Vratite Studentski park Beogradu

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vratite Studentski park Beogradu


Gost

#1

2015-03-20 20:40

Student sam Filološkog fakulteta i živim u Beogradu. Smatram da studenti treba da imaju mesto gde mogu da dođu između predavanja da uživaju u prirodi. Park nam služi kao mesto za odmaranje, ali i mesto za zabavu, koji ne posećuju samo studenti okolnih fakulteta, već i srednjoškolci i deca školskog i predškolskog uzrasta. Takođe smatram da okupljanja studenata ili mladih posle ponoći ne utiču na bezbednost građana, niti remete mir - već da je to pokušaj iskorištavanja ovog prostora u svrhe zgrtanja novca, a "remećenje mira" vidim kao paravan.
Sačuvajte zelenilo i prirodu, pustite nas da koegzistiramo sa njom i u njoj uživamo. Ne shvatam kome park može da SMETA?
čikita

#2

2015-03-20 21:09

Hajmo ljudi! Samo 125 potpisa??? ://///


Gost

#3

2015-03-20 21:27

Treba sacuvati nas studenski park i odrzavati ga. Besmisleno je to zakljucavanje parka i unistavanje prirode zbog nekog parkinga...

Gost

#4

2015-03-20 21:31

Zato sto sam tu rodjena,i celo detinjstvo tu provedeno...i prvi park mog deteta...

Gost

#5

2015-03-20 21:33

Zato što ne želim da park u kom sam provela najlepše studentske dane bude uništen.

Gost

#6

2015-03-20 21:38

Smatram kao četvrta generacija Beogradjanina da zelene površine pogotovo u centru grada moraju ostati zbog kiseonika , naše dece i lepote koju nam dopušta njihov komfor i lepota. Ja sam građevinski investitor ali se nikada ne bih usudio da takvu lokaciju od javnog značaja oskrnavim bilo kakvim objektom . Hvala. Radomir Milošević .

Gost

#7

2015-03-20 22:39

Zato što sam poslednji put bila sa predivnim dečkom. 

Jo

#8

2015-03-20 23:01

Zivim pored parka ceo svoj zivot i niko iz moje zgrade se ne zali na buku, niti smo potpisivali peticiju koju koriste kao pokrice za zakljucavanje parka. Takodje, niko od komsija iz drugih zgrada nema pojma o tome. Svi uzivaju u Studentskom, studenti, penzioneri, deca, tinejdzeri, klosari i blejaci, psi, svi koji cine ovaj grad zabavnim i posebnim. Ne zakljucavajmo ono malo sto ostaje od slobodnog, urbanog, jedinstvenog Beograda, spasimo Studenjak!


Gost

#9

2015-03-20 23:28

zato sto je suludo u srcu grada pokasapiti visedecenijska stabla, kojih se sjecam iz studenskih dana, a bogami i dubokog hlada ljeti,samo nekoliko metara dalje od pakla studentskog trga.

Gost

#10

2015-03-20 23:53

... volim svoj Beograd ...
Anon

#11

2015-03-21 02:12

Zato što smatram da seljaci koji su došli ovde treba da se vrate u svoja sela! Tako nam neće trebati nikakav 'parking'. Mada, ni sada nam nije potreban, ali kako ćeš to dokazati debilima u ovoj banana državi?!


Gost

#12

2015-03-21 03:49

Zato sto niko nema prava da dira Bozje darove ljudima zarad novca,auta ili materijalnih stvari,prirodno,Bog sve vidi i sve pamti.Moramo zaštititi šume za našu decu, unuke i decu koja će se tek roditi. Moramo zaštititi parkove i šume za one koji ne mogu govoriti za sebe, za ptice, životinje, ribe i drveće.Ponašajte se dobro prema Zemlji, ona vam nije data od vaših roditelja, nego je pozajmljena od vaše dece. Ne nasleđujemo Zemlju od naših predaka, pozajmljujemo je od naše dece.

