BORBA ZA PCELU

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji BORBA ZA PCELU

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-23 14:56


Prava Pravda

#27 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Retardiranost

2014-07-23 18:02

#25: Pravda - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Retardiranost

Dozvolices mi da te ispravim. Uvrede i iskazivanje indirektne mrznje mogu se pronaci u tvojim komentarima u vise navrata. Navescu neke od njih:

Cinjenica da si komentar nazvao "RETARDIRANOST"

"vi svoju iskislu bozu i smrdljivi sladoled proglašavate znamenitošću obrenovca"

kao i u ostalim tekstovima, indirektno i sustinski.

Takodje, kolicinu tvoju frustracije objasnjava cinjenica da si komentare ostavljao cak i u 7 ujutru.

No, mimo toga, ovde se niko nije izdizao niti izdvajao "iznad" ostalih. Nasuprot, u prethodnom komentaru sam ti objasnio koliko su se vlasnici Pcele zapravo sjedinili sa ostatkom stanovnistva. Da se podsetimo, Lokal u kojem se Pcela nalazila je DRZAVNI LOKAL. Isti je IZNAJMLJIVAN od opstine prethodnih 70 godina. Ovde se potpisuje peticija da opstina obnovi uruseni lokal i da time pomogne da Pcela nastavi sa radom.

U ovom slucaju potrebno je shvatiti sta znaci "spomenik kulture". Spomenici kulture su dobra od zncaja za grad, njegov ambijent i kulturu. Stari zanati su jedna od ovih dobara. Oni zapravo osavremenjuju istoriju, i ukazuju na specificnost odredjenog podneblja. Zanat koji supesno postoji vec 70 godina se MORA smatrati takvim dobrom. S toga je u potpunosti relevantno pokrenuti peticiju kojom bi se od opstine trazila pomoc za obnovu ovog dobra. Svakako, niko ne dovodi u pitanje, niti se bori protiv (ili oduzima od) obnavljanja skola, bolnica, domova zdravlja itd.

O tvojoj i mojoj (ili nasoj, sta god to nasoj bilo) inteligenciji ne vredi diskutovati. Verovatno je najbolje da to zakljuce oni koji ove komentare citaju. Svakako u zemlji Srbiji cesto su "intelektualno" ljudi jedni "iznad" drugih da se prosto zapitam, kako je moguce da nam je drzava takva rupa.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-23 20:21


Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-24 09:50


Pravda

#30 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Retardiranost

2014-07-25 09:14

#27: Prava Pravda - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Retardiranost

Pošto vidim da ne shvatate suštinu mog stava povodom peticijerećići vam još samo sledeće:

-preko 1.000 kuća u Obrenovcu nije moguće osposibiti za nužni smeštaj a kamo li  za normalan život;

-nekoliko stotina lokala što opštinskih što privatnih je potpuno uništeno;

- par stotina porodica se još uvek potuca po šatorima, šupama, pomoćnim zgradama van Obrenovca;

- mnogi od njih nemaju ni posao ni penziju ni socijalnu pomoć niti bili kakvu milostinju da bi preživeli;i

Interesuje me da li ste svesni koliki bi ste gnev tih ljudi izazvali čak i ako biste uspeli u vašoj akciji, koliko bi se ljudi zapitalo:

"a zašto baš PČELA", a ne mi koji smo u mnogo težoj situaciji.

Ja znam da je svakom svoj problem najveći, ali treba malo sebe staviti i u situaciju onih ispod vas, onih čiji su problemi još veći.

Stalno se pozivate na plaćanje zakupnine opštini 70godina, a zašto ne kažete da je ta zakupnina 50 godina vredela koliko vaših

10 litara boze. Ne mogu da shvatim da je pravljenje sladoleda po italijanskoj recepturi, u italijanskom aparatu, pravljenje pite sa sirom i krompirom stari zanat koji treba čuvati i štititi a da su mnogi drugi stari zanati (sbsdžijski, opančarski, limarski i sl.)propadali

naočigled svih, a niko nije pisao peticije da se oni zaštite.

Pošto razmišljate da angažujete turističke poslenike iz Beograda,predlažem da angažujete i Zavod za zaštitu spomenika kulture

možda bi i oni imali šta da pripomognu. Pošto vidim da su se moje sugestije i primedbe pogrešno tumačile, i da su se svele na

polemiku i nadmudrivanje dve ličnosti, neću se više oglašavati.

Poslednji savet: pažljivo proučite moje primedbe i savete jer su oni dobronamerni, čak i da uspete sa peticijom razmislite koliko

će te dosadašnjih "prijatelja" izgubiti. Nije baš uvek materijalni dobitak najbitniji.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-25 10:09


Prava Pravda

#32 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Retardiranost

2014-07-25 14:00

#30: Pravda - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Retardiranost

U opisu peticije, kao razlog se navodi sledece:

"Najveći strah je taj, da GO Obrenovac, pored svih kuća, javnih objekata i infrastrukture koja je stradala u poplavi, a koju mora da obnovi, nece biti finansijski zainteresovana da obnovi lokal zbog postupka restitucije koji je u toku."

Ja licno smatram da je poprilicno banalno posmatrati i porediti probleme na ovaj nacin. Pomoc je potrebna svima i niko ne sme da bude izuzet. Jako puno kuca i poslovnog prostora je uruseno, i medju njim i Pcela, te ih sve treba obnoviti. Sa druge strane, u ovoj peticiji se apeluje na opstinu da pomogne, ne da obnovi poslasticarnicu, da kupi nove masine ili da osposobi lokal u potpunosti. Trazi se pomoc, a pomoc moze da bude i npr izdavanje nekog drugog lokala u gradu koji za koji prethodni zakupci vise nisu zainteresovani.

Besmisleno je pisati o visini rente i o tome koliko je renta vredela. Ovo je jos jedna pretpostavka zasnovana na licnoj frustraciji, a tacne podatke mozete da nadjete kao javno dostupnu informaciju u poslovnom prostoru.

Cinjenica da su drugi zanati propali treba da bude samo podstrek da se ovi preostali zastite. Jer, sta ce nam na kraju ostati?

Za kraj, vase reci se ne tumace. One znace i govore iskljucivo onako kako su napisane.

Izlovi frustracija nikada nisu davali rezultata. Svaki predlog je dobrodosao, ukoliko postoji neki predlog, ja licno, nevezano za vlasnike lokala ili poslasticarnice, pozivam da svaku zamerku propratimo i nekim konstruktivnim predlogom. Tako postoji mogucnost da nesto stvorimo.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-25 14:06


Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-07-25 21:53



Gost

#35

2015-10-19 00:40

Pcela je pcela