Zahtev za smenu ministra pravde Nikole Selakovica

JOŽICA
Gost

#26 Re:

2014-10-22 08:53

#15: -  

 MORA DA ODE.DOSTA JE BILO POIGRAVANJA .


Gost

#27

2014-10-22 10:17

Kao minister pravde g-din Selakovic ignorise sve presude Ustavnog suda Srbije kojima sa priznaje pravo vojnim penzionerima na povisicu od 11,06% od 01.01.2008.godine,a koju su dobili svi drugi penzioneri.Presude USS su OBAVEZUJUCE za sve organe I ministar je zasluzio krivicnu prijavu zbog visestrukog narusavanja Ustava Srbije.


Gost

#28

2014-10-30 17:01

Jedan od važnih koraka za probijanje u javnost istine o pravim razlozima obustave rada advokature i dokazivanja kakvu podršku u javnosti uživa aktuelni ministar. Nisam pretreani optimista da će peticija bitno pobuditi njegovu savest, ili savest njegovog velikog šefa, zato što oni savesti i nemaju, ali je važno da se i na ovaj način čuje vox populi. Srdačan pozdrav, advokat Vladimir P. Radovanović iz Požege.

Gost

#29

2014-10-30 17:01

NUŽNA ODBRANA

Gost

#30

2014-10-30 17:29

Ministar Selaković je nesposoban da vodi Pravosuđe. Nisam advokat ali od kada je dotični na toj funkciji u sudstvu je haos.
Autor

#31 Re:

2014-10-30 18:12

#28: -  

 Bitno je da našu savest probudimo i pokrenemo se, jer ako se sami ne izborimo, oni nam ništa neće dati, a sve će uzeti.. 

Srdačan pozdrav

Dusan Maric, adv. pripravnik 


Gost

#32

2014-10-30 18:13

Smrt fašizmu, sloboda građanskoj Srbiji !!

Gost

#33

2014-10-30 20:20

Svima je jasno da se ova situacija mora rešiti za stolom, dogovorom obe strane. Medjutim ako za stolom kao pregovarač bude Ministar pravde Seljaković od dogovra nema ništa jer on neće dozvoliti da njegova sudjeta bude povredjena. Pošto predsednik Vlade neće smeniti svog ministra a to principom analogije znači da od pregovora nema ništa onda smo prinudjeni da štrajkujemo do odluke Ustavnog suda za koji sam uveren da će donbeti jedino moguću i ispravnu odluku da proglasi neustavnim set zakona koji je omogućio urušavanje advokature, uzidazanje notara, propast pravosudja i uvodjenje novog i najvećeg harača gradjanima Srbije koji nažalost još uvek nisu dovoljno upućeni u smisao našeg štrajka i ciljeve koje istim želimo da postignemo a koji su i u njihovom inetersu.

Duboko sam ubedjen da če rezultat ovog štrajka biti u korist gradjana, advokature i demokratije a istovremeno težak poraz Ministarstva pravde i Vlade R. Srbije.

Sebe više nesmem da pogledam u ogledalo zvbog sramote što sam na izborima pre 2 godine i ovim poslednjim iz 2014 glasao za SNS rukovodeči se isključivo time da na čelu Ministzarstva pravde ne ostanu Malevićka, Homen, Mesarevićka i ostali grobari srpskog pravosudja. Jesu bili grobari ali ovi su nas kremirali i žele da od nas ostane samo pepeo.

Zato u obustavu rada do kraja. Advokati su u pravu.

Milorad Bojčević, advokat iz Majdanpeka

Gost

#34

2014-10-31 21:20

Sa min.Selakovićem nema dogovora. On ne komunicira, već ekskomunicira. Etiketira, optužuje bez dokaza, vređa, kleveće, insistira na sili umesto zakona i Ustava. Nekompetentan, bez životnog iskustva i takta. Spreman na pretnje i nasilje. Umesto što priča o zaverama unutrašnjih neprijatelja, dovoljno bi bilo da poštuje Ustav. Peticija je glas razuma slobodnih građana Srbije, ne samo advokata.

Gost

#35 Jasmina

2015-01-13 15:33

Moje licno misljenje je da nije trebalo da trazimo smenu ministra jer je to politicko pitanje.Medjutim, tokom protesta koji traju vec 4 meseca pokazalo se da je ovaj zahtev advokature itekako opravdan. Ministar nije dorastao problemima sa kojima se suocava a o nestrucnosti, bahatosti i nevaspitanju  da ne pricam sve je sam rekao i pokazao. Ostavka! Advokati su u pravu