Zaustavite uništavanje Fakulteta tehničkih nauka #zaZoruFTN


Gost

#1

2015-09-28 09:05

Dekan očigledno smatra da je lakše zameniti celu jednu katedru nego zameniti dekana. 


Gost

#2

2015-09-28 09:08

Svaka vrsta samovolje i "namestanja" svojih kadrova vodi unistavanju nauke (vreme iza nas nam je to pokazalo). Uspesnost FTN i pojedinaca na njemu treba podrzavati, a ne iz licnih motiva (zavist? licna nesposobnost?..) gusiti.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-09-28 09:14



Gost

#4 Lud ili lutka

2015-09-28 09:21

Da li je dekan nenormalan ili ga samo koriste kao običnog pijuna daleko moćniji ljudi od njega.


Gost

#5

2015-09-28 09:23

Smatram da je Prof. Zora izuzetan profesor i da studenti trebaju da imaju izbor studija koje upisuju.

Gost

#6

2015-09-28 09:45

Studijski program Softversko inženjerstvo j i inf.tehnoloije je najbolji studijski program na FTN-u, a prof.dr. Zora Konjović je najzaslužnija što je to tako. Da bi se nastavilo sa daljem prosperitetom i razvojem, neophodno je da ona i dalje bude na njegovom čelu, kao redovni profesor, a na to ona ima i zakonito pravo.

Gost

#7

2015-09-28 09:48

Zavrsio sam studije na pomenutom departmanu, smer Internet i elektronsko poslovanje. Mogu da kazem samo reci hvale za profesoricu Konjovic, profesora Vidakovica, profesora Milosavljevica i mnoge druge cija imena vidim na ovoj listi, i vrlo sam zadovoljan znanjem koje sam poneo odatle. Nadam se da ce se ta praksa nastaviti i ubuduce i da ce ova peticija pomoci u tome.

Gost

#8

2015-09-28 09:59

Levi vs DMS... round 1 - fight... :D


Gost

#9

2015-09-28 10:04

A sto Perisic nije potpisao :D


Gost

#10 Re:

2015-09-28 10:10

#8: -  

Pre bih rekao da je ovo DMS vs svi. Problem i jeste što Katedra za informatiku školuje ljude koji mogu da rade bilo gde, a DMS želi da školuje ljude koji mogu da rade samo u DMS-u. To je svakako model koji su isprobali na studijama energetike. 


Anonymous

#11 Re:

2015-09-28 10:12

#9: -  

 profesor Perišić je bio odsutan. Danas je i on potpisao.

Podrška je jedinstvena.


Gost

#12 Sta vi pricate

2015-09-28 10:14

Zasto mislite da dekan hoce nesto zlonamerno! Obradovic u najmanju ruku nema pojma, za ostale nemam formirano misljenje.

Gost

#13 Re: Sta vi pricate

2015-09-28 10:18

#12: - Sta vi pricate 

 Nije stvar mišljenja nego činjenica. Dekan je u više navrata slagao članove katedre i muljao. Nema ni najmanje dileme da je on ovde u krivu apsolutno i potpuno. Vi ste očigledno apsolutno neinformisani čim možete bilo šta slično da napišete.


Anonymous

#14 Re: Sta vi pricate

2015-09-28 10:23

#12: - Sta vi pricate 

 Nije ovo pitanje pojedinačnih odnosa nego javnog interesa. To nije privatni fakultet da radi ko šta hoće i kako hoće. Postoje zakoni i procedure.

Falsifikati, ucene i progon ne pripadaju akademskoj zajednici.

mošorinac

#15 podrška Zori

2015-09-28 10:26

Zora je žena posvećena ovom poslu, ne znam ni jednog profesora koji svake subote i nedelje sedi u kancelariji i radi, što je kod nje skoro uvek bio slučaj. Ovo je samo nastavak obračuna sa svojim ne istomišljenicima. Kao što je promenio statut ftn-a da može sam sebe da bira, Dekan polako uklanja svakog ko ga poznaje od početka pa do ove stolice. Pored toga dovoljno je pomenuti da je Dekan alkohločar, i da se često svađa po gradu po kafanama ili prodavnicama. Čovek dolazi noću da vidi da li su portiri budni i na radnom mestu. To nije posao za Dekana, valjda postoji šef portira!!!! Više puta se pojavio pijan noću na fakultetu i pravio haos. Jednom se umalo nije pobio sa portirom!!! Tako da je ovo očekivano od takvog Dekana.


