Peticija za formiranje Policije za zastitu zivotinja u Srbiji

Quoted post

Rada

#987 TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

2011-12-04 05:30

Kupajte svoje pse, smrdljivi vlasnici, sa smrdljivim psima, hranite ih, A NE DA IH KOMŠIJA HRANI, i vodite u šetnju, čistite govna za njima, GOVNARI, ZLOBNICI, SAMO VAS POSMATRAM KAKVI STE. KUPATE PSE NA DUNAVU JEDNOM GODIŠNJE NIJE ČUDO ŠTO VAM KOMŠIJA GAĐA NA TERASU KAMENJE, I ZOVE VAM INSPEKCIJU I POLICIJU. TREBA DA VAS STRPA PRVO SVE U KADU DA VAS OPERE POLICIJA ZAJEDNO ZA ŽIVOTINJAMA SMRDLJIVIM. NEMAM NIŠTA PROTIV ŽIVOTINJA. SVI PSI SU OPASNI I ZA SVE VLASNIKE TREBA DA SE UVEDE TAKSA DA PLAĆAJU, A POSEBNO TAKSA ZA VLASNIKA ŠTO NE VODI RAČUNA O SVOJIM ŽIVOTINJAMA. MOJ PAS JE STALNO OKUPAN, NAHRANJEN I PAMETAN. NIJE ZLOBAN KAO VI.

Odgovori


Gost

#988 Re: TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

2011-12-04 05:41:02

#987: Rada - TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

Slažem se sa Vama u potpunosti
SVAKI PAS JE OPASAN JER KADA SE UPLAŠE, DECA, ŽENE I MUŠKARCI, I PAS OSETI TAJ STRAH ONDA KIDIŠE I UJEDA. PREMA TOME SVIMA UVESTI  DA PLATE GODIŠNJU TAKSU. GLEDAM I JA KOMŠIJU ČIJEM PSU JE POSUDA STALNO PRAZNA OD HRANE, I NIKADA NISU KUĆI, AKO MU NEKI PROLAZNIK BACI NEŠTO DA POJEDE PAS POJEDE. KAKO ONDA NE BI NAPADAO. GLADAN PAS CEO DAN, OD SLEDEĆEG VLASNIKA NIJE UDALJEN 8-10 METARA PO ZAKONU, I TU VLASNIK TREBA DA PLATI KAZNU, PLUS ŠTO JE ZAPOSLEN NEKA UZME OSOBU DA MU ČUVA PSA I HRANI KOD KUĆE, JER PAS JE KAO I MALO DETE. TREBA GA VOLETI, HRANITI, NEGOVATI, ODRŽAVATI, SVI BI DANAS DA IMAJU PSE, A O NJIMA DA NE VODE RAČUNA. TU SAMO UZETI USRANU MOTKU PA KAZNITI VLASNIKA ŠTO MALTRETIRA ŽIVOTINJU. NJIMA NI POLICIJA NE MOŽE POMOĆI (VLASNICIMA), JER NISU UPUĆENI POTPUNO U ZAKON O DRŽANJU ŽIVOTINJA U GRADOVIMA.

Milanka

#991 Re: TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

2011-12-04 06:00:56

#987: Rada - TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

VREME JE UVESTI TAKSE ZA VLASNIKE SVIH ŽIVOTINJA NE SAMO PASA, jer su neodgovoni prema istima, i primeniti zakon da komunalna inspekcija krene u obilazak vlasnika da vide kako se vlasnici ponašaju, to jest kako je životinja, i da li je čipovana.

Zvonko

#992 Re: TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

2011-12-04 06:03:42

#987: Rada - TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

Vreme je, za takse, pošto vlasnici su nezaposleni, i nemaju od čega da hrane životinje. VREME JE DA IM KOMUNALNA INSPEKCIJA ODUZME ŽIVOTINJE.

Slobodan

#993 Re: TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

2011-12-04 06:05:14

#987: Rada - TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

VREME JE ZA ODUZIMANJE PASA VLASNICIMA ZA KOJE SMATRAM DA NISU VLASNICI JER NE VODE RAČUNA O ISTIMA.

Roditelj sa periferije - deca u gradu.

#994 Re: TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

2011-12-04 06:11:32

#987: Rada - TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

VREME JE - pas gladan samo laje i ometa komšiluk - ne mogu se ljudi naspavati.
I ja imam decu koja imaju životinje, a očekuju kada im ja dođem u goste jednom nedeljno ili dva puta da ja kao otac vodim računa o njihovom psu, dok se oni izležavaju, u privatnom dvorištu, komšije mi se stalno žale kada dođem, da će ih prijaviti. Bolje ja kao otac da ih prijavim nego komšije.  Kada primim penziju odem da ih obiđem, a oni jedva dočekaju da me zaposle, da čistim govna, i hranim psa, sram ih bilo, Stidim se svoje dece što se tako ponašaju i prema meni.

Doktor - psiholog

#995 Re: TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

2011-12-04 06:16:06

#987: Rada - TAKSE UVESTI ZA SVE VLASNIKE NE SAMO OPASNIH PASA

Molim Komunalnu policiju da ispita svakog vlasnika da li je sposoban psihički, materijalno, da drži životinje, i to da se raspita po komšiluku i kod roditelja, pa im onda oduzeti životinje, ako se dokaže da nisu sposobni. 
S poštovanjem prema životinjama