Peticija za besplatne citostatike za sve onkoloske bolesnike


Gost

#201

2014-11-08 13:56

Podrzavam...Ideja je humana,moralna i neophodna.

Gost

#202

2014-11-11 16:59

Jasno je svima sta se desava , s ljutskim zivotima se trguje za male pare . Zalosno je sto Farmaceutska mafija se bogati od ljutske muke ,bola i na kraju zivota . Pitam se samo dokle ?
Lek postoji ali cilj je smanjiti ljutstvo na planeti , djavo je dosao po svoje , a nama jedino ostaje da verujemo da je dobro uvek bilo jace od zla i da ce nas Gospod Bog Pogledati . Molim se za sve bolesne , jer dans je to neko koga ne znam a sutra vec mogu biti ja . Mi nemamo izbora !!! Srdacan Pozdrav i sva podrska od srca .Sladjana Lukic .


Gost

#203

2014-11-11 18:48

Svu sreci u tolikoj nesreci zelim!

Gost

#204

2014-11-11 19:04

Podržavam akciju, želim vam uspeh...

Gost

#205

2014-11-11 21:06

Ideja dobra, ali "gluvi" ne zele da je cuju. Svakom bolesniku je ptrebno pruziti maksimum za izlecenje.

Gost

#206

2014-11-11 21:35

sve vishe obolelih a samo oni i njihovi bliznji znaju kroz kakav pakao prolaze. Moja je majka preminula od kancera pluca.Kroz koji je ona horor prolazila putujuci autobusom(verovali ili ne), relaciju Kovin-Beograd a kad bi imala "srece" Kovin-Pancevo, to je jadna samo ona znala. Zato od sveg srca podrzavam peticiju za besplatne citostatike za sve bolesnike i to u mestu i bolnici koja im je naj blize!

 

ceca

#207

2014-11-12 00:45

 Nažalost  sam izgubila oca koji se borio sa karcinomom a u jednom trenutku za njega cak ni krevet nisu imali a ne citostatike . Podrska za humanu akciju ,  za necije zivote ...


Gost

#208

2014-11-12 01:06

Hrabro, sjajno, konacno I mi da shvatimo da postoje I drugi vidovi borbe sem izlaska na ulice. Traje malo duze ali treba biti uporan.Takodje je vazno da ljudi saznaju koliko je u svetu prisutan I drugi istovremeni niacin lecenja suplementacijom prirodnim preparatima vitaminima,mineralima , antioksidansima koji pripadaju ortomolekularnoj I integrativnoj medicini. Ne samo da pomazu organizmu u brzem izlecenju I uspostavljanju homeostaze nego I u uklanjanju stetnih uzroka I posledica koji su doveli do oboljenja kao I laksem podnosenju citostatske I radiacione terapije I uklanjanju stete koje ove nanose organizmu .

Gost

#209

2014-11-12 06:20

Svaki komentar je suvišan, sam naslov peticije vam govori sve.

Gost

#210

2014-11-12 06:32

Zelim da barem ovim mojim potpisom pomognem ljudima koji su oboleli od raka to je vrlo malo ali se nadam da ce se izboriti za nesto osnovno za lekove koji su im potrebni. Zalosno je da u nasoj Srbiji obeleli vode ovu borbu.

Gost

#211

2014-11-12 08:02

Ovo je verovatno nešto najmanje što možemo da uradimo da pomognemo, ali urađeno je od srca i sa željom svima obolelim da što pre ozdrave i izbore se sa opakom bolešću.
mirjana

#212

2014-11-12 08:37

ovakve stvari ne smeju se desavati ljudima koji se bore za zivot.


Gost

#213

2014-11-12 12:44

Strasno je da mnogi boluju od raka, a da moraju i da placaju za lekove.... zelim da se svakome pomogne koliko je moguce, a Bog ce odluciti koga ce uzeti i kada, a ne da o tome odlucuju oni koji nisu pozvani da se igraju sa nasim zivotima.... Najgore je kada neki koriste nasu bolest da se na njoj obogate....TO SU ZA MENE LJUDI KOJI NE VERUJU U BOGA....AMIN.....!!!

