POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

#201

2015-12-21 06:51

U jutarnjem programu RTSa gostovao covek iz Ministarstva prosvete i pricao o nama...Ista prica kako nece biti produzetka i kako ce nam se priznavati ispiti...Verovatno ce biti i u Vestima.


Gost

#202

2015-12-21 07:50

Da,pomocnik ministra prosvete Suvakov je bio jutros na RTSu.I covek je izjavio da nas ima 19.000,ali da on pouzdano zna da je vecina odustala! :O Ili upisala fakultete na drugim mestima!:) Neverovatno...Pa ako su to uradili kako nas ima onda 19.000! Ako su odustali ili presli na "druga mesta",onda su se morali ispisati sa svojih fakulteta!
I izjavo da ce nam priznati ispite..:) Pa ako nas prebace na bolonju,a 90 % nas su apsolventi sa jos po nekoliko ispita,to znaci da ce vecina morati da odustane od diplome.Ako nas prebace i dodaju 8 do 10 novih ispita! A vecina nas zivi u drugim gradovima,radi i ima porodice.Ja radim i imam dvoje dece i jos zivim u drugom gradu! U septembru cu mozda imati jos 2 ispita do kraja.I sa 2 ispita do kraja treba da odustanem! Da odustanem jer ne mogu da spremam dodatnih 10 ispita.Strasno...

Jos opet poredjenje sa bolonjcima.Oni su upisali znajuci za rok!! Nama rok nije postavljen.Da jeste,onda ovo ne bi bilo fer prema njima! O cemu vi govorite...


Gost

#203 IstiRe:

2015-12-21 08:02

#202: -  

 Ista prica kao i moja! 


Gost

#204

2015-12-21 08:42

Znači ima nas 19000. Ako je odustalo pola i u tih pola se pola negde prebacilo, opet ostaje 7-8000, grubo rečeno. To oni vrše pritisak, rano su krenuli u kamanju. I to nešto govori.


Gost

#205

2015-12-21 11:18

Mogu da pritiskaju koliko hoce.Ne znam po cemu se mi razlikujemo od studenata u Bosni koji su dobili produzetak.


Gost

#206

2015-12-21 11:31

Iz razloga sto sam polozila sve ispite osim dva koji su kod iste profe.Mile Pavlovic,koja koci studente na nasem fakultetu vec duzi niz godina.

Gost

#207 Re:

2015-12-21 11:34

#206: -  

 Isto dva! Isto kod nemogućeg profesora. Končno ode u penziju od januara, bolje rečeno, prisilili su ga. 


Gost

#208

2015-12-21 13:17

Upravo to..po cemu se mi razlikujemo od studenata u BiH,koji su po ko zna koji put dobili produzetak.A koliko sam ja cula,njih je mnogo manje nego sto nas ima ovde.I ako nas ima 19000,onda nas ima toliko.I za one koji su se prebacili na privatne,vazi isti rok.Zasto bi inace bili ukljuceni u ovaj broj! I ti koji su navodno odustali,zasto su ukljuceni u ovaj broj,ako su odustali.Da su odustali,ispisali bi se? I odakle "gospodinu" Šuvakovu,POUZDANE informacije da ima mnogo onih koji su odustali?

Gost

#209

2015-12-21 13:21

Doticni gospodin je dobio takve instukcije da se pojavi i da kaze sta njima odgovara. Na nama je da istrajemo u nasim zahtevima i da i dalje prikupljamo potpise. 


Gost

#210

2015-12-21 14:01

Ljudi, prema tom nakaradnom zakonu, nama se priznaju polozeni ispiti, ali NA NEKOM DRUGOM FAKULTETU (ako ima istih ispita). Jer, mi nemamo pravo da nastavimo na dotadasnjem fakultetu, moramo da se ispisemo.

Ako nas nekim cudom i prebace na bolonju, verovatno ce nam traziti placanje pune skolarine, to im i jeste cilj. Ja te pare nemam i zbog dva ispita cu napustiti faks.

A takodje se pitam odakle doticnom zameniku "pouzdana" info da je vecina odustala od studija. I mogao je da objasni po kom to zakonu je dozvoljeno da nam se zabranjuje osnovno pravo na obrazovanje, kao i primena zakona retroaktivno. Da nije jadno, bilo bi smesno. 

