Ukidanje bus plus sistema

Quoted post


Anonymous

#2 Re: Tekst nije racionalan

2012-07-16 17:00

#1: Srbija bez mozga - Tekst nije racionalan

Nacin na koji neki pregledaju karte je bezobrazan,ima ih mnogo na stanicama..ne ulaze svi u autobus-ja sam se pogresno izrazila,ali zaustavljaju prevoz..zasto kao pre nisu ulazili i pregledali u toku voznje..nego ovako sad..Glavni element drzave je stanovnistvo,a ovde je stanovnistvo nezadovoljno..ovo je jos jedna stvar u nizu koju nam namecu..ko ce da resava probleme sa prevoznim sistemom ako ne drzava i njeni organi..dosla je neka privatna firma ovde da nam uzima pare..Ja sam samo iznela svoje misljenje o ovome i pokusavam da skrenem paznju ostalima..da se probudimo..

Odgovori

Re-plika

#3 Re: Re: Tekst nije racionalan

2012-07-16 17:21:06

#2: - Re: Tekst nije racionalan

Slazem se ja da ima problema.  I ja sam pre za zapadnjacki pristup (Karte se odmah skeniraju kod vozaca, nemas kartu ne mozes da udjes u autobus), kamere na svim ulazima u autobus itd...  Sada cena karte i ostale stvari isto moraju da se prilagode, ali dosta razloga koji su navedeni (sa punim postovanjem) u ovom tekstu ne daju prava za popis.  U ovakvom pokretu, ja, bih se vise koncentrisao na pojedinca koji konzumira jedan produkt (u ovom slucaju javni prevoz), nego na drzavu i ceo legalni sistem.  
I ako vec gledas sta sve namecu, samo pomisli na ovu cinjenicu.  Na zapadu plomba kod zubara kosta izmedju 300-400 evra.  Obican pregled kod lekara kosta 100 evra.  Drzava ima subvencije u zdravstvu, i ne placamo masivne skolarine za osnovnu i srednju skolu, kao dosta evropskih zemalja.  Tako da zapitao bih se prvo na sta dosta drzavnog novca ide, pa tek onda da li su toliko bahati, ili mi previse razmazeni.

no name

#25 Re: Re: Tekst nije racionalan

2012-07-17 16:47:07

#2: - Re: Tekst nije racionalan

A da ne pominjemo, koliko autobus/trola stoji na stanici dok se svi putnici ne naguraju na prednja vrata...