Peticija za ukidanje odluke o promeni smena u osnovnim školama

Quoted post


Gost

#22 Re: Re: Re:

2013-10-08 06:57

#21: - Re: Re:

Slazem se sa vama u mnogo cemu. Cini se da mi ne pricamo o ostim stvarima. U mom gradu mala deca su isla u skolu samo poslepodne i bunili smo se protiv toga. Meni  ne smeta boravak, ali mi smeta da nemam vremena koje mogu da provedem sa svojom decom. I kombinovacu sa boravkom kad budem dosla do toga. A sto se tice skolovanja u inostranstvu da li ste znali da u skandinavskim zemljama decu poducavaju svi koji se za to prijave. Tek ovih godina su poceli da uvode promene u sistem. Zatim da li ste svesni da u americkim skolama ima toliko nasilja upravo zato sto deca nisu kuci sa roditeljima nego po nekim tzv slobodnim aktivnostima. S obzirom da zivimo u zemlji iz koje je mnogo mladih otislo budite svesni da svi poznajemo nekog cije dete sad ode u skole u inostranstvu, a ono sto ja od svojih prijatelja cujem nije ni blizu tom vaseg idealizovanog shvatanju. I sto se tice vaseg komentara o nasim skolama Bogu hvala pa mi sad imamo eksterne komisije koje ce kazniti svaki nas eventualno los rad. Bojim se samo da bi mnogi roditelji ostali bez prava na starateljstvo nad svojom decom kad bi kod nas socijalne sluzbe radile kao na zapadu. Svaka slicnost sa stvarnim likovima je slucajna.

Odgovori


Gost

#25 Re: Re: Re: Re:

2013-10-08 18:50:32

#22: - Re: Re:

Verujte mi pricamo o istim stvarima!!!I sami rekoste da se prilicno slazete sa mojim razmisljanjima!!!Kao sto rekoste,deca u vase gradu su isla stalno popodne ...zasto ?To verovatno niko ne zna da objasni!!!ZNACI  deca su bila pre podne SAMA a vi ste ih vidjali samo uvece.....Na svu srecu uspeli ste da se izborite protiv te ludosti ili ljudske gluposti!!!Takve greske odraslih se na zapadu(bar iz mog iskustva)tretiraju kao zaostalost jer dete je SVETINJA!!!!Nikako ne zelim da idealizujem zapadni nacin skolovanja koji ima problema ,i koji se trenutno inspirise nasim skolama verovali ili ne!!!Ali oni uspeju i da ga promene a u Srbiji je sve problem pa cak i tamo gde ga nema!!!Ponavljam  ne zelim nikako da idealizujem zapad (imam licno iskustvo) ali je zapad ipak mnogo ispred nas u svakom pogledu ne zato sto je narod inteligentniji nego sto je nacin razmisljanja,mentalitet drugaciji!!!Sto se tice nasilja u Americi to sigurno  ne zavisi od slobodnih aktivnosti ,i sami znate da je bitan kvalitet a ne kvantitet provedenog vremena sa decom!!!Sto se  Tice rada skola ne treba nikakva kontrola mi imamo dobre skole,ali mentalitet je pojedinih je ostao kao pre 40 god (jer im tako odgovara)!!!Nazalost ulaze se novac na zabave ,balove prosvetara a ne na sigurnost nase dece i renoviranje skola !! Poptpuno se slazem sa Vama za socijalne sluzbe i njihov rad kod NAS!!Evo vam samo jedan primer mojoj prijateljici je stiglo obavestenje od skole, da ukoliko se roditelji ne pojave 10 min posle zvona(uciteljica izvodi decu u dvoriste i predaje im decu) skola automatski ima pravo da zove policiju!!!Jer skola je institucija,koja dete po zakonu ne sme da ostavi da ode samo...!!!! A u srbiji dete je cesto samo pre ili poslepodne!!!!




Plaćeno reklamiranje

Ovu peticiju ćemo oglasiti za 3000 ljudi.

Saznaj više...