Peticija za ukidanje povlastica crnogorskim studentima


Gost

#1851 Prudon

2015-08-11 17:52

Zapamtite jedno-Nisu oni Srbi iz Crne Gore. Da jesu Bili bi Republika Srpska !!!!!!! Oni su Crnogorski državljani -srpskog porekla,arnautskog,romskog ili crnogorskog.Nemojte da vas zavlače. Kakvo bre bratstvo. Sad kao plaču,a sve su nam oduzeli i zavadili rođenu nam braću ! Oni nam nisu braća jer da jesu zvali bi se kažem Republika Srpska.


Gost

#1852 Re: Prudon

2015-08-11 17:56

#1851: - Prudon 

 Svaka cast, kao prstom pogodjeno!!!!


Gost

#1853

2015-08-11 18:00

U vasem tekstu je odgovor. Nasa deca placaju studije a crnogirska uzimaju sve. To mogu u Crnoj Gori ne u Srbiji.
Posebno mi se dopada onaj deo gde se kaze da iako odluce da studiraju u Srbiji moraju na kurs srpskog jezika.
Dajte vise prostora ovoj inicijativi.
Moji prijatelji nisu znali a ja slucajno nasao. Ukljucite u akciju i druge novine.
Srdacan pozdrav
Dzoni

#1854 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prudon

2015-08-11 18:00

#1828: STOP CERUPANJU SRBIJE - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prudon 

 Sad si od nervoze upalio caps lock vjerovatno da bih bolje razumio te gluposti koje pises ili da bi bio jasniji. Kad naucis normalno i pravilno da pises recenice javi se, a do tada ti predlazem da stojis ispred ogledala i sebi ponavljas ovu pricu mozda uspijes sebe da ubijedis da je tacno ovo sto govoris. :-)


Gost

#1855 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prudon

2015-08-11 18:13

#1854: Dzoni - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prudon 

 Čitaj Judo ; Pun mi je kur moj vaših tupglavih foliranja.Kaži mi jednog naučnika koji vam je za ponos. A uzeli ste pravo na našim školama hiljadama naših neostvarenih genijalaca.Kao stidna vaš ste se zakopitili u politiku,upravu privrede i sport,tamo gde nema motike i gde ste pravi trutovi.Kažem ti da mi tvoj ,,mentalno natucavani"nivo nije okvasio noge,prema tome tvoje podjebavanje shvatiću kao nemoć i ,,pričajte usta da niste pusta". Putuj igumane i ne pitaj za manastir.


Gost

#1856 Re:

2015-08-11 18:16

#1834: -  

 Ти као неко ко је платио тим идиотима да му ћерка студира код њих, кажеш да како си ти непријатељима платио тако Срби из суседне државе треба да плате теби? Београђану антисрбски!

И зашто сад ову петицију, а не петицију "НЕМОЈТЕ ДА НАСЕЛИТЕ 500000 АРАПА У СРБИЈУ"?

Ево кажу 100000 цигана швабе усељавају у Србију, КОЈИ НЕ ЗНАЈУ СРБСКИ, дакле нису из Србије, А ВИ СВИ ЋУТИТЕ И НЕ ЗАНИМА ВАС? Па мислите уколико вам успе да нећемо доћи код вас у Београд погани да вас наградимо за ваша достигнућа у европејству?

 

Ima jedna rčma u planini

#1857 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-11 18:25

#1835: GAY BG - Re: Re: Re: Re:  

 Nemoj tako sa crnogorcima.I kod njih je mnogo jak gej populacija.Njihov life moto i glas i " Oca mu u dupe..."  :-) 


Gost

#1858

2015-08-11 18:35

zato sto kao domicilni Srbi predstavljamo manjinu dok se bosansko hercegivacko crnogorskih hordi

Gost

#1859 Re:

2015-08-11 18:36

#10: igalo -  

 I suprotno ! Pazi sta pozelis u zivotu, moze i da se ostvari !


Gost

#1860

2015-08-11 18:43

Mislim da na teret gradjana Srbije treba da se školuju samo studenti iz Srbije.

Gost

#1861

2015-08-11 18:43

Stanovnici su druge drzave, nema vise slepanja uz Srbiju dok nasa deca ne mogu da se izbore za skolovanje.

Gost

#1862

2015-08-11 18:53

Zbog ravnopravnosti, probajte da vase dete upise fakultet u srnoj gori pa se te videti zasto.

Gost

#1863

2015-08-11 18:53

Potpisala sam peticiju zato sto smatram da moramo poceti da mislimo o svom narodu a ne o stranim drzavljannima a to su Crnogorci.Nek studiraju oni kod nas al po cenama stranih drzavljana jer oni to jesu,imaju svoje pismo,jezik,novac,drzavu...