Gost

#214

2014-11-12 16:23

samo napred

Gost

#215

2014-11-12 17:30

meni je otac umro od raka u 53.god zivota
2o.1o.ove godine prijateljica u 63. i koleginica ,tri koleginice operisane od karcinoma dojke , oko 5o. god zivota , muz mi ima hronicnu leukemiju pitanje dana kada ce i on primati citostatike , rak je svuda oko nas a i u nama , posle bombardovanja ... Treba spojiti klasicnu medicinu i alternativu ,nesto primenjujemo iz Brojsove terapije ... ISIDORA ZELIM VAM OZDRAVLJENJE



Gost

#216

2014-11-12 20:31

Voleo bih da primim terapiju i da posle toga ostanem u bolnici tj kada dobijem neželjene reakcije od hemioterapije budem smešten na tih dva tri dana u bolnicu jer bi se osećao sigurnije. Drugo moja porodica pored mene proživljava pakao, a kada odem kod nekog drugog lekara nevezano za moju bolest već u vezi nečeg trećeg npr kijavice lekari se ugroze i protresu i samo prokomentarisu sta hoćete to vam je od raka što imate, samo me oduvaju. Moram da prokomentarisu da niko do sada mu nije rekao sta da jedem pijem i kako da se ponašam kada primim terapiju, pa sve se raspitujem i snalazim na 100 načina. Znam da su im male plate ali rad sa nama pristup lekara ka nama teškim bolesnicima mora biti malo bolji. Iskreno lekari ni sestre ne shvataju da i njih može to da strefi i šta tad. Inace znam da pojedini lekari zahvaljujući od sponzorstava farmaceuchih kuća putuju po svetu i vode svoju familiju na lečenje u inostranstvu. A mi mučeni prinuđeni smo da primamo i budemo tretirani onako kako mora a znamo za bolje. Iskreno pohvala za dr Ceriman koja je divna i trudi se koliko joj to drugi omogućavaju. Moj predlog je da mora da se svakom bolesniku kada dodje na hemuoterapiju uruči brošura o samoj terapiji, o ishrani i sl. Zatim porodicu sačuvati i sve članove porodice uputiti na neku obuku i podršku psihijatra. Eto toliko od mene!

Gost

#217

2014-11-12 22:49

Jedno veliko HVALA Isidori koja je sve ovo pokrenula!
Katja

#218

2014-11-13 04:44

Svi oni koji maniulisu ljudskim zivotima molim da zastanu i razmisle. Zar mislite da je to toliko bezazleno. Da neko ceka lek a da dobija ravnodusnost. Zar zaista neko moze biti srecan ako vidi i zna da je neko nesrecan zbod njegovog nemara. Zelim svima brzo razresenje i srecan ishod.

 


Gost

#219

2014-12-23 18:25

Besplatno sve za bolesnike koji imaju C dihagnozu ili ti karcinom.

Gost

#220

2015-01-11 23:24

Svaka cast za ideju!Svako ko je primoran da odlazi na onkologiju,kao pacijent ilk kao pratilac,zna koliko je to unizavanje i tako krhkih dusa!Mi smo imali,i ostavili ogromne pare privatnoj klinici ,da nase drago bice ima dostojanstveno lecenje.Jer bolest,brze nego bilo sta drugo,unistava dostojanstvo!Imali smo,a mogli smo da nemamo -kao sto nemamo danas!
NANA

#221 Re:

2015-02-05 22:05

#48: -  

 JA UPRAVO GUBIM SVOJU,TUGA VELIKA.


Gost

#222

2015-05-27 11:04

Broj obolelih je zabrinjavajuci, prosto ljudi vide da se nesto desava. Nije prirodno da je toliko bolesnih od teskih bolesti.

Gost

#223

2015-05-28 09:11

Svi ljudi imaju pravo na lecenje, a ne samo ono koji su bogati. Srbija bi morala da postane humano drustvo i da najtezim bolesnicima obezbedi i skupe citostatike.

Gost

#224

2015-05-28 10:13

Jer je krajnje vrime da svi imaju istu sansu preziviti i ziviti...

Gost

#225

2015-05-28 10:25

izmedju ostalih razloga, zato sto mi je otac preminuo od karcinoma