Zaustavite uništavanje Fakulteta tehničkih nauka #zaZoruFTN

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-09-28 16:18


bivsi student

#52 Re:

2015-09-28 16:20

#19: pitam se, pitam -  

 Bio je i Slobodan Milosevic vise puta reizabran.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-09-28 16:20


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-09-28 16:28



Gost

#55 Re: da se ne lazemo

2015-09-28 16:28

#20: - da se ne lazemo 

 Još jedan Bot. Pitam se čiji je?


Gost

#56 Re: Sta vi pricate

2015-09-28 16:32

#12: - Sta vi pricate 

 Idi kod Radice da ti ga formira

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-09-28 17:19



Gost

#58 Re:

2015-09-28 17:47

#19: pitam se, pitam -  

 Dekan je promenuo statut fakulteta da bi obezbedio sebi drugi izbor. Ne biraju ga svi zaposleni, a trebalo bi, nego NN Veće a to su bili njegovi ljudi!


Gost

#59 Re: Re: da se ne lazemo

2015-09-28 17:51

#31: - Re: da se ne lazemo 

 Što se tiće knjiga , poznato je da dekan skoro svake godine izdaje novi udžbenik iz matematike. Valjda je to neophodno pošto je matematika za studente toliko dinamična nauka da se svake godine menja. Honorar za udžbenik se ne menja. Svake godine je veoma "masan".


Gost

#60 Re: kritika

2015-09-28 17:52

#35: mile - kritika 

 Čudi me da i ovaj komentar već nije obrisan. I onaj #20. 

Decko iz senke

#61 Nemaju pametnija posla

2015-09-28 18:28

Apsolutno nijednog prof sa faxa ne mozes oterati u penziju. To je neverovatno nesto.Umesto da uživaju sa unucicima ili sta god.Da se to desilo ne sad vec za 3 god opet bi bio problem sto ona boga ti ide u penziju.Ona jeste dobar strucnjak i svi kao ona treba valjda sa zadovoljstvom da prepustaju poslove mladima,da se i oni pokazu.Ali ne,svi se ponasaju bahato i maltretiraju te asistente na razne nacine.Kao da ce propasti fax ako odu.Ja nisam u nastavnom osoblju ali se zna kako se ponašaju vecina.Ceo zivot je posvetila nauci,nema decu,upada u kanc kao da joj gori pod nogama,strah i trepet za mnoge.Takodje ni Dekan nije puno bolji po ponašanju ali je doneo dosta dobrih promena na fax.U ostalom sta li su pa uradili za ovu drzavu osim sto su uzeli i uzimaju para i para.


Gost

#62

2015-09-28 18:35

Sta ocekivati od dekana koji je clan Srpske Napredne stranke tj. postao njihov clan cim su dosli na vlast i govorio na tribini prilikom proslave pobede SNS.

Gost

#63 Re: Nemaju pametnija posla

2015-09-28 18:40

#61: Decko iz senke - Nemaju pametnija posla 

Ovo je dosta komičan komentar. Izdvojio bih nekoliko zanimljivosti: 

"svi se ponasaju bahato i maltretiraju te asistente na razne nacine" - zašto onda asistenti zajedno sa ostalim članovima katedre pokreću peticiju da ostane?

"Ja nisam u nastavnom osoblju ali se zna kako se ponašaju vecina" - nisam lekar, ali mogu da pogledam...

"Ceo zivot je posvetila nauci... sta li su pa uradili za ovu drzavu osim sto su uzeli i uzimaju para i para" - ovo neću komentarisati

Bilo bi lepo da, ako pišete komentare, prvo pročitate šta ste napisali.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2015-09-28 18:49


Aleksandar Hajduković

#65 Neka se dogovore

2015-09-28 18:54

Baš mi je drago što sam video ovde puno ljudi koje poznajem pa ih ovom prilikom sa oduševljenjem pozdravljam. Vidim i da ih je dosta rasutih po svetu.

Volim oba profesora (to kažem na osnovu slike koju imam od pre 15 godina).

Dorosa, jer je bio strog (sećam se kako sam bio ponosan kada sam dobio maksimalnu ocenu kod njega), a Zoru jer je imala fenomenalan tim ljudi oko sebe sa kojima sam radio zajedno i opuštene debate koje smo imali svi zajedno na TMD-u oko tekućih projekata. TMD je nukleus iz koga su se razvile najuspešnije IT firme u NS i naravno energetski smer koji je iznedrio DMS - Telvent - Schneider (bio je dosta potcenjen smer, a napravili su najveću IT firmu u NS-u).

Neka se dogovore, najbolje bi bilo.I da zaborave na ego, već da misle na viši zajednički interes: "proizvesti što više kvalitetnih stručnjaka koji će pomoći napretku čovečanstva, gde god bili".

Svakako nije rešenje da odlične ljude koji su tamo dugo godina i odlično rade svoj posao menjaju.

 


Gost

#66

2015-09-28 19:02

Rad profersorke Zore je potreban softverskom inzenjerstvu, a Dekan je samovoljan i bahat, i to ne samo u ovom slučaju.

