah početkom decembra.

Drugi se odnosi na to da od Sekretarijata dobijemo odgovor na pitanje da li su u budžetu Grada za 2013. predviđena sredstva za izgradnju i opremanje objekata, pošto su to u poslednjem odgovoru propustili da pojasne. Takođe, imam rezervu preme tome što su se u svom odgovoru pozvali na njihov dokument malo čudnog naziva - Plan, nabavki, programa i projekata Sekretarijata za obrazovanje i dečiju zaštitu za period 2013-2015, a nisu eksplicitno odgovorili da li je u njihovom Planu nabaki i Finansijskom planu (koje usput pominju u odgovoru) to isto predviđeno. Mislim da ovo mora da se "izbistri" jer tako kako je odgovoreno ne daje dovoljne garancije. Mislim da bi ovaj put trebalo adresirati dopis na Gradonačelnika (uz priložen spisak potpisnika peticije) jer se time umanjuju šanse Sekretarijata da "vrda".

Da li neko ima neki predlog ili drugačije vidjenje?