 

borac

#211

2015-12-21 14:47

Sa kojim pravom oni nama uzimaju ispite, ulozeno vreme, trud, ko im daje to pravi?Ako nd moze milom, moze silom, pa ne zivimo u srednjem veku, da nam neko govori sta mozemo, a sta ne, prosla peticija js pogresula sto smo.prihvatili dve god, ne sme biti ogranicenja, jer se tako nismo upisali, nemaju po ustavu to pravo, vratice im se cela bahatost na izborima, do POBEDE!


Gost

#212

2015-12-21 15:03

Da li neko od kolega pravnika zna može li se oboriti Zakon koji nama starijima ograničava rok za završetak? Zato što on važi za Bolonjce, a mi smo tu umetnuti bespravno. Ako smo upisali studije sa rokom završetka "neograničeno", van svakog razuma je ovo što nam se radi. I van prava i zakona!

Tom logikom bismo mogli da zahtevamo da nam se vrati sav novac uložen u studiranje! Retroaktivno. Zato što su nam rekli "ako ne završite do 30.septembra - puj pike,ne važi". Pa stoga, gospodo, vratite nam novac jer diplome nismo dobili.


Gost

#213 Re:

2015-12-21 15:03

#211: borac -  

 Podrzavam kolegu u potpunosti, svs je sredjeno u drzavi, sami smo mi problem koji se skolujemo o svom trosku, ne kupujemo diplome kao politicari koji nam sad kroje sudbine, bilje da vide zasti neki prof maltreriraju svoje studente, ne pustaju ih godinama da poloze ispit, i eto veciti studenata, ta bolonja je smesna, sve parcialno kao u srednjoj skoli, podrav za sve vecite!

Večiti

#214 Diplomci

2015-12-21 15:20

Predsednik Republike Srbije Toma Diploma - sumnjiva diploma

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali - sumnjiv doktorat

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović - sumnjiv doktorat

 

A oni meni da ne daju da pošteno ostvarim svoja prava - da završim studije po statutu po kom sam ih započeo.

 

Neće moći - milom ili golom SILOM!!! Ostvarićemo to, zameniče zamenika...

 

MP

#215 MP

2015-12-21 16:48

Kako to da moramo da upišemo drugi fakultet? Zar nam ne priznaju sve ispite na fakultetu na kome smo i polagali pa nas prebace na bolonju?


Gost

#216

2015-12-21 17:26

To da li će nas prebaciti na Bolonju zavisi od dobre volje fakulteta pojedinačno. A i to ako dozvole ,dobrano će nam naplatiti priznavanje svakog ispita, dodavanje ispita koje mi nismo imali (tj. imali smo,ali je sad podeljen na ,recimo, četiri, a mi ga nismo položili), plaćanje pune školarine... Nadam se da većina neće pristati na ovo i da nam to ne može biti izbor!


Gost

#217

2015-12-21 18:08

Mislim da nam sad opipavaju puls. Imam osecaj da ce biti "gusto".


Gost

#218

2015-12-21 18:52

Zato što sam na trećoj godini imala operaciju iz koje sam jedva izvukla živu glavu, te sam donela odluku da prvo rodim dete pa da se vratim studiranju. Zatim su se desile neke porodične tragedije, ali posle 4,5 godina sam se vratila odslušala, odvežbala četvrtu i petu godinu dala 11 ispita sve uz rad. Tada sam ostala trudna sa drugim detetom, rizičnu trudnoću ležala 7 meseci. Posle trudničkog, vratila sam se poslu, dva deteta, smene, vikendi, praznici... A od predmeta 2 najgora, koja koče za ostala 3.A profesori bez osećanja, bez želje da upute, olakšaju učenje. Gledaju na nas od 30,40 i više godina kao na kažnjenike, a ne kao na odrasle odgovorne osobe kohe žele da završe započeto...

Gost

#219

2015-12-21 19:16

Verujem u Solunce. Meni je ostalo tri ispita i nije mi svejedno. Tesko je raditi pod psihološkim pritiskom. Peticija mora bolje da se siri. Ja sam lično pozvao 10 ljudi telefonom, koji nisu bili obavesteni. Koristite telefon 


Gost

#220

2015-12-21 21:55

Nisam siguran ni da se ni ovoj, a ni mozda nekoj drugoj vlasti isplati da dobije 7,8 ili 19000 glasova manje ili cak protiv tj. za drugu stranu. Pritom taj broj uvecati za clanove porodice i najblize.