Gost

#67 Re: Re: Nemaju pametnija posla

2015-09-28 19:30

#63: - Re: Nemaju pametnija posla 

 Pa ako nisam u nastavnom osoblju ne znaci da ne znam kako i sta rade.Gluposti.Potpisali su peticiju zato sto su sa njom na departmanu.Naravno da je puno ljudi dobilo odlicno znanje,opet kazem da je dobar strucnjak,ali generalno za drzavu sta je uradjeno od strane njih...Jeste dobro za njih,uzimanje para.Drzava nam propada a eto silni strucnjaci se zajebavaju oko peticije. A glavonja dekan jbg...iskoriscava moc.Sto da ne,moze mu se.


Gost

#68 Re: Re: Re: Nemaju pametnija posla

2015-09-28 19:59

#67: - Re: Re: Nemaju pametnija posla 

U principu ne volim da se nastavljam, ali napraviću izuzetak:

"ne znaci da ne znam kako i sta rade" i "Naravno da je puno ljudi dobilo odlicno znanje,opet kazem da je dobar strucnjak,ali generalno za drzavu sta je uradjeno od strane njih" - Izgleda da ipak ne znaš kako i šta rade. Prvo bi se mogao informisati o projektima koji su od koristi "generalno za drzavu", a koje je vodila i vodi profesorica Konjović. Pored projekata, ako državi nije od koristi da studenti dobiju odlično znanje i da mogu da se zaposle, šta je onda od koristi za državu?  

"A glavonja dekan jbg...iskoriscava moc.Sto da ne,moze mu se." - Dekan nije "glavonja", dekan je uvažen profesor na uglednom fakultetu. Peticija je i pokrenuta da tvrdnje da je neko "glavonja" i da "mu se može" ne bi mogli da bude argumenti. Ako ti to nije očigledno, onda, izgleda, živimo u različitim galaksijama.


Anonymous

#69 Re: Nemaju pametnija posla

2015-09-28 20:08

#61: Decko iz senke - Nemaju pametnija posla 

 Mislim da niste dobro razumeli inicijativu. Nije reč o jednom profesoru koji će ili neće ići u penziju. Reč je o tome da postoji procedura koja to razrešava i da je dekan mimo procedure odlučio da sam donese odluku, a nasuprot odluke katedre, departmana i NN veća. Važno je reći i da je prof. Zora planirana u nastavi, pa možemo postaviti pitanje i o akreditaciji.

I sve to možda nije tako strašno, akademija kao akademija. Međutim, reč je o skandaloznim ucenama, falsifikovanju i mobingu preko 40 članova te iste Katedre koja vodi najuspešniji smer od strane jednog čoveka. Ovo je borba za akademske slobode i osnovna ljudska prava. Ni manje, ni više. #zaZoruFTN


Anonymous

#70 Re: Re: Re: Nemaju pametnija posla

2015-09-28 20:18

#67: - Re: Re: Nemaju pametnija posla 

 Bilo bi lepo da ste nas toliko uvažili i saznili ko je prof. Zora i ko su inicijatori peticije. Uvideli bi da

se radi o vrhunskim stručnjacima koji su razvili IT sektor u Srbiji. Posebno u NS.

Što se prof. Zore tiče njenoj predanosti i rezultatima će Srbija dugovati narednih 50 godina.

Što se tiče formulacije "stručnjaci se zajebavaju oko peticije", mišljenja smo da

ni tu niste sasvim u pravu jer ako intelektualna elita ove zemlje dozvoli da je gaze, ucenjuju

i gase najbolje smerove i zamenjuju 40 nastavnika, onda neće ostati

ništa ni od struke. Bez hleba se može, bez slobode ne!

#zaZoruFTN

 


Gost

#71 Re: Re: Re: Re: Nemaju pametnija posla

2015-09-28 20:43

Naravno da se radi o tome da ona nece u penziju.A Dekan se ne bi ljutio na rec glavonja.Ma ajde ljudi opustite se,sta vas briga ko sta radi.Sto ne izadjete malo da se napijete,nadjete sebi devojke/momke ili svalerke,sta god.Sta cete prepricavati unucima jednog dana?Kako ste gubili vreme na komentare o peticiji?


Gost

#72

2015-09-28 21:03

Sta ocekivati od olosa koji je clan SNS-a odkad su oni na vlasti ?

Anonymous

#73 Re: Re: Re: Re: Re: Nemaju pametnija posla

2015-09-28 21:06

#71: - Re: Re: Re: Re: Nemaju pametnija posla 

 Evo vi se napijte za nas i sve drugo što ste predložili. Olakšaćete nama mnogo. :)

Svako dobro vam želimo! #zaZoruFTN

Pajko

#74

2015-09-28 21:23

Jel zna neko čemu služi ova peticija? Jedni govore da je protiv smenjivanja Zore, drugi govore da nije, u opisu se to i ne spominje.
Sa Zorom nemam nekog dodira, na papiru stoji da mi je držala dva predmeta ali nikad ženu u životu video nisam jer su vežbe/predavanja držali njeni podređeni. Ako je ona zaslužna za osnivanje SIIT-a, poštujem to, sramota je da se automatika, elektronika i programiranje razdvajaju tek na trećoj godini.


Gost

#75 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nemaju pametnija posla

2015-09-28 21:32

#73: - Re: Re: Re: Re: Re: Nemaju pametnija posla 

 Olaksaces sebi!Probaj,nista ti nece faliti ako samo probas.Uzivaj u zivotu čoveče/zeno.Opusti se slobodno ;)