 


Gost

#13

2015-03-21 09:38

Sve se to radi da bi se napravio parking.Kad nije prošlo pre 6 meseci javno sada pod drugim vidom žele da unište arheološke dokaze da je Beograd postojao pre SVIH glavnih gradova Evrope i Amerike ,sa vodovodom i kanalizacijom,javnim kupatilima (a danas u 2-milionskom gradu nema ni jedno),uređenim ulicama,javnim toaletima ...Zatrti svaku priču o Srbima i Beogradu - to je suština problema.Onaj parking ispod Pionirskog parka je skoro uvek poluprazan ! Znači nije problem u parkiranju ! Studenti,pametni ste,razmislite šta vam rade !

Gost

#14

2015-03-21 09:54

Sramota je što u 21. veku, sa svim znanjem koje imamo o ekologiji, mi i dalje idemo 10 koraka unazad. Kako neko može da žrtvuje park, prirodu, zarad još betona i izduvnih gasova? A da ne pričamo o tome kako je ovo jedan od najstarijih i istorijski najbogatijih parkova u Beogradu.

Gost

#15

2015-03-21 09:59

Zato sto imbecili sa vrha unistavaju sve na sta bace pogled bez pitanja.

Gost

#16

2015-03-21 12:38

Zato sto sam protiv urusavanja parka. Ali, ne verujem vise u potpisivanja...umrli smo.

Gost

#17 Akademski park, čini mi se?

2015-03-21 16:04

Koliko ja znam, park o kome je ovde reč je Akademskom parku (centar grada, između filološkog i PMF-a), dok je Studentski park onaj kod Vukovog spomenika, studentskog doma "Lola". 


Gost

#18

2015-03-21 18:01

zato što mi je dosta gulanfera koji mlate našim gradom i našim
životima!

Gost

#19

2015-03-21 18:03

Ostavite park....!!!!!!

Gost

#20 Re:

2015-03-21 19:59

#1: -  

 

U "Zelenilu Beograd" potvrđuju da će do kraja marta svih šest kapija biti renovirano i strogo držano pod ključem od ponoći do jutra. Oni objašnjavaju i da je drveće u jako lošem stanju, pa "zato moraju da budu posečena, a park osiguran".

- Stabla su bolesna i prestarela. Na njihovom mestu biće posađena 52 nova stabla. Ovo će se odvijati u četiri faze i posadićemo platane sa formom krova, to je novo, kao i dekorativne kruške... - kažu u "Zelenilu” i dodaju da se svi planirani radovi izvode uz uslove i saglasnosti Zavoda za zaštitu prirode Srbije i gradskog Zavoda za zaštitu spomenika kulture, a investitor je Sekretarijat za zaštitu životne sredine.


Gost

#21 Re: Akademski park, čini mi se?

2015-03-21 19:59

#17: - Akademski park, čini mi se?  

 I jedan i drugi naziv je tačan. :)

Mix

#22 Re: Re:

2015-03-21 20:59

#20: - Re:  

 "Zelenilo Beograd" danas je poslalo saopštenje u kojem kažu da se u Akademskom parku "uklanjaju iključivo trula i bolesna stabla koja su izgubila biološku i dekorativnu vrednost, a ne iz razloga što se na tom prostoru pravi parking". Slobodan Stanojević, direktor "Zelenila" objašnjava da se ništa u parku ne uništava, već se kompletan sadržaj zelenila obnovlja i obogaćuje. "Zelenilo" je 10. marta započelo s radovima na zameni postojećih bolesnih i fiziološki prestarelih stabala, a projekat rekonstrukcije i obnove zelenila se sastoji iz četiri faze. U toku 2015, biće završene tri faze zamene. Planirano je uklanjanje 23 stabla i sadnja 52 stabla.


Gost

#23

2015-03-21 21:57

Stabla treba ostaviti radi  očuvanja lepota grada i sprečavanja uništenja prošlosti a ne uništavati ih  radi nazovi modernizacije iza koje se ustvari krije materijalna ,novčana pohlepa i uski interes.


Gost

#24

2015-03-21 22:21

Zato sto necu da mi neko unistava moj studentski park.

Gost

#25

2015-03-22 00:01

Zato što sam Beograđanin.