Gost

#16 Re:

2015-09-28 10:32

#8: -  

 "Levi vs DMS" - haha. Koje neznanje.

Student

#17 Doroslovacki je nedosledan svog posla

2015-09-28 10:38

 Doroslovacki je nedosledan profesor. Na predavanjima je perverzan i vredja studente koji ga isprave za greske. Od kada je postao dekan, ne izvire iz kafane sa kojom faks ima potpisan ugovor. Ukratko, kupio se on za dobre pare od DMS-a.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-09-28 10:45


pitam se, pitam

#19

2015-09-28 10:47

Kako to da je dekan reizabran na još jedan trogodišnji mandat ako je toliko loš? Šta je sa unutrašnjim glasom razuma na FTN-u? Tamo je zaposleno 1200 ljudi, od čega 700 nastavnog osoblja...


Gost

#20 da se ne lazemo

2015-09-28 10:48

Slazem se da niko ne treba da sprovodi svoju samovolju i da se na fakultetu stvari odlucuju u dogovoru sa kolektivom, ali daleko od toga da je Zora zasluzila da ostane na fakultetu.

Meni je predavala i nemam nista dobro da kazem o njoj, nisam joj se nikad zamerio i imao sam visoke ocene iz njenih predmeta, ali da osoba koja toliko dugo radi na fakultetu kao profesor i da za sve te godine nije mogla jednu normalnu knjigu da napise nego da se sve uci sa nekih slajdova (svaki sa po 2 recenice) kao da studiramo na nekoj visoj privatnoj mi je neprihvatljivo. Uradis ispit u januaru, ona ne pregleda do sledeceg roka u aprilu pa moras ponovo da ucis i izlazis i onda posle tek saznas da si polozio onaj u januaru je takodje neprihvatljivo. Na stranu to sto je uvek neuredna, a kancelarija joj izgleda kao da izbeglice zive tu, zena je odavno zrela za penziju.

Mislim da neki od ovih ljudi koji su potpisali ovu peticiju nisu znali da ce to da se stavi u ovaj kontekst (protiv dekana) vec da su samo zeleli Zoru da podrze. Veliki broj ovih ljudi mi je predavao i sve reci hvale pocev od Milosavljevica, Sladica, Segedinca do Obradovica (koji nije ni blizu strucnjak u svom poslu kao Doros, kao sto je neko napomenuo gore) i Kovacevica.

Ja sam takodje zaposlen na ovom fakultetu, tako da znam sta pricam. Sve ovo gore sam ja doziveo i samo o tome i mogu da pricam.

Trebalo bi da puste nju u penziju i da se vrate svojim obavezama, ali ocigledno da ovde neko ima jos neke interese osim nauke i obrazovanja.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-09-28 10:57



Gost

#22 Re: da se ne lazemo

2015-09-28 11:02

#20: - da se ne lazemo 

 Uopšte nije Zora u pitanju. Dekan je izjavio da ima zamenu za SVE nastavnike sa katedre. 


Gost

#23

2015-09-28 11:05

Stručnost i znanje prof. dr Zore Konjović su i dalje potrebni Univerzitetu.
yoda

#24 Re: Re: da se ne lazemo

2015-09-28 11:12

#22: - Re: da se ne lazemo 

 

Dobro ako nije Zora u pitanju, zasto je onda akcenat ove peticiije na nju? I koji su to nemoralni nacini prikupljanja dokaza koje je dekan upotrebio? I ako postoje koji su dokazi? Mislim da bi trebali i to da znamo pre nego sto potpisujemo peticiju
eto tako

#25 Ne dirajte mi rujnu ZORU

2015-09-28 11:13

Ne dirajte mi rujnu Zoru!! :)

kada bi morao da biram izmedju Zoke i Doroslovachkog birao bi Zoru :)

Ne znam kakva je situacija u zadnjih par godina koliko me nema na FTN ali nakon 8 godina boravka na istom dr smRade Doroslovacki mi nije ostao ni u malo prijatnom sjecanju. Vrijedjanje studenata, prostacko ponasanje i neka naduvanost njegova dok te gleda i razvlaci onaj mladez sa lica mi je mnogo teze padao nego to sto je gore pomenuto da je zora pusila hodnicima i to sto nije dostupna bila studentima? zato su njeni asistenti odradjivali vise nego sto je bilo potrebno ukljucujuci obrada i kochu tako da ponavljam... ne dirajte mi Zoru da se ne naljuti i preuzme mjesto dekana protestima :)