Хоћемо историјска предавања др. Јована Деретића у школама!


Gost

#1

2013-01-29 17:52

Dokle će se više Srbi izvinjavati što su SRBI i to u svojoj zemlji. Krajnje je vreme da se, konačno, čuje prava istina, istina koja se odavno zna širom sveta a krije se od nas samih u našoj SRBIJI. Daj Bože da ovo uspe!

Gost

#2

2013-01-29 21:03

Potpisujem zbog istine koju trebaju svi da znaju!

Gost

#3

2013-01-29 21:44

Истина ослобађа!

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2013-01-30 14:57



Anonymous

#5 Re:

2013-01-30 15:22

#3: -tačno

 

Hvalimir

#6

2013-01-31 00:29

Vreme je da se sazna prava istorija.
Jednostavno onakva kakva jeste.
Veljko

#7

2013-01-31 13:00

Mora da se cuje I drugi glas a ne samo oni koji vec 12 godina pricaju jednu te istu pricu o evropi I lupetaju gluposti iz dana u dan kao da smo mi kreteni pa nista ne razumemo.Ti na RTSu su samo jedne budaletine instalirane od ko zna kakve jos gore bagre nego sto su oni sami.Ziveo Jovan Deretic !
Labud

#8 .

2013-01-31 14:44

Naslov sve govori.
Душан

#9 Србија

2013-01-31 14:46

Потписаћу када буде стајала Србија у пољу Држава а не Србија и Цг .....
NikolaILIR

#10 Re: Србија

2013-01-31 16:48

#9: Душан - СрбијаJA SAM SA SV. STEFANA I PRINCIPIJELNO TO STOJI  JA NECU MIJENJATI BAR NE ZA SAD POTPISUJEŠ ZA ONI KOJI ZA ČOVJEKA BRALE NE ZNAJU JA ISTORIJU SVOJU ZNAM DAKLE IDEJE SU NAM ISTE?

 

 

кубуревац

#11 Re:

2013-01-31 20:29

замолио бих администратора да добро прочита моје образложење, и да га не брише,такође бих те замолио да не бришеш ни друге коментаре, јер кад се тежи истини треба чути сва мишљења без предрасуда и донети закључак на основу чињеница :)

 

Нећу потписати ову петицију из више разлога, али највећи разлог је то што Деретић само још више урушава нашу историју. Овако када сам пре неколико година први пут чуо за Деретића, одушевио сам се његовим теоријама и помислио да је оно што говори 100% тачно, и страшно сам се заинтересовао тако да сам и сам почео да се интересујем за нашу историју. Полако сам дошао до закључка да је оно што Деретић говори добрим делом истина АЛИ постоји много већи проблем јер он убацује и неке неистине у своја предавања и самим тим поткопава прво самог себе али што је још горе износећи тај мали проценат неистине он подрива и гура још више у заборав чињенице. Довољно је да само једну његову тврдњу оповргну и рећи ће човек прича глупости.

На пример:

Истина је да смо победили на Косову.

Неистина је да је Исус србин- ко ми неверује нека прочита стари завет, Тј. пошто сам веровао да је стари завет преправљен нашао сам на нету јеврејску верзију "Танах" која се није мењала 2000 година и нема неке велике разлике наравно има неких разлика у односу на старо писмо али то није значајно

Што доводи до закључка да је све што говори непоуздано и да се неможе веровати његовим тврдњама, што невероватно много шкоди нашој историји, чисто логиком човек може да дође до закључка да Исус није србин и да смо изгубили на Косову- иако смо добили битку али како то доказати кад су чинјенице затрпане(намерно или не) фантазијама неког човека.

-ја сам први да се открије истина али не на тај начин што ће се део те историје фалцификовати

кубуревац

#12 Re: Re:

2013-01-31 20:42

#11: кубуревац - Re:

А да заборавио сам да напишем да би сви који верују у Деретићева предавања требали да прочитају дела од Радивоја Радића, који у својим делима детаљно разлаже Деретићеве тезе и налази црне рупчаге у њима и самим тим оповргава добар део његових теза

гога

#13

2013-01-31 22:47

Права истина мора да изађе на видело.Доста је лажи да смо дошли од некуда и скривања праве истине да смо ми срби одвајкада овде и не само овде.Па коме се не свиђа нек се покрије по очима и ушима нек живи у заблуди.Пожељно би било, ради истине ,да се чује и предавања осталих историчара и археолога како наших и иностраних.Доста њих има који су на страни истине и правде.


