ZAUSTAVIMO MEDIJSKU HAJKU NAD NAPUŠTENIM ŽIVOTINJAMA!!


Gost

#51

2015-02-06 13:36

Zaustavite hajku nad psima koja je izmišljena od onih koji ne vole životinje. Društva za zaštitu životinja imaju po zakonu pravo da znaju šta je sa uhvaćenim psima. Uostalom kad prodje period posmatranja pasa , zahtevani da ih pustite. ovo kažem jer psi sigurno nisu agresivni.

Gost

#52

2015-02-06 13:52

Svima bi nam trebalo biti dosta teroriziranja što životinja,što ljudi.. mislim da moramo osvijestiti da životinje nisu ništa manje vrijedne dostojanstvenog življenja i da dizanjem panike postižemo samo averziju prema napuštenim životinjama,a ne empatiju i ljubav. Psi i druge životinje zaslužuju brigu od nas kao superiornih bića,a ne odbacivanje,maltretiranje,progon i ubijanje. Čovjek bi trebao biti najbolji prijatelj psu..,jer pas njemu to već jeste. Mi psima oduzimamo život,a oni bi svoj dali za nas... jesmo li doista zaslužili da budemo
superiorni!?!

Gost

#53

2015-02-06 14:02

Nadam se iskreno da ce ovi nasi potpisi delovati bar malo ...ta mala bica nikome zlo ne misle. Ljubi su zveri ...volim zivotinje i  imam ih dosta da mogu sve bi udomila. Nemam vise sta reci ...


Gost

#54

2015-02-06 14:37

Šta tu da se komentariše? Životinje su čista iskrena stvorenja koja često pokažu više uma i srca od ljudi koji bi trebalo po prirodi da budu puni ljubavi - ali nisu! Na žalost, iz čoveka, kao krune stvaranja, usled mnogih zala koja čini, provale neke animalne osobine - jer mi objedinjujemo u sebi sav živi svet. Ali ... kod čoveka to nije priroda - već karakter! Pa tako kad na kučence, koje je po prirodi dobro, čovek baci kiselinu onda on nije čovek nego "pseto" - ne prirodom već karakterom! Onda je on hijena (karakterom), zmija (gnevom, zlobom i pakošću - karakternim crtama)! Onda je on i škorpija, plašljivi zec, lešinar, parazit! Životinje su divne jer su takve po bogomdanoj prirodi; čovek je odvratan kad izgubi čovečnost ...kad poživotinji jer on ne može da bude animalan po prirodi, nemoguće je, već po svom unutrašnjem duhovnom sklopu - po srcu i karakteru! Zato je svako omalovažavanje živog sveta, a bez humanosti, čisto životinjarenje!
No, da ne bude da nešto sudim samo tako - sve ovo znam po sebi! U mladosti sam se ogrešio o neke mačke; vremenom sam uvideo kakva su to bića i danas ih imam nekoliko. Za one koji misle da nešto znaju, NEKA UDOME neko mače ili kuče i uveriće se da je životinja bescen blago koja vas bogati u svemu. Kroz neko vreme naučite da ih razumevate, skoro pa nemušti jezik, i često možete videti da projave pametnije odluke od vas! A tek kad vas dočekaju po povratku sa posla ili puta - to ne može niko da plati; nema tih para. U stvari, samo vam pokažu kakvi bi trebalo, ne ponašanjem ili majmunisanjem, već po srcu da budete sami!

Gost

#55 Re:

2015-02-06 15:22

 PARDON NAJBOLJI COVEKOV PRIJATELJ ..IZVINITE.''


Gost

#56

2015-02-06 15:49

Ljubitelji životinja, znam da nas ima puno više nego onih što za njih ne mare, zato pomozimo našim krznenim drugarima!

Gost

#57

2015-02-06 16:15

Zloupotrebljeni na milion načina, a sada im se crno piše. Posle brutalnog napada na ženu, pardon, muškarca, lutalice su krenule da i dalje biju svoje mučne bitke za opstanak na zimi, vrelini, bez hrane i vode, igrajući se uz put sa dečicom u zabačenim dvorištima i mašući repićima u znak zahvalnosti za svaki bedan zalogaj koji im poneko ponekad udeli.
Nisu ovo zaslužili. Nisu zaslužili ni da budu na ulici, jer su se tamo našli čovekovom voljom, ali ovo definitivno nije dobro. Šinteri će se iživljavati nad njima, zlonamerni će blebetati o gladnoj deci u Ugandi i govancima koja, uzgred budi rečeno, ostaju po travnjacima iza vlasničkih pasa. Zlonamerni će iskoristiti ovaj momenat i potegnuti veze i vezice da se poubijaju psi sa ulica zarad lažnog i privremenog privida blagostanja, a sav krvav trud volontera koji su utrošili svo svoje slobodno vreme ne bi li ih vakcinisali, sterilisali, prehranili i udomili biće bačen na javno smetlište podsmeha podvučeno frazama o dokonosti...
Jadna smo mi država kada se ovako nešto radi i toleriše!

Gost

#58

2015-02-06 16:16

Neka novinstvo bude u sluzbi gradjana, zivotinja i istine, a ne u sluzbi lobija ciji interesi nisu zastita zivotinja, vec ubijanje zivotinja.
Uostalom, gradjani medijsku hajku mogu kazniti opstruiranjem kupovine novina u kojima se hajka provodi..............takva kazna bi bila primjerena: ne kupovati novine u kojima se radi hajka na temelju koje pocinje ubojstvo zivotinja.