Gost

#221

2015-12-21 22:25

Dovode nas u situaciju da se pravdamo, javno pricamo o svojoj privatnosti, od cega smo bolovali, zasto smo zasnovali porodice, gde smo radili... Jadno do dna, navlace polako gnev na sebe.


Gost

#222

2015-12-22 10:07

Moze im se da rade sta hoce, drzava a prvi krse ustav, zakon, osnovno ljudsko pravo na obrazovanje, ako nam ne produze rok, a po svoj prilici nece, neka nam vrate pare koje smo dali do poslednjeg dinara, o tome je jedan kolega vec govorio, upises po jednim uslovima fax, a posle se neko seti da to ne vazi, uzas, mladost nam nazalost ne mogu vratiti, ali pare ce morati, ne treba puno cekati, treba da organizujemo proteste, za njihove pulene ima posla, kupe im diplome, a za nas nista, pravo na obrazovanje nam uskracuju, ljudi nemamo vremena da cekamo, svi u proteste ispred ministarstva, sa njima se fino ne moze, penzionerima otimaju penzije, to je steceno pravo, njihova imovina, procenjuju kome je velika pa da uzmu, jer njihovi glasaci su polupismeni ljudi, koji ni nemaju penzije ili imaju neke male, njima ne uzimaju, sta mi tek da ocekujemo, zato moramo zescu kampanju protiv, mu smo se upisali bez ogranicenja, to je nase pravo, do pobede!


Gost

#223

2015-12-22 12:42

Zaista ne znam koliko će da traje njihov bezobrazluk? Po kom Statutu je neko upisao po tom treba i da završava! Mi kao da stalno iznova moramo da dokazujemo svoja prava. Ne znam da li se sećate da je mladić u Hrvatskoj dobio spor protiv države upravo zbog uskraćivanja prava da završi po Statutu po kom je i upisao.

Ne znam koliko mogu da verujem našem Ustavnom sudu budući da se nije oglasio ni povodom smanjenja penzija koje su Ustavom zagarantovano stečeno pravo, ali u Strazburu verujem da bi moglo... ali koliko nas ima snage, vremena, novca da čeka da dokazuje očigledno: da se na nas odnosi ISKLJUČIVO Statut po kom smo upisali! Dakle podmetanje "njihove tolerantnosti" po pitanju našeg problema kao i poređenja sa bolonjcima je nepravedno, drsko, bezobrazno. Hipokrizija na svim nivoima. Oni su nama prošli put "omogućili" da do određenog datuma "pozavršavamo fakultete" pa oni su nama i otimali to pravo! I opet to hoće da čine.

Prošli put nas je ohrabrivala i nesebično nam pomagala gospođa Lidija Trajković i hvala joj na svemu. 

Ne dozvolimo da nam uskraćuju prava, ne odustajte, ne nasedajte na njihove provokacije koje će sigurno uslediti kako peticija bude odmicala, zastrašivanjem nameravaju da sprovedu svoju volju i prisile nas da odustanemo ili pređemo na bolonju. Do pobede, do završetka studija po Statutu po kom smo upisali!


Gost

#224

2015-12-22 14:28

Nije moguće ljudima omogućiti produženje roka ,da polažu ispite i uzmu diplomu, ali je zato osvedočenim kriminalcima, narko dilerima, zakonom dozvoljeno produženje odlaganja zatvora i medijsko eksponiranje, unedogled. BRAVO DRŽAVO


Gost

#225

2015-12-22 15:02

Pomocnice ministra i ti si studirao po tom starom programu pa jesi li i ti zastareo?Masine u industriji nase zemnlje su starije pet puta od nas i to te ne brine a smetamo ti mi stari studenti,sram te bilo privatnih fakulteta i laznih diploma,budi uveren da nas samo izazivas vise da budemo slozni i cvrsci,ukoliko ne produze svi na protest a pomocnice ministra pokrenucemo i zahtev za tvoju smenu zbog vredjanja studenata.