Gost

#14

2013-02-01 02:51

Mrzim EU.Mrzim NATO.

Gost

#15

2013-02-01 03:03

Javni servis evropske srbije,otima mi novac za pretplatu,a nije moj servis,cak se otvoreno hvali,da je evropskiservis.Za moje pare zahtevam,ne molim,da puste i srbe na taj njihov evropski servis.Sto se tice vase sugestije,da smo pod paznjom medija,bas me briga,da se ne izrazim po srpski.
Nikola Đurašević
Autor peticije

#16 Re: Re: Re:

2013-02-01 13:02

#12: кубуревац - Re: Re:Znaš nisi ti jedini koji bezuspešno pokušava da uruši uged naših dobrih naučnika i patriota. Tebi se on ne svidja pa ti se svidja pa bi da mu rušiš teze a čitaš tu neke kvislinške projekte koji nisu ni na naučnoj bazi jer da gospodin kojeg hoćeš da mi uvališ da čitam zna nešto otišao bi na predavanja stao za govornicom i tamo bi rekao "Gospodine Dereticu vi niste u pravu evo imam dokaze". Znaš bolje da si mi dao da čitam Dimitrija Tucovića. Ali nema veze pod više vjekovnom anti srbskom politikom nije ni čudo da ima ovoliko "ispranih" mozgova. Ali evo ja ću biti dobar pa ću ti reći da pođepš u neku knjižaru i kupiš knjigu MILOŠA MILOJEVIĆA "Odlomci istorije Srba" pa uči faco ako ti gospodin Deretić ne odgovara. Samo nemoj poslije da mi napadaš Milojevića jer je on smatrao da smo došli iz indije a poslije se to ispostavilo da nije tačno kada je Deretić uradio pos'o...

 


Gost

#17

2013-02-02 10:47

Хоћемо историју од др Јована Деретића на РТС-у у 9, јер само такву прихватамо у целости!

Gost

#18

2013-02-02 11:01

Bravo. Samo napred

Gost

#19

2013-02-02 22:11

Сматрам да је др Јован Деретић прави историчар и научник и треба га макар саслушати.
lichy

#20 Re:

2013-02-03 11:46

#1: -

Treba da potpisem peticiju ? Pa vi niste normalni, Jovan Deretic nema bre nikakve veze sa istorijom, nikakvu skolu nije zavrsio (vezano za istoriju, ne znam dal ima neke druge skole), nikakva priznanja nije dobio, a vi se ljudi samo primajte na ''dr'' Jovana Deretica. U pronalazenju istine u istoriji, morate ici posebnom metodologijom, a on to ne radi. Smesno je kako lako ljudi padaju na ovakve neistine i gluposti. Pa prvo ovaj sto je pisao ovu peticiju, ne zna ni srpski jezik, umesto ''srPski on pise ''srBski'', najezim se kad to vidim. :/ Aj uzdravlje !


Gost

#21 Re

2013-02-03 14:56

#20: lichy11 - Re: 

Душо,грешиш у свему. Ако си Србин -збориш срБски .Ко је СРБИН и СРБСКОГА рода- говори СРБСКИМ језиком.Џаба ти школа ако ниси просвећен.Можеш  имати школе колико год иштеш а знања немаш -све је узалуд. Не замери на овоме ,није само теби упућено .

Nikola Đurašević
Autor peticije

#22

2013-02-03 15:26

#20: lichy - Re: U zdravlje SrPine..

 

lichy

#23 Re: Re

2013-02-03 16:08

#21: - Re

Ja sam SRBIN i SRPSKOG sam roda i govorim SRPSKIM jezikom. To ko je vas naucio da umesto p ide b grdno se prevario (ocigledno niste culi za jednjacenje po zvucnosti). Isto tako, mogu primetiti da obavezno pisete cirilicom i da namerno u prvi plan izbacujete to SRB, jer ste ocigledno velike patriote ili nesto slicno tome, a dobro se zna da za jednog istoricara nije dobro da bude subjektivan. Sto objektivniji to ce i istorija biti tacnija.

иванчица

#24 Re: Србија

2013-02-03 16:48

#9: Душан - Србија

ја сам из Црне Горе, ајде потпиши због мене, јер ја јесам :*

Nikola Đurašević
Autor peticije

#25 Re: Re: Re

2013-02-03 17:57

#23: lichy - Re: Re

Mi smo govorili serbski bre brate..xD.