Gost

#1864

2015-08-11 18:53

Ako se izjasnjavaju kao strani gradjani, ne treba da se izdvajaju sredstva iz budzeta za njih.

Gost

#1865

2015-08-11 18:55

Potpuno delim misljenje. Volim Crnu Goru al su oni izabrali svoj put i neka snose posledice.

Gost

#1866

2015-08-11 18:59

Podrzavanje stava ove peticije nije nikakav revolt, niti imam bilo šta protiv kolega studenata iz Crne Gore, već protiv stava njihove vlade koja na ovaj način stvara obrazovane kadrove na račun drugih. Studiranje u Srbiji nije ni malo jeftino, svako dodeljivanje budžetskog mesta stranom državljaninu je poruka koliko država Srbija (ne)brine o svojoj budućnosti.
Nebaster

#1867

2015-08-11 19:06

Dosta sa crnogorcima u Srbiji‼️


Gost

#1868

2015-08-11 19:07

Dosta je bilo njihove samogvolje po fakultetima i domovima. Ponašaju se u tuđoj zemlji, kao da su oini domicijelno stanovništvo, a mi Srbi građani drugog reda. I ne samo to, sve dekane, prodekane crnogorske nacionalnosti, pa i profesore smeniti. Ne moraju da se izjašnjavaju kao crnogorci(namerno malo slovo), dovoljnoi je da govore kao oni.  Ako me pitate zašto, odite prvo do bivše Više ugostiteljske škole pa pogledeajte šta radi njihov lobi. Napravite anketu među studentima i profesorima. Mi plaćamo a oni se besplatno školuju, dok naša deca na mogu na listu. Dokle tako, šta oni izdvajaju za školovanje u Srbijbi. Oni su stranci isto kao Alžirci, Nigerijci, Sudanci, Pakistanci, Sirijci...Upadaju na budžet kako hoće, imaju prvenstvo za dom i sl. i to tako traje godinama, a da ne govorim o ostalim fakultetima šta se dešava. Pa i oni iz uprava, koji nisu crnogorske nacionalnosti, su se priklonili njima, a razlog možemo samo da pretpostavimo. Dosta je bilo Srbi plaćaju, crnogorci (namerno malo slovo), upadaju na budžet, a SRPSKI studenti plaćaju školarine.


Gost

#1869

2015-08-11 19:11

Vreme je da Srbija postane ozbiljna drzava koja brine o svojim gradjanima i postuje druge narode koji ce joj uzvratiti postovanjem.

Gost

#1870

2015-08-11 19:13

Zato što naši studenti nemaju isti status u Crnoj Gori,a čisto sumnjam da naša deca i hoće da studiraju tamo
Брат60

#1871

2015-08-11 19:15

Ово је требало аутоматски решити, још када су прогласили самосталност. Међутим, највећи проблем Србоје, није у вези школовања њихових студената. Већи је проблем, што се не враћају у своје вукојебине, по завршетку школовања, него се са невероватном лакоћом, запошљавају овде, па тако вишеструко оштећују државу, до које им је стало, ко до лањског снега. Још већи проблем је, што се у свим министарствима, па тако и у министарству просвете, налазе на кључним местима, управо Црногорци, који су данас и отворено рекли, да од ове петиције, нема ништа и још нам се смеју, што смо је уопште покренули. Када из свих државних институција, превасходно из полиције, војске, владе и министарстава, њихове кадрове, заменимо нешим, онда ће се нешто променити на боље. До тада и даље остајемо њихова колонија и прћија и са нама могу да раде како год хоће.

Tripl tata

#1872

2015-08-11 19:17

Treba staviti stvari napokon na svoje mesto. Zašto naša deca da budu uvek na začelju. Ničim nismo to zaslužili i ovo je mali pomak ka domaćinskom odnosu prema našim parama kojih je sve manje u našim novčanicima dok se drugi slade i našim školstvom a posle i našim uslovno rečeno slobodnim radnim mestima.


Gost

#1873

2015-08-11 19:18

Dokle da Srbi budu stranci u svojoj zemlji. Postujmo sebe i
svoj narod.svako ko ima pasos druge zemlje je stranac
i za njega treba da vaze zakoni za strance. Kad odemo
van Srbije u drugu zemlju mi smo stranci. Crnogorci imaju svoju
drzavu, grb, zastavu , himnu, pasos po svim zakonima ovom
sveta u Srbiji su STRANI DRZAVLJANI.

Gost

#1874

2015-08-11 19:29

Peticiju sam potpisala jer smatram da je ispravno dati glas za ovakav zahtev: da se svi strani državljani, uključujući Crnogorce, ne školuju o trošku budžeta Srbije.

Gost

#1875

2015-08-11 19:29

Zaista mislim da ima dovoljno pametne omladine u Srbiji koji zaslužuju da im plaćamo od našeg poreza studije.