STOP PREDLOGU ZAKONA KOJI LEGALIZUJE KRAĐU AUTORSKIH PRAVA


Gost

#26 Re: Re: Има закона - нема закона!

2013-12-03 14:24

#22: srbabeg - Re: Има закона - нема закона!

Госпон србабег, да сам као они у Вуковару, онда би се понашао исто као ти.

Ја нигде нисам поменуо да се било коме укину његова права нити би то желео!

Хоћу да кажем да се ова петиција упућује се на 5 адреса и све су иснтитуције Републике Србије, а знамо да је у Републици Србији у службеној употреби српски језик и ћириличко писмо.

То ти је као да француском праламенту пишеш петицију на шпанском ...  ;)

И г.србсбегу нису на и не морају да знају, читати српски језик на латиници.

Аутор петиције могао би позвати колеге новинаре Румуне, Мађаре, Словаке и друге, да кажу шта они мисле о овом предлогу закона и да текст петиције преведу свако на свој језик.

Можда би тако сви били задовољнији а скупило би се вероватни и више потписа.

http://on.fb.me/1iv0KJ9

#27 Re: Re: Има закона - нема закона!

2013-12-03 14:46

#22: srbabeg - Re: Има закона - нема закона!

Molim Vas da ovo ne pretvaramo u raspravu o ćirilici i latinici !!

Ghost

#28

2013-12-03 14:52

Alo bre, ovde nije prica o pismu cirilicnom i latinicnom. Ako sad nastavim da pisem na kineskom a vi lepo Google translate uzmite pa prevodite. Vrlo dobro se svi razumemo. Branimo nasa autorska prava i intelektualnu svojinu i TACKA
Аутор петиције

#29 Re: Re: Re: Има закона - нема закона!

2013-12-03 14:53

#26: - Re: Re: Има закона - нема закона!

Srećom u skupštini znaju latinicu a ako neko zbog latinice neće da potpiše свака му част и нек је жив и здрав тисућу  година.  

Још једном Вас молим на ћирилици i na latinici да се ово не претвори у расправу о писму. Хвала


Gost

#30

2013-12-03 15:00

STOP PREDLOGU ZAKONA KOJI LEGALIZUJE KRAĐU AUTORSKIH PRAVA!!!

Gost

#31

2013-12-03 15:51

,,,

Gost

#32

2013-12-03 21:14

Nastavljaju se u izvesnom smislu na zakon koji je skoro izglasao engleski parlament, prema kojim odredbama se svaka net fotografija bez potpisa i file info-a smatra kao opste dobro i koristi bez ikakve obaveze prema bilo kome.

Odredba koja se pominje je i do sada u nesto blazem obliku stajala u zakonu o autorskim i sridnim pravima ali se tumacila vrlo restriktivno, sada vidim, nema mere.
http://on.fb.me/1iv0KJ9

#33 Re:

2013-12-03 21:50

#32: -

Pa onda svako ko hoće da ukrade fotografiju može da je skine da neta stavi na neki forum ili negde drugde na internet  bez potpisa i file info i onda kaže "Pa ja sam je preuzeo sa foruma, nije bila potpisana".

Istom logikom onda ne bi bila krađa ako bi dva lopova "preuzeli" recimo bicikl tako što jedan skine lanac kojim je bicikl vezan a onda drugi prođe i slobodno ga "preuzme" jer nije vezan i ne piše ime vlasnika na njemu. 

NIJE TVOJE - NE UZIMAJ kao što ni na ulici ne uzimaš bicikl koji nije vezan.

https://www.facebook.com/autorsko.pravo


Gost

#34

2013-12-03 21:53


copy paste -stop !

Gost

#35

2013-12-03 22:11

pa bre ima li ovoj otimačini kraja?

Gost

#36

2013-12-03 22:29

ma bre samo nam još kožu nisu uzeli.....a na dobrom su putu. Ja sam želim da sve te rđe od ljudi osete šta rade običnim ljudima koji nemaju nikakvu vlast osim svoje umetnosti.Naravno mislim na onu strašnu stranu borbe za normalan život.

Gost

#37

2013-12-03 23:17

Gde nalaze ovako ''pametne'' predlagače ?!

Gost

#38

2013-12-04 00:55

Drago mi je što se neko setio i napravio ovu peticiju.
NK

#39

2013-12-04 01:27

Sramooota, drzava nam je propala davnih dana!
Borimo se za nase autorsko pravo!
Srđan Ilić Gremlin

#40

2013-12-04 04:56

Ћирилица & latinica nisu tema ove peticije.
Ko nešto ne razume, neka pita i svako će mu dobronamerno objasniti ili prevesti ako je baš dotle došlo.
Svađa i prepucavanje je poslednje stvar koja nam je sada porebna.