Gost

#59

2015-02-06 16:26

Nazalost, u Srbiji postoji mnogo ljudi koji mrze sve, a posebno pse. Nemaju koncept ljubimca i to nije strasno. Strasno je sto su surovi, skloni uzasnim"pricama" o opasnostima od pasa. Spremni su na trovanje, mucenje, ubijaje i slicno i ne smatraju to losim, naprotiv. Borim se stalno sa takvima u svojoj sredini, ali cini mi se da su jaki. Peticija treba da nadglasa takve i promeni svest. Pas je ono sto covek napravi od njega.

Gost

#60

2015-02-06 16:46

NOVINARIMA TREBA ODUZETI DOZVOLU ZA RAD,LUPETAJU PREKO SVAKE MERE,A ŠTO LAŽU...

Gost

#61

2015-02-06 17:04

Dosta primitivizma u ovoj drzavi....i sramnih zlocinackih ,neljudskih postupanja sa zivotinjama koje nisu krive sto postoje,vec oni gadovi od ljudi koji su ih popustali iz svojih kuca. Obisla sam mnogo zemalja ali nigde nisam videla vece skotove i patoloske tipove nego u Srbiji. I zivotinje imaju dusu i strasno je sta radite sa njima...Neznam samo kako se Boga ne bojite...Dabogda Vas stigla kazna,a stici ce.....

Gost

#62

2015-02-06 17:05

Srecno svim sapicama i njuskicama, ziveli!

Gost

#63

2015-02-06 17:11

Stvarno bi bio red da napustene i ocajne zivotinje OSTAVITE NA MIRU!Dosta im je gladi,zime,lutanja i prezivljavanja na ivici zivota!!Jos se nasao COVEK da ga proganja????Uzas!

Gost

#64

2015-02-06 17:35

Mediji..raje pomagajte bolj v dobrobit zapuscenim zivalim !!

Gost

#65

2015-02-06 17:51

borba za pravdu i zivot ulicnih pasa

Gost

#66

2015-02-06 18:44

Drago mi je da se neko setio da pokrene peticiju za zaštitu jadnih, usamljenih, ostavljenih i zlostavljanih životinja od strane nesrećnih i oholih ljudi.
Volela bih da većina njih koji zlostavljaju životinje zamene uloge na par dana sa životinjama koje su napuštene i nemaju našu pažnju i ljubav..

Pomozimo predivnim bićima da dobiju svoje vlasnike i ljubav koju zaslužuju..da utičemo na sve one koji donose odluke za napuštene i bespomoćne životinje.

Državo, nadji rešenje i pomozi napuštenim životinjama, jer sami ne mogu ..treba im naša pomoć..


Gost

#67

2015-02-06 19:10

Nisu životinje krive one napadaju iz straha ili iz samo odbrane kad se osete ugroženi. Zao mi je gospodina koji je povređen mnogi smo svedoci kako se postupa sa psima lutalic. Više su šutirani i građani predmetima..cigla,kamen...itd nego parketo. Hleba ili bilo kakvim ostatkom hrane.ko zna kako je gospodin postupio prema psu i možda se samo branio samo što gospodin može da ispriča verziju kakvu on želi i najlakše optuži psa dok jadna životinja neume da priča.a lutalice nebi postojale da nepostoje nesvesn. Ljudi koji ih prepuštaju ulici na milost i nemilost.što znači ljudi su krivi zbog ovakvih situacija a životinje žrtve.

Gost

#68

2015-02-06 20:01

Svaka vam čast da se borite za te nesretne životinje. Svaki put kad nešto ovakvo vidim shvatim da smo mi ljudi u velikoj većini veće životinje od onih koje nazivamo tako.

Gost

#69

2015-02-06 20:34

HVALE VRIJEDAN POTHVAT!!! PUNO SREĆE I USPJEHA ŽELIM.

Gost

#70

2015-02-06 21:40

Avvvvv i mjauuuu

Gost

#71

2015-02-06 23:17

Uvek sam za zastitu slabijih,ljudi i zivotinja.Jako me pogadja nepravda i bagatost ljudi.Pomazem kad god mogu,novcem,hranom,podrskom,podelom vesti.Podrzite i vi.


Gost

#72

2015-02-06 23:24

Misli da je krajnje vreme da se pomogne ovim sirotim zivotinjama.Ljudi su krivi sto su zivotinje dosle u tu situaciju.Molim sve ako nemozete da im pomognete nemojte ih dirati oni svakako nece vas.Ja iako imam i macke i psa sve sto oni ne pojedu nosim kucama u parku i mislim da je bolje njima dati nego baciti u kontejner.

Gost

#73

2015-02-06 23:38

Muka mi je od hajke na neduzne zivotinje! Imam tri psa koja sam udomila sa ulice i koji su divni! Svaka cast i samo napred, moju podrsku cete uvek imati!Pozdrav
ker

#74

2015-02-07 01:01

Samo udri po kerovima


Gost

#75

2015-02-07 02:00

Mediji su dobili nalog da pisu o tome, ili su njihovi urednici mrzitelji zivotinja??? Ne razumem kakvi bolesni umovi rade u tim novinama??? Cemu laganje??? Sta se krije iza toga??? Sada je hajka na napustene pse, ko je sledeci??? Plasi me to!!! Uvek udaraju na one koji nisu u stanju sami da se brane!!! STRASNO!!!! STA NAM SE TO DESAVA???