PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!

Quoted post

Semir

#246 Re: Re: Azili i eutanazija

2013-12-06 16:44

#121: Ema Mahmutovic - Re: Azili i eutanazija

Ema prestani vise,molim te, mozda u Travniku nije situacija katastrofalna kao ovdje u Sarajevu pa si ti do sve lijepo zamislila,ovdje ih ima ne znam ni ja vise tacan broj 12,13 hiljada, ne moze se ulicom proci od njih,po mraku pogotovu ,grozno je kada moras proci pored copora od 20 pasa,ja izuzetno volim sve zivotinje,ali iskreno vise volim sebe i svoju vrstu,drugog rijesenja nema,hajmo iskreno.Jel se vrsila kastracija tih pasa,JESTE jel dalo kakvog rezultata NIJE ,grad je pun kucica, ODKUD ?? A jako lijepo je dog trust odradio samopromociju pa su po gradu visili plakati s Enisom B., jel se napravio i taj neki azil jeste,koji je to smjestajni kapacitet mozda nekih 100 pasa max, hajd sada ti izracunaj koliko je nama onda potrebno takvih azila,zar nije bolje obnoviti neki dom zdravlja,napraviti neki lijep park ?? , Za pse 150 KM mjesecno, studentska stipendija 100KM ,bolje biti pas nego covjek JEL ????

Odgovori

Ema Mahmutovic
Autor peticije

#251 Re: Re: Re: Azili i eutanazija

2013-12-06 16:51:48

#246: Semir - Re: Re: Azili i eutanazija

Pokusajte i Vi razumijeti da neke boli srce na samu pomisao da se psi ubijaju. Ja sam jedna od tih. Mozda to nekima nema smisla i logike al zao mi je licno i mislim da svi imamo pravo da se izjasnimo i kazemo svoje misljenje. Ja sam za to da se rijesi problem, ali uvijek cu biti protiv ubijanja.


Gost

#283 Re: Re: Re: Azili i eutanazija

2013-12-06 17:30:33

#246: Semir - Re: Re: Azili i eutanazija

Kastracija se nije izvrsila, bar ne u onoj mjeri koja je bila planirana. A otkud kucici? To mozete pitati divne vlasnike koji svojim voljenim kucnim ljubimcima nisu u stanju platiti sterilizaciju nego kad se okoti majka zajedno za kucicima zavrsava na ulici. I ko je tu opet kriv? Naravno, ljudi. I koji to psi dobivaju 150KM mjesecno. Da je tako, do sad bi svaki imao svoj stan i auto. I zelite obnavljati domove zdravlja i parkove. Nemam nista protiv toga, ideja je odlicna, ali shvatate li da je uspavljivanje pasa mnogo skuplje od udomljavanje. Zar ne bi bilo bolje napraviti solidne azile,a zajedno s njima i bolnice i parkove. Zasto ne mozemo podnijeti da nismo sami na planeti. Sramota.