Molim Vas da se držimo teme, i da ne idemo u OFF.

Tema ove peticije je pokušaj grupe medija (uglavnom sa starnim kapitalom) okupljenih oko nekakvih "asocijacija" da na prevaru "provuku" promenu zakona o autorskom i srodnim pravima i fotografiju izbrišu sa spiska autorskih dela i proglase je za "javno dobro", kako ne bi morali da plaćaju fotografe, kao i arhivske fotografije.

Poenta je da svi mi koji živimo od novinske fotografije i od iste hranimo svoju decu zajedno pokušamo da sprečimo ovaj sramni i retrogradni pokušaj jedne interesne grupe koja jako lepo živi od krađe i objavljivanja tuđih autorskih dela.

Još jednom, držimo se teme.




Gost

#41

2013-12-04 08:05

Nije mi jasno zasto neko potpisuje peticiju a ne zeli da stavi ime i prezime. Ja licno stojim iza onoga sto kazem ili mislim, pa makar i glava letila.

Gost

#42

2013-12-04 11:15

Interes drzave sa zaštitom monopola je očekivajuć u nezrelom, nedemokratskom društvu, poput našeg. Treba svako svhatiti, da pojedinac svaki, pa i JA, čini volju naroda, a ne političari i predstavnici i često neuki i nezreli, (najčešče poltroni) političari, koji vredno nisu ni učili školu za isto. Dakle to je moja država i zakon isto kaliko i njihov. Ne čudi ovakav predlog, (skandalozan), pored ovoliko nestručnih ljudi u organima vlasti. Njih jednostavno ne interesuje boljitak i zaštita prava pojedinaca ili grupa, jer naprosto gledaju svoj interes. Monopoli i sila, reaguju samo na silu i pritisak. To je poznato od još od stvaranja prvih društvenih viškova. S poštovanjem, Aleksandar Budjevac, sudija i fotograf amater.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-12-04 11:52



Gost

#44

2013-12-04 11:59

Sve je rečeno!

Gost

#45

2013-12-04 12:15

Ne bavim se novinarskom fotografijom, niti ih objavljujem u medijima, ali svejedno za to sam da što više nas potpiše peticiju! Ima jako puno nestručnih ljudi u organima vlasti koji doslovno odlučuju o stvarima o kojima nemaju ni osnovne pojmove, a time direktno i o sudbinama ljudi i njihovih profesija! U ovoj državi osećam se prepušten sebi i nezaštićen od strane te iste države i kao običan građanin zajedno sa porodicom, slikar po struci, a u krajnjoj liniji i kao fotograf amater! Svuda se srećem samo sa represijom, pretnjama i nasiljem! Nemam iluzija da ćemo tom peticijom dovesti sve u red, ali neka ti koji odlučuju osete da smo se sabrali, svesni onoga šta nam njihove odluke u određenim sferama čine! Takav vid građanskog pritiska makar malo će im uzvrpoljiti guzice i uznemiriti njihovu lagodnu nedodirljivost!

Gost

#46

2013-12-04 14:07

.

Gost

#47

2013-12-04 15:47

Da neciji rad i dolazak do informacije svako kako mu se cefne moze da koristi, cista je glupost!
igor

#48 ono sto je nazalost tuzno je...

2013-12-05 02:27

... sto bi se ako se ovo usvoji ozakonilo de facto stanje "uzimaj ne pitaj" ili u blazem slucaju "uzimaj ne placaj"... negde sam usput pohvatao da se predlagaci zakona tvrde da su "samo prepisali" (toliko o copyrightu ;) ) evropske zakone

Gost

#49

2013-12-05 10:15

 

Mada se ovde ne radi o nama sitnim,, autorima, koji pišu poeziju i prozu pa kače na net jer nemaju para za knjige, apsolutno podržavam vašu peticiju.

Nemam u štampanom izdanju ni jednu svoju zbirku, a pesama imam mnogo na sajtovima i blogovima po net-u. Mnogo puta sam ih našla ,,pozajmljene,, i nepotpisane mojim imenom ili pseudonimom kojim se služim. Sve je to uhvatilo maha i sumnjam da ćemo nešto postići.Mada...

Krajnje je vreme da se stane na put kradjama tudjih dela i da se već jednom donese u ovoj državi Zakon koji će štititi autore iz ma koje branše bili.


Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-12-05 10:22